Bebek egzaması nasıl tedavi edilir?

Banyo yapmak ve günlük nemlendirme bebeğin egzamasını (atopik dermatit) tedavi etmenin anahtarıdır. Yumuşak bir temizleyici ve ılık su kullanın. 15 dakikadan uzun olmayan bir banyodan sonra bebeğinizi hafifçe vurarak iyice durulayın ve kurulayın ve cilt hala nemliyken kokusuz bir merhem veya petrol jölesi gibi bir krem ​​uygulayın. Cildinizi günde en az iki kez, belki de bebek bezini değiştirdiğinizde nemlendirir. Yeni bir nemlendirici denediğinizde, iyi tolere edildiğinden emin olmak için çocuğun cildinin küçük bir alanında deneyin.

Bebeklerde egzama

Bebek egzamasının belirti ve semptomları kaşıntılı kumaşlar ve haşhaş sabunları ve aşırı sıcaklıklar gibi tahriş edici maddelerden kaçınılarak da rahatlayabilir. Çocuğun kızarıklıklarını çizmesini önlemek için, uyurken şortu kısa tutmak veya pamuklu eldiven koymak yardımcı olabilir.

Bebeklerde atopik dermatit

Durumunuz devam ederse veya kızarıklık menekşe ise, sürtünme ve cilt veya kabarcıklara neden oluyorsa bebeğinizi muayene ettirin. Ateşi ve kızarıklığı olan bir çocuğun da bir değerlendirmeye ihtiyacı olabilir. Semptomları hafifletmek için bir merhem veya ilaçlı krem ​​veya beyazlatıcı banyoları hakkında doktorunuzla konuşun. Çocuk doktorunuzun yönlendirdiği şekilde ilaçlar ve çamaşır suyu banyoları kullanın.

Bebeklerde egzama tedavisi

Çocukların çoğunda 3 ila 5 yaş arası çocukluk egzaması vardır.

Bebeklerde egzamayı önlemenin kesin bir yolu yoktur. Açık bir döküntü olmasa bile bebeğin cildinin iyi nemlendirilmiş olması yararlıdır. Günde en az iki kez, belki de bebek bezini değiştirirken krem, merhem veya losyon sürün. Yeni bir nemlendirici kullanırken, iyi tolere edildiğinden emin olmak için önce bebeğin cildinin küçük bir alanında deneyin.

Bebekler için egzama riskinin emzirme ile ve annenin hamilelik sırasında ve emzirme sırasında probiyotik alması durumunda azaltılabileceği fikrini destekleyen bazı kanıtlar vardır.

Araştırmalar ayrıca, doğumdan itibaren egzama riski yüksek olan bebeklere uygulandığında petrol jölelerinin döküntü oluşumunu önlemeye yardımcı olabileceğini göstermektedir. Egzama önleme konusunda daha fazla çalışmaya ihtiyaç var.

Tahriş edici ajanlardan – örneğin kaşıntıya ve kaba sabunlara neden olan kumaşlar – ve aşırı sıcaklıklardan kaçınırsanız, kırılmaları önlemeye yardımcı olabilirsiniz.

 

Bebeklerde egzama tedavisi ile ilgili aramalar

  • bebeklerde egzama ne kadar sürer
  • bebeklerde egzamaya zeytinyağı
  • bebeklerde egzama görseller
  • bebeklerde egzama saraçoğlu
  • egzama tedavisi aspirin
  • egzama kremi
  • egzama bulaşıcımı
  • egzama nasıl çabuk geçer

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir