Bebeklerde Egzama ‘yı Tedavi Etmenin Doğal Yolları

Bebeklerde Egzamaegzama genellikle iki ile altı ay arasında bebeklerde sık görülen bir cilt rahatsızlığıdır. Bununla birlikte, egzama herhangi bir yaşta ortaya çıkabilir ve bebek için çok rahatsız edici olabilen kuru, kaşıntılı kırmızı lekelerle karakterize edilir. Bir bebek doğal olarak sağlıklı, ipeksi, pürüzsüz bir cilde sahip olmalıdır, ancak bazı bebekler egzama sonucu bundan hoşlanmazlar. Elbette cilt durumunu tedavi etmek için tasarlanmış topikal kremler de dahil olmak üzere birçok ilaç vardır, ancak doğal yöntemler en iyisidir ve bebeğinizin cildini tedavi etmek ve egzama ataklarını yatıştırmak için kullanabileceğiniz bir dizi doğal yöntem vardır.

Bebeklerde Egzama ‘yı Tedavi Etmenin Doğal Yolları

Ayçiçeği ve hindistancevizi yağları, bebeklerde egzama için en iyi ilaçları oluşturur. Hindistan cevizi cildi nemlendirir ve egzamayı ve durumun risklerini azaltmaya yardımcı olan antibakteriyel özelliklere sahiptir. Diğer yandan, ayçiçeği yağı, durumun tedavisinde yardımcı olan yağ asitleri bakımından zengindir. Bebeğin cildinin bariyer fonksiyonunu iyileştirir ve nemlendirmesini sağlar, böylece durumu büyük ölçüde iyileştirir. Preslenmiş ayçiçeği veya hindistancevizi yağı bebeğin cildine her gün egzamayı tedavi etmek ve cildi nemli tutmak için riskleri en aza indirmek için masajla yapılabilir.

Bebeklerde Egzama Nasıl Teddavi Edilir

Öğütülmüş yulaf cilt tahrişlerini gidermede çok etkilidir ve aynı zamanda egzama ile ilişkili kaşıntıyı gidermede yardımcı olur. İltihaplanmayı azaltmak ve cilt pH’ını normalleştirmek için banyolar kullanabilirsiniz. Bu doğal tedaviyi kullanmanın basit bir yolu, bir çorapta bir avuç koloidal yulaf ezmesi almak ve akan banyo suyunun altında tutmaktır. Bebeğe suda banyo yapmadan önce su görünüşte sütlü olmalıdır. Çorabın içindeki yulaf ezmesi de sabitlenebilir ve banyo suyunda bırakılabilir. Düzenli banyolar ile  cilt sorunları giderilir.

Bebeklerde Egzama Neden Olur

Aşırı ısınma bebeklerde egzama  alevlenmelerine etken olabilir  bu nedenle bebeğinizi sıcak tutan nefes alabilir ve hafif kumaşlar seçmeniz önemlidir, ancak aynı zamanda egzamanın gelişmesini veya kötüleşmesini önlemek için doğru dolaşımın yapılmasını sağlamalıdır . Bebek kıyafetlerinizi satın alırken organik kumaşları seçmek iyi bir fikirdir, çünkü bebeklerde egzama   oluşumuna neden olabilecek rahatsız edici kimyasalları yoktur.

Bebeklerde Egzama, herkes bebeğinin hoş kokmasını ister , ancak bu bebeğinizin sağlığını riske atmak anlamına gelmez. Egzama tedavisinde, bu konuda tahriş edici ve sert kimyasal maddeler içeren topikal bebek ürünlerinden uzak durmalısınız. Bu tür ürünler yalnızca cildiniz üzerinde yumuşak ve yumuşak olan doğal bebek ürünleri için razı olmanız koşulunu ve elinden gelenin en iyisini yapacaktır. Lavanta yağı ve kolloidal yulaf ezmesi içeren bazı ürünler cilt durumunun tedavisinde çok iyi olabilir. Bebek için seçtiğiniz kremlere ve nemlendiricilere dikkat edin, böylece durumunuzu tedavi etmeye ve sağlıklı bebek cildini korumaya yardımcı olacak doğal bileşenler elde edin.

Bebeklerde Egzama için doğal  bakımı en iyisidir çünkü cildi daha fazla risklere maruz bırakmadan durumu tedavi edebiliyorsunuz. Herhangi bir tedavi yöntemini seçmeden önce doğal tedavileri deneyin.

Bebeklerde egzama ile ilgili aramalar

  • bebeklerde egzama ne kadar sürer
  • bebeklerde egzamaya zeytinyağı
  • bebeklerde egzama görseller
  • bebeklerde egzama saraçoğlu
  • egzama belirtileri bebeklerde egzama
  • bebeklerde egzamaya vazelin
  • bebeklerde egzama için dua
  • bebeklerde egzama nasıl geçer uzman

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir