37 Haftalık Gebelik

37 Haftalık Gebelik – Cenin İçin 35.Hafta

Bu hafta bebeğinizin geleceğine her zamankinden daha da yaklaşıyorsunuz ve vücudu hala olgunlaşıyor. 37 haftalık gebelik süreci yazımızda.

37 Haftada Bebeğim Ne Kadar Büyüdü?

Bu hafta, bebeğiniz büyük bir kavun büyüklüğünde her zamankinden daha büyük. Bebeğiniz hemen hemen 2.95kg – 3kg arasında. Baş bölgesinden kalçalara kadar olan uzunluğu 35 cm toplam uzunluğu ise 47 cm. dir

37 Haftada Bebeğim Ne Yapıyor?

Son zamanlarınız olmasına rağmen hala iki haftanız daha var ve bu nedenle bebeğiniz şimdi doğarsa aslında erken zamanda doğmuş sayılır. Eğer bebeğiniz iki hafta daha rahminizde kalmayı tercih ederse beyi ve akciğerleri tamamen olgunlaşır. Doğum tarihine kadar haftada yarım kilo alır. 36.haftada ele alındığı gibi bebeğin başı genellikle bu dönemde pelviste aşağıya doğru döner. Ancak hamileliklerin %3 ‘ünde pelvise ilk önce bebeğin kalçaları veya bacakları gelir. Bu ters pozisyon olarak adlandırılır.

37 Haftada Vücudumda Olan Değişiklikler?

Doktorunuz veya ebeniz rahim boynunuzun genişleyip genişlemediğini (bebeğin doğum kanalına geçmesi için 10 santimetreye açılmalı) ve aynı zamanda serviksin kıvamını kontrol ederek doğum iznini kontrol etmeye başlayacaktır. Bu pelvik muayene doktorunuzun hamileliğinizin gidişatını değerlendirmesine yardım eder.

Rahim ağzının genişlemesi önemlidir. Rahim ağzının 10 cm olması tamamen açılması demektir. Bir mühim konuda pelvik kemiğidir. Doktorunuz bu kemiğin şeklini de kontrol eder. bun kontroller sizin en rahat ve en sağlıklı doğumu gerçekleştirmeniz içindir.

Dikkat edilmesi gereken ortak belirtiler:

Bebeğinizin hareketleri: Bebeğiniz normalden daha sessiz ise, endişelenmeyin: Başı pelvisinizle meşgulken, tek hareketlerle onun etrafında dans etmek için çok daha az yer olacaktır. Önemli olan, her gün biraz hareket hissetmek. Bunu hissetmiyorsanız, doktorunuzla veya ebe ile konuşun.

Uykusuzluk: yorgunluk hissettikten sonra değilde yorgun hissetmeden önce dinlenin. Gününüzü ne kadar dinlenerek geçirirseniz gece uyuyamadığınız kısmı ancak bu şekilde kapatırsınız.

Suyunuzun gelmesi: Suyun kasılmalarından önce gelmesi durumunda doktorunuza haber verin. Doğum başlamıştır ve suyunuz sancılardan önce gelmesi derhal müdahale gerektirir.

Bu Hafta Ne Yapmalı?

Yeni doğan bebeğinizin fotoğraflarını çektirmek ister misin?

Bebeğin anne karnındaki formunu kaybetmeden yapılan fotoğraf çekimleri çok güzel oluyor ve inanılmaz bir anı olarak kalıyor. Fotoğraf çekimleri de kolayca gerçekleşiyor çünkü bebeğiniz sürekli uyuyor, karnınızdaki davranışları devam ediyor ve inanamayacağınız kadar esnek! Yani bebeğinizin bu ilk zamanları, onun en güzel fotoğraflarını çektirmek için en ideal zaman.

37 Haftada Babaya Tavsiyeler

Eşiniz bu haftadan sonra size her an ulaşmak isteyebilir. Doğum planlı olmadığı sürece telefonunuzu ve diğer ulaşım araçlarınızı sürekli kontrol edin ve açık olduklarından emin olun. İşlerinizi hafifletmeye çalışın ve izninizi ayarlayın. Eşinize yürürken merdiven çıkarken ve yatağa yatma aşamalarında yardımcı olun.

37 haftalık gebelik ile ilgili aramalar

  • 37 haftalık gebelik bebek kilosu ve boyu
  • 37 haftalık gebelik kadınlar kulübü
  • 37 haftalık gebelik kaç aylık
  • 37 haftalık gebelik doğum belirtileri
  • 37 haftalık gebelikte vajinada baskı
  • 37 haftalık gebelikte vajina ağrısı
  • 37 haftalık gebelik bebek kilosu kadınlar kulübü
  • 37.hafta gebelik sancıları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir