1 Haftalık Gebelik

1 Haftalık Gebelik , henüz bir embriyo yok, sadece yumurta ve hamile kalmak için  sperm ile birleşmesi gerekmekte bunun için en uygun zaman ise   sizin geçen periyodunuzu izleyen hafta olacaktır ve vücudunuz yumurtlamaya hazır hale geliyor. Yani, aslında bu noktada düşünmemiş olsanız bile, bu ilk hamilelik haftanız. Diğer bir değişle 1 haftalık gebelik dönemindesiniz.

1 Haftalık Gebelik Annedeki Değişiklikler

Ortalama adet döngüsü yaklaşık beş ila yedi gün sürer. Bu süre zarfında bıraktığınız, rahminizin (endometriyum olarak adlandırılır) ve gerçek kanının birleşimidir. Bilimsel kısım şu şekildedir: döneminizi başlatmaya teşvik eden hormon değişiklikleri, beynin hem hamile kalmanıza yardımcı olan hem de luteinize edici hormon (LH) ve folikül uyarıcı hormon (FSH) üretmesini teşvik eder.

1 Haftalık Gebelik ve Bebek Gelişim Durumu

Şu anda, bebek yok ve yumurtanın bir ay daha döllenmiş olup olmadığından emin olamayacaksın. Tıp uzmanları, son döneminizin ilk gününü hamileliğinizin başlangıcı olarak kullanacaklardır, çünkü tam olarak ne zaman gebe olduğunuzu bilmeniz mümkün değildir.

Hamile Kalmak için ne yapmalıyım ?

Folik asit almaya başlayın: Gelecekte bebeğinizi spina bifida’dan korumak için, tıp uzmanları, gebe kalmadan önce üç ay boyunca folik asit almanızı tavsiye eder. Araştırma ayrıca 300 mikrogram folik asit alan kadınların nöral tüp defekti riskini% 70’e kadar azalttığını göstermektedir.

Dengeli bir diyet yiyin: Sizin doğurganlık diyetiniz, ihtiyacınız olan tüm besinleri, özellikle çinkoyu size vermelidir.
Çok fazla kafeinden kaçının: sabah geç saatte iyi, ama günde en fazla üç fincan.

İştahınızı hafifletin: Vücudunuzu bir bebek için hazırlamaya çalışıyorsanız sigarayı bırakın ve alkolü azaltın.

Isıyı azaltın: Buharlı sıcak duşları veya banyoları almasını engelleyin, çünkü bu durum sperm kalitesini etkileyebilir. Optimum sperm için banyo suyu vücut sıcaklığından daha sıcak olmamalıdır. Bu elektrikli battaniyeyi kapatıp dizüstü bilgisayarınızı kucağınıza koymaktan vazgeçmeniz de iyi bir fikirdir  uzun süreli ve aşırı ısı sperm toplama işlemini yavaşlatabilir.

Git ve doktora görün: Hamile olmamanıza rağmen, randevuyu planlamanız ve bebeğinizin risk altında olabileceği reçeteli ilaçlar, çevresel ve yaşam tarzı tehlikeleri hakkında konuşmak iyi bir fikirdir.

Rahatsız etmeyin: Birkaç yoga dersi ayırın veya bir meditasyon uygulaması indirin, eğer stresli iseniz, hamileliğinizin hamileliği daha az olasıdır.
Ne zaman yumurtladığınızı öğrenin: Yumurtlama yaparken tam olarak bilmek, gebe kalmanıza yardımcı olabilir. Yardım için kullanışlı bir araç geliştirdik.

Kural olarak, genellikle, son döneminizin ilk gününden yaklaşık iki hafta sonra yumurtlama yaptığınızı söyleriz. Yumurtanız yumurtlamadan 24-36 saat sonra normal olarak dölleyecektir. Hafta Hafta Gebelik  hakkında daha fazla bilgi edinmek için, bu kullanışlı kılavuzu burada incelemeniz için hazırladık .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir