Atopik Dermatit ve Bebek Egzaması

Atopik egzama veya egzama olarak da adlandırılan atopik dermatit, bebeklerden küçük çocuklara, gençlere ve yetişkinlere kadar birçok insan için büyük bir problemdir. Bilinen bir neden  ve bilinen bir tedavisi olmadığı düşünülüyor. Atopik dermatit belirtileri yoğun kaşıntılı kırmızı lekeler veya lezyonlar ve kuru pullu cilt olarak görülür.

Atopik dermatit ve egzamanın alerjik reaksiyonlar, astım, gıda alerjileri ve saman nezlesi ile ilgili olduğu bilinmektedir  bu nedenle inflamasyona neden olan tahriş edici ve alerjenler egzama hastaları için bir problemdir. Bu sebepten dolayı alerjik reaksiyonu olan bebeklerde  “sevimli” bebek ürünlerinin sentetik kimyasallar ve tahriş edici maddelerle dolu olabileceği her zaman göz önün bulundurulmalıdır.

Atopik Dermatit ve Bebek Egzaması

Sağlığınızı, çocuklarınızın ve ailenizin sağlığını önemsiyorsanız ya da evinizde biri atopik dermatit veya egzama yaşıyorsa, güvenlik bilinciyle ev temizliği ürünleri ve kişisel bakım ürünlerine geçmeniz çok daha fazla önem taşımaktadır. Bu küçük önlem bile cildinizi korumanız için büyük bir etki oluşturacaktır.

Bebeğinizin egzama geçirdiğinden şüphelendiğinizde panik yapmayın. Daha önce keşfedilmiş olan güvenli doğal tedaviler vardır, bu nedenle doktorunuza daşınarak bunlardan birini deneyebilirsiniz.

Egzama  İçin Doğal Tedavi Yöntemleri

Egzamayı doğal olarak tedavi etmek, bebeğiniz için yapabileceğiniz en iyi şeylerden biridir. İşte bir yol:

* Çocuğunuza suya eklenmiş çay ağacı yağı damlacıkları ile banyo yaptırın. Bu bebeğin enfeksiyondan kaçınmasına yardımcı olur. Bebeğinizin kafa derisinde etkilenen bölge varsa, çay ağacı yağı şampuanı kullanın. Şampuanı durulamadan önce 5 dakika boyunca bekletin.

* Bebeğinizi kurularken etkilenen egzama bölgesini biraz nemli bırakın. Etkilenen alan tamamen kurumadan Cadı Fındığı yağı (Witch Hazel) koyun. Ayrıca 50:50 karışımında suyu ve Cadı Fındığı yağı (Witch Hazel) seyreltebilirsiniz. Cadı Fındığı yağı (Witch Hazel) iltihabı azaltacaktır.

* Bebeğin tüm vücuduna hafifçe zeytinyağı sürün. Bebeğiniz kaşıntılı hissediyorsa, Aloe Vera jeli uygulamak her zaman yardımcı olabilir.

* Bu işlemleri bir hafta içinde düzenli olarak yapın. Bu süre içinde iyileşme belirtilerini gözle görmelisiniz.

Bebeğin çevresini temiz tutmayı unutmayın  Alerjenler egzama  durumu şiddetlendirebilir.

Bebeklerde Egzama ile ilgili aramalar

  • bebeklerde egzama ne kadar sürer
  • bebeklerde egzamaya zeytinyağı
  • bebeklerde egzama görseller
  • bebeklerde egzama saraçoğlu
  • egzama belirtileri bebeklerde egzama
  • bebeklerde egzamaya vazelin
  • bebeklerde egzama için dua
  • bebeklerde egzamayı tetikleyen gıdalar

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir