Boğaz ağrısına ne iyi gelir yutkunamıyorum

Boğaz ağrısına ne iyi gelir yutkunamıyorum diyorsanız bu yazımızı dikkatle okumanızı tavsiye ediyoruz. Boğaz ağrısı ve öksürük gibi soğuk algınlığı semptomları için her zaman ilaçlara başvurmanıza gerek kalmaya bilir. Etkinliği  kanıtlanmış ev ilaçları doğanın gücü ile iyileşme sürecinizi hızlandıracaktır . Boğaz ağrıları için en iyi ev ilaçlarını sizler için sıraladık

Boğaz ağrısına ne iyi gelir yutkunamıyorum,  boğazımda şiddetli ağrı veya ses kısıklığı  boğaz ağrısının birçok şikayeti vardır. Bu durumda, evde boğaz ağrısı gibi tipik soğuk algınlığı semptomları için antibiyotiklere göre daha yumuşak olan ilaçlar. Patates sarımları, gargaralar, bitkisel çaylar, boğaz ağrısına karşı yardımcı olabilecek ve hastalığın seyrini kısaltan birçok ipucu ve ev ilaçları vardır. 

Boğaz ağrısı için bitkisel çaylar: adaçayı ve papatya

Boğaz ağrısına ne iyi gelir yutkunamıyorum diyenlerden iseniz adaçayı, zencefil , kekik veya papatya ile bitkisel çaylar özellikle boğaz hastalıkları için iyidir . Bileşenler boğazdaki mukus gevşemesine yardımcı olur ve esansiyel yağlar bakteri ve virüslere karşı antimikrobiyal etkiye sahiptir.

Suyu kaynatın, üzerine yukarıda belirtilen bitkileri dökün ve bitkilerin aktif bileşenlerinin tamamen gelişebilmesi için en az on dakika bekletin. Ilınması için bir süre bekleyerek günde birkaç bardak tüketin.

Boğaz ağrısı için Bitkisel Çözüm : Bal

Boğaz ağrısına ne iyi gelir yutkunamıyorum sorunu içi tatlı, lezzetli ve sağlıklı bir çözüm . Dünya Sağlık Örgütü bile öksürük ve soğuk algınlığı için bal önerir. Çünkü bal, antiseptiktir, mukoza zarlarını yatıştırır ve dezenfekte eder, böylece patojenlerle savaşır.Ağzınızda balı yavaşça eritebilir veya  ılık su dolu  bardağa bir kaşık bal ekleyebilirsiniz. Bal, tatlandırıcı özellikleri nedeniyle sağlıklı elma sirkesi içeceklerinin tatlandırılmasında da çok iyi bir çözümdür.

Şifa baharatı: zencefil

Boğaz ağrısına ne iyi gelir yutkunamıyorum sorununa bie başka çözüm ise süper yumru zencefil gerçek bir süper besindir . Bitki sadece çok yönlü değil, aynı zamanda son derece sağlıklı. Zencefil dolaşımını uyaran ve böylece vücudun bağışıklık sistemini güçlendiren keskin Gingerol içerir. Kökün esansiyel yağı ayrıca tahriş olmuş mukoza zarlarında bir merhem gibi uzanır ve bu yüzden rahatsızlığı giderir.

En etkili, taze organik zencefildir. Sadece biraz zencefil soyun, parçalara bölün ve üzerine sıcak su dökün. Sonra zencefil çayını on dakika bekletin ve sonra zencefil parçalarını bardaktan  alın. Zencefil suda ne kadar uzun kalırsa, sıvı o kadar keskinleşir. Tarçın, boğaz ağrısına da yardımcı olabilir. Zencefil çayınıza biraz tarçın ekleyin ve baharatı karıştırın. Bu sadece harika yardımcı değil, aynı zamanda hoş tadı.

Boğaz ağrısı ile ilgili aramalar

  • boğaz ağrısı için ağrı kesici
  • boğaz ağrısına ne iyi gelir yutkunamıyorum
  • boğaz ağrısı ekşi
  • çocuğun boğaz ağrısına ne iyi gelir
  • boğaz ağrısına ne iyi gelir kesin çözüm
  • boğaz ağrısı nasıl geçer
  • boğaz ağrısı nedenleri
  • boğaz ağrısına doğal antibiyotik

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir