2 Haftalık Gebelik

2 Haftalık Gebelik, henüz bebek yok, ama bu hafta veya erken bir sonraki olması gereken mensturel döngüsünüzün 14. günü civarında yumurtlama meydana geliyor. Gebe kalmaya çalıştığınızda, tam olarak ne zaman yumurtladığınızı bilmek gerçekten önemlidir, bu nedenle yumurtlama hesap makinemizi kullanarak  emin olun.

2 Haftalık Gebelik Annedeki Değişiklikler

Kulağa çok karmaşık geliyor, ama bizim adet döngülerimiz gerçekten şaşırtıcı. Hormon değişiklikleri sayesinde luteinizan hormon (LH) ve folikül uyarıcı hormon (FSH) düzeyiniz yükselir ve yumurtalıklarınızdaki folikül üretimini hızlandırır.

Bu foliküller aslında tüm önemli yumurtaları içeren sıvı içeren keselerdir ve genellikle sadece biri diğerinden daha büyük olmasına ve yumurtayı üretmesine rağmen. Bu folikül, aynı zamanda, rahmin kaplamasına yardımcı olan östrojeni üretmeye başlar ve yumurtanın “implantasyonuna” yardımcı olmak için daha kalın hale gelir.

Umarım yumurtanın serbest bırakılmasından 24 saat sonra, partnerinizin bıraktığı yaklaşık 250 milyon spermden biri vajinanızdan, rahim ağzından ve yumurtaya nüfuz edebileceği fallop tüpüne kadar yüzmeyi başaracaktır.

Basit gelebilir, ama bu sperm için on saatlik bir yolculuktur. Sadece yaklaşık 400 tanesi bunu yapacaktır ve sadece bir tanesi yumurta dış zarından geçebilir. Sperm yumurtasına geldiğinde, spermin çekirdeği yumurta ile birleşir ve bunlar 10 ila 30 saat arasında bir araya gelir. İster inanın ister inanmayın, bebeğinizin cinsiyeti aslında belirlenir, sanki sperm bir Y kromozomu taşıyormuş gibi, siz sadece bir çocuk düşünmüşsünüz ve eğer bir X kromozomu ise, bu bir kız olur.

Hamile Kalmak için ne yapmalıyım ?

Belli görünüyor, ama bu gerçekten düzenli, bebek yapma eğlencesinin ritmine girmeniz gereken bir hafta. Rahatlamaya çalışın ve bu kez başka bir angaryaya dönmeyin (ve gebe kalmaya çalıştığınızda denemek için en iyi seks pozisyonlarını okuyun). Uzmanlar, en iyi pozisyonların, erkeğin sperminin serviksinize yaklaşmasına izin verenler olduğuna ve kasılmaların da daha fazla sperm çekmesine yardım ederek orgazm yapmasına yardımcı olduğuna inanıyor.

Sıcaklığınız düşecek, sonra başlayacak: Eğer yumurttuğunuzda, bazal vücut sıcaklığınızın (BBT) en düşük noktasına düşeceğini biliyor muydunuz? Ancak, orada uzun süre kalmayacak ve yumurtlama gerçekleşir gerçekleşmez yarım dereceye kadar ateş edecektir. Bu nedenle, yumurtlama hesaplayıcıları size iyi bir fikir verse de, tam olarak ne zaman yumurtladığınızı bilmek istiyorsanız, özel bir termometre satın alın ve izlemeye başlayın.

Deşarjınız değişebilir: Bir süredir gebe kalmaya çalışıyorsanız, adetinizi izlemeye alışmış olacaksınız ve bunun tutarlılığını ve renginin ay boyunca değişeceğini bileceksiniz. Yumurtlama yaptığınız güne yöneldiğinizde, kalın, yapışkan ve kremsi boşalmaya dikkat edin, bu da hacim artacak ve gün geldiğinde bulutlu görünmeye başlayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir