16 Haftalık Gebelik

16 Haftalık Gebelik, Bebeğiniz artık bir avokado büyüklüğünde ve 80 ila 100 gram ağırlığında – o hızlı büyüyor değil mi! Bebeğinize ve vücudunuza 16 haftada gerçekleşen her şey burada.

16 Haftalık Gebelik ve Bebeğinizin Gelişimi ?

Bebeğinizin yüzündeki kaslar artık hareket edebilir, bu yüzden bu hafta yüz ifadeleri yapmaya başlayacak, ancak henüz üzerinde hiçbir kontrol sahibi olmayacak.

Fetüsün bebeğe daha çok benziyor olabilir, ama hala gitmek için bir yolu var. Şu anda, henüz hiç bebek yağları yok ve cildi hala yarı saydam. Korkmayın, her ikisi de birkaç hafta içinde değişecektir.

biz hamileliğin bu zamana kadar geçen hafta belirttiğimiz gibi, bebeğiniz sesinizi duyabiliyor, sindirim sisteminin sesleri (merak etmeyin, o onları güven verici bulur) ve müzik onu oynarlar. Aslında, çalışmalar, rahminde bir şarkı duyan bebeklerin, doğduklarında kendileriyle oynadığında bunu tanıdığını göstermiştir.

14 Haftalık Gebelik Annedeki Değişiklikler

Bu noktada hamileliğinizde, bebek yumrularının başlangıcı olmalı ve vücudunuzun değişmeye başladığını fark etmelisiniz. Hamilelikle gelen kilo almayla mücadele etmek çok normaldir, ancak vücudunuzu ve bebeğinizi sağlıklı tutmak için ayda yaklaşık dört sterlin hedefleyin. Şimdi iyi hissettiğiniz bir hamilelik dolabına yatırım yapma zamanı!

Geçen hafta belirttiğimiz gibi, hamileliğin bu aşamasında burnunuzdaki mukoza zarları da kabarmaya başlar. Bu sizi oldukça sıkışık hissetmenizi sağlayabilir ve hatta sizi tek başınıza burun kanaması da verebilir. Eğer gerçekten rahatsızsanız, GP’nize hamilelikle ilgili güvenli spreyler hakkında sorun veya burun şeritlerini deneyin.

Hamilelik hormonları da cildinizdeki pigmentasyonu artırabilir, bu da vücudunuzun bazı bölgelerinin daha koyu olduğunu fark edebilirsiniz. Bunun yaygın örnekleri, meme ucunuzun etrafındaki areola ve benler, çiller ve doğum lekelerinin karalanmasıdır. Çoğu durumda, doğumdan sonra pigmentasyon kaybolacaktır, bu yüzden endişelenecek bir şey yoktur.

14 Haftalık Gebelik Döneminde Dikkat edilmesi gereken ortak belirtiler:

Büyüyen göğüsler : Eğer göğüsler öncesi hamilelik boyutuna dönmelidir nedenle, henüz favori sütyen dışarı atmak için gerek yoktur doğurmuş ve (bunu yapmak seçerseniz) emzirme işlemini tamamladıktan sonra, endişelenmeyin.
Kabızlık: Bu hamilelik hormonları ve genişlemiş rahminiz bağırsaklarınıza baskı uygular ve bu da işleri yavaşlatır. Doğal olarak hareket etmeyi sürdürmek için daha fazla su içirin.
Artan vajinal akıntı: Bu çok normaldir ve enfeksiyondan doğum kanalını koruduğu için vücudunuz için süper faydalıdır. Rahat olmayabilir, bu yüzden bazı külot astarlarına yatırım yapın.
Varisli damarlar: Çok fazla etkilenmeyeceğiniz bir diğer yan etki, ayaklarınızı yukarı kaldırarak ve bu kilo alımını kademeli olarak tutarak, dolaşım sisteminize fazla baskı yapmamak için bunların görünümünü en aza indirir.
Diş eti kanaması: Gebe kadınların% 90’ı dişeti ile ilgili problemler yaşamaktadır, bu nedenle hamileliğin oldukça açık olmayan bir yan etkisi olmasına rağmen, yalnız olmadığınıza emin olun. Diş eti kanaması hakkında bilmeniz gereken her şey ve dişlerden bahsederken, neden hamile olduğunuzda dişlerinize nasıl bakacağınız konusunda okuma yapmıyorsunuz?

Bu hafta ne yapmalısınız?

Sutyen alışverişi! Yumruğun büyüdükçe, boosunu unutma. Bu hamilelik hormonları sayesinde göğüsleriniz birkaç fincan büyüklüğüne çıkabilir ve yeterli desteğe ihtiyaç duyabilirler. Doğru destek aynı zamanda daha sonra sarkıklığı da durduracaktır, bu yüzden sütyen alışverişine çıkmak için bahaneye ihtiyacın olursa, işte bu! Uygun bir şekilde ölçülmeli ve rahat, nefes alabilen, kablolu olmayan sütyenlere yatırım yapmalısınız. Kablo altında ezilmeli ve hassas meme dokusuna zarar verebileceğinden kaçınılmalıdır.

Gebelik  belirtileri neler?

Bir erkeğin mi yoksa bir kız mı olduğunu tahmin etmede çok sayıda eski eşin hikayesi var. Elbette, bunların hiçbiri% 100 doğru değildir ve gerçekte söyleyebilmenin tek yolu, 20 haftalık taramanızdır. Gerçi tahmin etsek de, neden bunları denemiyorsun?

Çin Takvimi Cinsiyet Belirleme

Soru: Bir erkek mi yoksa bir kız mıyım?

Bebeğim 16 haftada Kaç Aylık?

Hamilelik matematiği zor olabilir, 16 haftada bebeğiniz bu hafta 14 haftalıktır. Hamileliğinizi haftalar ve aylar arasında nasıl sayacağınıza dair rehberimiz.

Bebeğim 16 haftada ne kadar büyük?
16 haftada, bebeğiniz bir avokado büyüklüğünde ya da yaklaşık dört ya da beş inç uzunluğundadır.

Karnım 16 haftada neye benziyor?

Bu aşamada, çoğu kadın göstermeye başladı, ancak bu her zaman böyle değildir ve sizin ve bebeğinizin büyüklüğüne bağlıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir