35 Haftalık Gebelik

35 Haftalık Gebelik – Cenin İçin 33.Hafta

Neredeyse zaman geldi! 40 haftalık gebelik sürecinin 35 haftası geride kalmıştır. Şimdi 35 haftaya ulaştınız, bebeğiniz her zamankinden daha büyük ve vücudunuz değişmeye devam ediyor. Bakalım 35 haftada sizi neler bekliyor.

35 Haftada Bebeğim Ne Kadar Büyüdü?

Bebeğiniz artık bir ananasın boyu kadar. 2.5kg ve baş bölgesinden kalçalara kadar olan uzunluğu 33 cm, toplam uzunluğu ise 45.cm dir. Epey uzamış! Doğum gününe kadar kilo almaya devam edecek, yani bebeği bu kadar sevimli yapan o muhteşem, dolgun, yumuşacık bir görünüme sahip olacak.

35 haftada Bebeğim Ne Yapıyor?

Artık hareket etmek için daha az yer var, bebeğiniz aslında tekmelemekten ziyade zorlamaya başlayabilir ve eğer yaparsa, yumruğunuz boyunca ufacık bir ayak izini bile görebilirsiniz. Şimdi, tam olarak küçük bir insan olmaya o kadar yakın ki, hamileliğinizin geri kalan süresi boyunca kilo almaya devam edecek.

Bebeğiniz rahminizde çok fazla yer kapladığı için hareket zorluğu yaşayabilir ve buda sizin onu daha az hissetmenize neden olur. Ama onu takip etmekten asla vazgeçmeyin ve bunu unutmayın.

Heyecan verici bir şekilde, bebeğinizin temel fiziksel gelişiminin çoğu, tam gelişmiş böbrekler ve hatta karaciğeri bile tamamlanmaktadır. Hızla büyüyen beyni, kafasının daha ağırlaştığı anlamına gelir bunu mesanenizde normalden daha fazla baskı şeklinde hissedebilirsiniz.

35 Haftada Vücudumdaki Değişiklikler

Kan basıncınız doktorunuz veya ebeniz tarafından düzenli olarak kontrol edilecektir. Eğer daha yüksek olduğunu görürlerse, pre-eklampsi önlemek istedikleri için çok daha fazla dinlenmenizi ve hatta daha sık kontrole gelmenizi isteyebilirler.

Bu aynı zamanda bazı hamilelere Sezaryene ihtiyaç duyabilecekleri söylenir . Bu, bebeğin konumu veya güvenliği ile ilgili kaygılardan kaynaklanıyor olabilir veya doktorunuz sizin için daha güvenli olduğunu düşünüyor olabilir. Bebeğiniz ve sizin sağlığınız için en iyisi ne ise o olmalıdır. Kendinizi herhangi bir doğum aşamasına şartlamamakta fayda vardır.

Dikkat edilmesi gereken ortak belirtiler:

Sık tuvalet ihtiyacı: Tuvalet sizin için evinizin en çok ziyarettiğniz bölgesi olmuş olabilir ama yalnız değilsiniz. Sizin gibi bir çok hamile bunu yaşıyor.! Bunun nedeni, artan rahim ağınızın tüm iç organlarınızı karıştırıp mesaneye baskı yapmasıdır. Bebeğinizin doğumuna hazırlanmadaki yeni pozisyonu, mesaneye daha da fazla baskı uygular, yani normalden daha fazla idrara çıkmanız gerekir. Emin olun, bu yakında bitecek! Bu arada, mesanenizi mümkün olduğunca boşalttığınızdan emin olmak için idrarınızı yaparken öne doğru eğin ve Kigel egzersizlerinizi pelvik kaslarınızı güçlendirmek ve inkontinansı önlemek için egzersiz yapın.

Burun tıkanıklığı: Gebelik hormonları sayesinde burnunuzdaki mukus zarları şişer ve burun tıkanmasına neden olur. Burun şeritleri ve bantları burun deliklerinizin açılmasına yardımcı olabilir.

Diş eti kanamaları: Hamilelik hormonları bir kez daha suçlanıyor ve bu kez şişmiş, hassas ve kanlı diş etlerinden sorumlular! Sadece diş etleri değil dişlerinizde bu süreçte zarar görebilir. Dolgu düşmesi, kırık diş ve benzeri diş şikâyetleriniz de olabilir. ağrı ve acı çektiğiniz durumlarda dişçinizle iletişime geçin.

Bu Hafta Ne Yapmalı?

Doğum yapmayla ilgili endişeleriniz varsa eşiniz, arkadaşlarınız veya aile üyelerinizle konuşun. Bu aşamada gergin olmak kesinlikle normaldir. Aslında, bazı kadınlar panik atak geçirdikleri için aşırı tepki gösterirler – “doğumdan korkmak” anlamına gelen bir durumdur. Eğer endişeleriniz sizi olumsuz etkiliyorsa , doğum öncesi ekibinizle, doktor yada ebelerinizle konuşun, yardım etmek ve güven vermek için ellerinden geleni yapacaklardır.

Bu kaygılı ve endişeli durumu bebeğinizin odası ile ilgilenerek atlatabilirsiniz belki de. Bebeğinizin odası hazır mı ? Kıyafetler yıkanıp ütülendi, dolaba yerleştirildi mi? Bebeğinizin ilk etapta yanınızda mı? yoksa başından itibaren kendi odasında mı? duracağına karar verin. Düzenlemeleri buna göre yapın.

Peki ya doğumdan sonra? Eğer doğumdan sonra süslü ve ikramlarla dolu bir odaya gelmek istiyorsanız bunun için organize olun. Misafirleriniz ve sizin için en iyisini hayal edip gerçekleştirecek bir çok organizasyon şirketi var. Bunlarla uğraşırken zaman daha çabuk ve huzurlu geçecektir.

35 Haftada Babaya Tavsiyeler

Bir doğum öncesi muayenede doktora doğumdaki rolünüzü sorun. Yapmak istediğiniz bazı şeyler olabilir, örneğin göbek kordonunu kesmek veya bebeğinizin doğumunu kameraya almak gibi. Her baba doğumda aktif bir rol almak için çaba harcamalı.

35 haftalık gebelik ile ilgili aramalar

  • 35 haftalık gebelik görüntüsü
  • 35 haftalık gebelik sancıları
  • 35 haftalık gebelik kadınlar kulübü
  • 35 haftalık gebelikte bebek hareketleri nasıl olmalı
  • 35 haftalık gebelik kaç aylık olur
  • 35 haftalık gebelik bebek kilosu ve boyu
  • 35 haftalık gebelikte dikkat edilmesi gerekenler
  • 35 haftalık gebelik görüntüsü uzman tv

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir