Fındık Yağının Faydaları

Fındık yağının faydaları, fındık mucizevi bir besin. Vücudumuza çok fazla yarar sağlıyor. Kolesterolden, kansızlığa, cilt yenilemesinden enerjiye kadar, pek çok noktada yardıma koşuyor. İşte fındık yağının bilinmeyen faydaları

Cildin yumuşak ve esnek yapısını korur

Fındık yağının faydaları, masaj yağı olarak da rahatlıkla faydalanılabilir. Kolayca cilt dokusuna işleyerek, cildin yumuşak ve esnek yapısını korumasına yardımcı olur.

Kötü kolestrolü düşürür

Fındık yağının faydaları, Bu kabuklu yemişler içerisinde fındık özellikle protein, folik asit, B grubu vitaminler ve E vitaminleri ve ‘oleik asit denilen’ tekli doymamış yağ tipi açısından iyi bir kaynaktır ve kötü kolesterolü düşürmeye yardımcı olabilen bir gıdadır.

Sindirim sistemini düzenler

Fındık yağının faydaları, Fındık yağı sadece kolesterolü düzenlemede değil sindirim sistemini düzenlemede de önemli rol oynayabilecek, iyi bir lif kaynağıdır.

Hücreleri korur

Fındık yağının faydaları, E vitaminin yanı sıra, fındıkta bulunan ‘flavanoidler’ adlı bileşenler, vücutta hücreleri koruma özellikleriyle damar sağlığını iyileştirir, bakteri ve virüslere karşı vücudun savunma mekanizmasını güçlendirmeye destek olur.

Horlamaya karşı doğal çözüm

Fındık yağının faydaları, Horlamaya çözüm olarak bitkisel yağların önerilmesine alışık olmayabilirsiniz. Ancak yatmadan önce bir yudum fındık yağı içmeniz boğaz kaslarını yumuşatmaya ve horlamayı azaltmaya yardımcı olabilir.

Boğazda oluşan kaşıntıyı azaltır

Fındık yağının faydaları, Bir çay kaşığı fındık yağının tüketilmesi ile boğazda oluşan kaşıntı ve gıcık tutması gibi şikâyetlerin azaltılabileceğidir.

Cildi sıkılaştırır

Fındık yağının faydaları, Fındıktaki tüm bu faydalı bileşenler fındık yağı kullanarak cildiniz için harikalar yaratmanızı sağlayabilir. Besleyici bir nemlendirici olarak düşünebileceğimiz fındık yağı, ayrıca cildi sıkılaştırma özelliğiyle, yağ bezlerini yatıştırarak cildin fazla yağ üretmesini önler.

Cildi nemlendirir

Fındık yağının faydaları, Fındık yağı cildin kendi yağını dengelemeye yardımcı olsa da cildin kurumasına izin vermez. Kendi bünyesinde barındırdığı faydalı yağlar ile cildi nemlendirir, yumuşatır ve dolgun bir görünüm kazandırır.

UV Koruması

Fındık yağının faydaları, güneşin zararlı ışınlarına karşı koruma sağlayan doğal yağlardan biridir,ancak bu koruma yüksek faktörlü bir güneş kremi kadar ya da uzun süreli etkili bir koruma değildir.

Fındık yağının saça faydaları

Saç renginin kalıcı kalmasını sağlar

Fındık yağının faydaları, saç tellerine muhteşem bir kahverengi renk tonu sağlamakla birlikte, saç renginin uzun süre dayanmasını ve kalıcı olmasını da sağlamaktadır.

Saç köklerini güçlendirir

Fındık yağının faydaları, tıpkı bir saç kremi gibi saçları yumuşatır ve bu arada saç köklerinin güçlenmesine yardım eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir