Egzama Doğal Tedavi

Egzama hastası olduğunuzu düşünüyorsanız, doktorunuza danışmanız en iyisidir. Egzama teşhis ve tedavi edilmediği zaman ilerleye bilen ve rahatsız edici durumlar ortaya çıkaran bir cilt hastalığıdır. Sorunun daha da kötüye gitmemesi için evde yapabileceğiniz egzama doğal tedavi yöntemleri bulunmaktadır.Aşağıdaki egzama doğal tedavi yöntemlerini uygulamayı deneyebilirsiniz.

Evde doğal egzama tedavisi

Öncelikle banyo yaparken çay ağacı yağı kullanın. Bu yağdan 8 damla kullanın ve ılık suyla karıştırın. Egzama kafa derinizde bulunuyorsa, çay ağacı yağı şampuanı kullanın. Saçınızı şampuanla köpürtün, ancak birkaç dakika beklettikten sonra durulayın. Bu yaranın ya da kabarcıkların enfekte olmasını engelleyecektir.

Egzama için Aloe Vera jeli kullanın. Aloe Vera’nın cildi yumuşattığı ve nem dengesini koruduğu bilinmektedir. Ilıman bölgelerde yaşıyorsanız, Aloe Vera’yı kullanmak yapabileceğiniz en iyi müdahale olabilir. Jel kapsülü kırın ve doğrudan etkilenen bölgeye uygulayın. İlerlemiş  bir egzama durumunuz varsa, bunu günde üç kez veya daha sık yapın.

Egzama durumunuzu tetikleyen kozmetik ürünleri kullanmayı bırakın. Bazı cilt ürünleri en tahriş edici bileşenlere sahiptir. Aynı sebepten dolayı, sabun ve deterjanlarınızı seçerken dikkatli olun. En yumuşak sabun ve deterjanlar bile canınızı acıtabilir.

Bebeklerde Egzama İçin Doğal Tedaviler

Egzama bebeğinizde ise dikkatli olmalısınız. Cildi çok hassas olmasının yanı sıra, vücudu kimyasallara karşı çok daha hassastır. Yukarıda belirtilen aynı banyo işlemini kullanabilirsiniz, ancak onu Cadı Fındığı yağı (Witch Hazel)   yağı ile yıkamak daha fazla rahatlamasını sağlar. Kaşıntılarını gidermek için Aloe Vera’yı bebeklerde de kullana bilirsiniz.

Egzama ‘nın tamamen iyileştirilemediğini anlayın. Uzmanlar bunu yapabilen tedaviyi henüz keşfetmediler. Doktorlar tarafından reçete edilen ilaçların sadece egzama olaylarının ilerlemesini engellemesi amaçlar.

Bu nedenle, semptomların geri gelmeye devam edip etmeyeceği belirgin değildir. Tıp dünyası, egzamaya neden olan bağışıklık sisteminde tam olarak neyin yanlış olduğunu bulmak için hala çok çalışıyorlar. Egzama ‘nın kökeni ile ilgili birçok teori halen araştırılmaktadır.

Sorunun ardındaki mekanizmayı keşfedene kadar, siz ve aynı hastalığa sahip diğer insanlar, mevcut reçeteli ilaçların ve mevcut olan her egzama doğal tedavinin getirebileceği geçici rahatlamalar ile yetinmek zorundadır.

Egzama Doğal Tedavi ile ilgili aramalar

  • Egzama tedavisi aspirin
  • egzama tedavisi kesin çözüm
  • egzama görseller
  • egzama kremi
  • egzama bulaşıcımı
  • egzama nasıl çabuk geçer
  • egzamaya iyi gelmeyen yiyecekler
  • egzama nasıl geçer evde

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir