Çay Ağacı Yağı Faydaları

Çay ağacı yağı nedir ve faydaları nelerdir, uçucu yağlar, geleneksel preparatların ortaya çıkmasından önce ilaçların üretiminde yaygın olarak kullanılmaktadır. Çay ağacı yağı, özellikle iyi ve güçlü bir antibiyotik etkisi olması nedeniyle popülerlik kazanmış bir yağ türüdür.

Günümüzde, bitkisel uzmanları akne ile uğraşmak için çay ağacı yağı kullanmanın yanı sıra, aromaterapi seansları ile sinir sistemini güçlendirmek için çeşitli kozmetik ürünlerinin deri ve saç için hazırlanmasında muhteşem özelliklerden yararlanılmasını tavsiye etmektedirler.

Akne için çay ağacı yağı nasıl kullanılır ?

Çay ağacı yağı , antiviral, anti-enflamatuar ve antiseptik etki sağlayan doğal bir antibiyotik görevi görür. Mantarlar, E. coli, pnömokoklar, gonokoklar, stafilokoklar, streptokoklar, bu sadece çay ağacı yağı tarafından inhibe edilen patojenlerin listesinin başlangıcıdır.

Cilt enfeksiyonları (zona, su çiçeği, kızamık, uçuk, egzama ve hatta siğiller) ile ilgili etkileyici bir etki göstermektedir. Çay ağacı yağı, ayrıca böcek ısırıkları yoluyla epidermise giren zehirleri de etkisiz hale getirir. Yara iyileşme özellikleri, çürükler, kesikler, yanıklar vb. durumlarda uygulanabilir. Son olarak, doğal antibiyotik, akne tedavisinde ve cilt kızarıklıklarının, tahriş ve kaşıntıların giderilmesindeki etkinliğinden dolayı oldukça takdir edilmektedir.

Çay ağacı yağı nasıl kullanılır

Çay ağacı yağı saf haliyle uygulanması, sadece büyük bir alana uygulanan yüksek yağ konsantrasyonu irritasyona ve cilt yanıklarına neden olabileceğinden, sadece noktadan (doğrudan sivilce üzerinde)kullanımına  izin verilir. Açıkçası, bu sadece çay ağacı yağı için de geçerli değildir: tüm esansiyel yağlar, su içinde, diğer ilaçlarda veya kozmetik ürünlerinde seyreltilmeleri gerektiği karmaşık kullanım için tavsiye edilir.

Çay ağacı yağı içeriği ile cilt bakımı için tıbbi ve kozmetik preparatlar eczanelerde ve özel kozmetik dükkanlarında kolayca bulunabilir; Ancak, benzer ev yapımı araçlar, daha az güçlü bir eylem sunmamaktadır. Örneğin: temizlik sütünün içinde bir damla temel çay ağacı yağı eklenmesi ve cildi silerek, gün boyunca biriken kir ve bakterilerden temizlenmesine yardımcı olur, aynı zamanda tedavi edici bir etki sağlar: iltihabı azaltmak ve cildin iyileşmesini iyileştirmek.

Çoğu durumda, çay ağacı yağı alerjen değildir, ancak duyarlılık testi geçmek her zaman makul bir olaydır. Bunu yapmak için daha ince ve hassas bir cilde biraz yağ sürün ve otuz dakika bekleyin. Eğer tedavi edilen bölge rengini değiştirmezse ve karıncalanma veya yanma hissi hissetmiyorsanız, Çay ağacı yağı cildinizi tedavi etmek için güvenle kullanılabilir. Çay ağacı esansiyel yağı cildi nemlendirir ve iltihaplanmayı önler.

Evde çay ağacı yağı kozmetik kullanımı

Yüzünüzü yağ içeren bir losyonla silmek, çeşitli deri döküntülerinin birçok ajanını ortadan kaldırmanıza yardımcı olurken, Çay ağacı yağı ile kremin uygulanması iyileştirici etkiyi pekiştirecektir.

Losyon hazırlamak için 5-8 damla çay ağacı yağı, 35 ml adaçayı ve 65 ml gül veya damıtılmış ılık su gerekir. Tüm malzemeleri karıştırın ve temizlenmiş kuru cildi günde iki kez ovun. Bir kez deriye emildiğinde yüz kremini uygulayın.

Kremi hazırlamak için her gün kullandığınız her zamanki gündüz ve gece kreminiz iyi olmalıdır. Oranlarda gerekli olan tereyağı ve kremaları karıştırın: 1 damla yağ bir çay kaşığı kremaya. Yukarıdaki losyondan sonra pişmiş krem ​​uygulayın. Ne zaman sabah yordamı gece kremi yağ eklenmesi ile gündüz kremi sürün.
Daha fazla çay ağacı yağı akne izleri ortadan kaldırılması yöntemleri

Çay ağacı yağı ile akne ortadan kaldırılması

Aşağıda, bir dizi yoğun ve gerçekten etkili çay ağacı yağı akne tedavisi yöntemleri vardır – kuşkusuz, çoğu durumda sonuçlar sadece herhangi bir beklentiyi aşmaktadır.

1. Seyreltilmemiş çay ağacı yağında pamuklu bir ped (geniş cilt lezyonları halinde) veya pamuklu bir çubukla (tek sivilce) batırın ve her bir sivilce üzerinde cildin etkilenen bölgelerine ayrı ayrı uygulayın. 3 gün sonra daha hafif bir tedaviye geçin:

2. Yağlı cilt etkisinden kurtulmak isteyenler aşağıdakileri yapmalıdır:

Sabah yıkanması: 5 – 10 damla yağını bir bardak ılık suyla seyreltin ve yüzünüzü silin;
Akşam yıkama: 80 ml distile su, 35 damla yağ ve 10 ml karıştırın. koyu camdan yapılmış bir kapta saf etil alkol. Çözümü uygulamadan önce, 15 saniye içinde iyice çalkalayın. İşlemden sonra, konteyner sıkıca kapatılmış ve daha fazla kullanım sağlanana kadar karanlık bir yere konulmuştur.

3. Siyah noktalardan kurtulmanıza yardımcı olacak losyonlar.

Koyu cam bir kapta 3 damla kekik, lavanta ve çay ağacı yağları ve% 70 marigold alkol tentürü karıştırın. Çözeltinin bir çay kaşığı bir bardak ılık suya eklenir ve karıştırılır. Bir gazlı bez maske alın ve elde edilen çözeltiyi içine dökün; Yüzünüzdeki maskeyi 10 dakika içinde takın. 10 dakika sonra başka bir doz solüsyon dökün ve prosedürü tekrarlayın. Tedavi kursu 25 prosedüre eşittir, ilk 10’u her gün yapılmalıdır, geri kalanlar – her 2-3 günde

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir