Ameliyatsız hemoroid tedavisi yapan hastaneler

Büyümüş hemoroidler anüste yanma ve kaşıntı gibi rahatsızlık verici belirtilere neden olur. Etkilenenler mümkün olduğunca çabuk onlardan kurtulmak istiyor. Farklı olasılıklar var.  Tam olarak hemoroid nedir? Ne tür şikayetler tetikler? Hemoroidler nasıl tedavi edilebilir ve önlenebilir? Ameliyatsız hemoroid tedavisi yapan hastaneler ?

Hemoroid: Kısa genel bakış

 • Tedavi: Ciddiyetine bağlı olarak, merhemler, çinko macunu veya bitkisel merhemler (Cadı Fındığı yağı (Witch Hazel)  , aloe vera ), kortizon merhem , lokal anestezikler, “skleroterapi”, daralma (lastik bant ligasyonu), cerrahi
 • Ev ilaçları: iltihap önleyici ve kaşıntı yatıştırıcı oturma banyoları, keten tohumu (bağırsak hareketini kolaylaştırmak için)
 • Önleme: yüksek lifli diyet, düzenli günlük bağırsak hareketleri, bağırsak hareketleri sırasında birkaç pres, yeterli içme, günlük fiziksel aktivite.
 • Tipik semptomlar: yabancı cisim hissi, sızma, anal bölgede ağrı ve / veya kaşıntı , sandalyede veya tuvalet kağıdında açık kırmızı kan
 • Muayeneler: anal yansıma palpasyonu (protostoskopi) ve rektal muayene (rektoskopi) ile fizik muayene
 • Komplikasyonlar: deri tahrişi, anal egzama, anemi , dışkı inkontinansı

Hemoroidler: tedavi

Herkesin hemoroidi vardır. Bununla birlikte, hemoroidler büyürse, rahatsızlığa neden olabilirler. Hastalar örneğin anüs üzerinde ağrı, kaşıntı ve yanma şikâyet ederler. Doktorlar daha sonra bir Hemoroid tanısında bahseder .  Böyle anormal derecede genişlemiş hemoroidleri tedavi etmenin birkaç yolu vardır. Hemoroidal hastalığın şiddetinde rol oynar:

 • Grade 1: En hafif ve en yaygın şekli Grade 1 hemoroiddir. Gözle görülebilir ve sadece anal kanal yansıtmasında (proctoscopy) görünmezler.
 • 2. Derece: İkinci derecedeki hemoroidler presleme sırasında dışa doğru çıkıntı yapar ve sonra kendi başlarına anal kanala geri çekilirler.
 • Grade 3: 3. derece hemoroidler de basıldığında anüsten kaçarlar. Ama onu parmağınla geri itmelisin.
 • Grade 4: Grade 4 hemoroitler anüsün dış kısmında kalıcı olarak görülür. Anal kanalın içine geri itilemezler. Çoğu zaman, bazı anal mukoza zarı ( anal prolapsus ) da dışarı çıkar .

Hemoroid ‘in şiddetine bağlı olarak, farklı tedavi seçenekleri göz önünde bulundurulur. Sizin için en uygun tedaviyi doktorunuzla görüşmek en iyisidir. Daha sonra onları doğru yere transfer edecek. Sonuçta hangi doktorun hemoroid için doğru temas kişisi olduğu, tedavinin türüne bağlıdır. Bu bir proktolog , cerrah veya gastroenterolog olabilir .

Her hemoroid tedavisi sağlıklı beslenmeye ve düzenli bağırsak hareketlerine dayanır . Her ikisi de hemoroidleri önlemeye yardımcı olur. Gerekirse, ağrı giderici merhemler gibi koruyucu önlemler de kullanılabilir. Kalıcı şikayetler veya ciddi hemoroid ameliyatı için genellikle gereklidir.

İlaçlarla ameliyatsız hemoroid tedavisi

Hemoroid tedavisinde semptomları hafifletmek için ilaçlar kullanılır. Herhangi bir hemoroid derecesinde yardımcı olabilirler. Çeşitli aktif bileşenler mevcuttur. Bazıları iltihapları önleyici, bazıları yerel olarak uyuşur.

Anti-enflamatuar ilaçlar ile ameliyatsız hemoroid tedavisi

İle merhem veya çinko yapıştırmak ağrılı hemoroid tedavi edilebilir de. Bitkisel merhemler veya fitiller de mevcuttur,  . Preparatlar cilt iritasyonu ve kaşıntı gibi hemoroidal şikayetlere karşı yardımcı olmalıdır.

Ayrıca, doktorunuz kortizon bazlı merhemler yazabilir. Örneğin prednisolon veya hidrokortizon asetat içerirler . Bu ilaçlar anüsün iltihabını önleyen bağışıklık sistemini engeller. Sadece doktorunuzun önerdiği müddetçe kortizonlu merhemler kullanın. Uzun süre cilt atrofisine yol açabilirler. Başka bir deyişle, cilt geri dönüşsüz bir şekilde incelir ve böylece daha savunmasız kalır. Ek olarak, kortizonlu merhemler bağırsakta mantar enfeksiyonlarını teşvik eder .

Hemoroid ameliyatı

Hemoroid tedavisinin son seçeneği klasik hemoroid ameliyatıdır. Hemoroitler tamamen kesildi. Bu hemoroidektomi , semptomların diğer tedavilerle ( skleroterapi gibi ) giderilemediği durumlarda belirtilir . Üçüncü ve dördüncü derece hemoroid genellikle ameliyat gerektirir.

Hemoroit ameliyatı için farklı teknikler vardır. Hemoroid dokusu, bir makas, bir neşter veya bir lazer yardımıyla çıkarılabilir. Bazı işlemlerde rektumdaki cerrahi yara kısmen veya tamamen dikilir, diğerlerinde ise açık kalır.

Ameliyatsız hemoroid tedavisi yapan hastaneler ile ilgili aramalar

 • lazerle basur ameliyatı yapan hastaneler
 • istanbulda hemoroid tedavisi yapan hastaneler
 • devlet hastanesi lazerle basur ameliyatı
 • hemoroid tedavisi için doktor tavsiyesi
 • lazerle hemoroid ameliyatı olanların yorumları
 • hemoroid lastik tedavisi yaptıranlar
 • hemoroid ameliyatı en iyi hastane
 • devlet hastanelerinde lazerle hemoroid tedavisi yapılıyor mu

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir