Bebeklerde Saç Egzaması

Bebeklerde saç egzaması konak olarak bilinir. Çocuklara ve ebeveynlere çok fazla rahatsızlık veren karmaşık bir cilt hastalığıdır. Ebeveynlerin Seboreik dermatitin nedenlerini ve semptomlarını anlamaları önemlidir, böylece problemi başlangıç ​​evrelerinde ele alabilirler ve sonraki evrelerde ortaya çıkan sıkıntıları önleyebilirler.

Bebeklerde saç egzaması, ilk iki haftalık dönemde gelişir. Bebekler,  8 ila 9 aylık olduklarında çoğunlukla kendiliğinden düzelir. Ebeveynler genellikle çocuklarda herhangi bir cilt problemi gördüklerinde endişelenir ve bu cilt problemine çözüm bulmaya başlarlar.

Çocuk doktorları genellikle kaşıntılı olmadığı için bebeklerde saç egzamasının doğal ilerlemesine ve iyileşmesine izin vermeyi tercih eder. Fakat ebeveynler hala çocuklarının sıkıntısını göremiyor ve diğer cilt komplikasyonlarına yol açabilecek şekilde kendi kendilerini tedavi etmeye çalışıyorlar. Bu nedenle, ebeveynlerin tedavi etmeye başlamadan önce bebeklerde saç egzaması hakkında doğru bilgi edinmeleri önemlidir.

Bebeklerde saç egzaması sırasında daima kaçınmanız gereken bir şey, bebeğin yumuşak cildinde kalıcı hasara neden olabilecek zararlı kimyasallar içerebileceği için tedavi için tezgah üstü ürünler kullanmaktır. Piyasadaki bazı ürünler, bebeğin cildinin sağlığı için ciddi derecede tehlikeli olan çinkopiryon ve kortikosteroid içerir.

Yalnızca doktorlar tarafından önerilen ürünleri kullanmak, her zaman en iyisidir, çünkü bu yaşta ortaya çıkan zararlar kalıcı ve geri döndürülemez olabilir. Seboreik dermatitin üzerindeki beşik kapağı hakkında endişelenecek bir şey yoktur, çünkü belli yaşlardan sonra kendiliğinden kaybolur.

Bebeklerde saç egzaması ile ilgili aramalar

  • bebeklerde egzamaya zeytinyağı
  • bebeklerde egzama ne kadar sürer
  • bebeklerde egzama görseller
  • bebeklerde egzama saraçoğlu
  • egzama kremi
  • atopik egzama
  • egzama nasıl çabuk geçer
  • egzama tedavisi aspirin

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir