Kinoanın Faydaları

Kinoanın faydaları, düşük yağ oranı sayesinde bir diyet maddesi olarak sıklıkla karşımıza çıkan kinoa, vücudun sağlıklı kalabilmesi için gereken tüm vitamin ve mineralleri karşılayabilen mucizevi bir tahıldır. Biz de sizler için kinoanın faydaları nelerdir hazırladık

Süper Besinler Sınıfındadır

Kinoanın faydaları, Kinoanın hızlı zayıflatma etkisinin nedeni içerisindeki protein ve yararlı karbondioksitlerdir. Bu maddelerin birleşmesi sonucu vücut tokluk hissi hissedecek ve yemek yeme oranınızı da aza indirecektir. Akşam yemeklerinde pirinç pilavı yerine bir porsiyon kinoa tüketmek sağlığınız için iyi bir tercih olacaktır.

Her Yemekte Kullanılabilir

Kinoanın faydaları, eski ve tatlı tüm yemek türlerine uyarlanabilen kinoanın en önemli özelliklerinden biri de budur. Kullanım çeşitliliği ve kolaylığı bakımından rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Kinoa yı yalnızca kilo vermek için tüketmek zorunda olduğunuz bir besin için değil, sevdiğiniz ve istediğiniz gibi de ayrıca tüketebilirsiniz. Sebzeli yemeklerin yanı sıra yoğurt ve meyvelerle de karıştırarak bir atıştırmalık haline getirebilirsiniz.

Kinoa zayıflatır mı ?

Karbonhidrat & Protein Kaynağı

Kinoanın faydaları, kilo verme ve diyet zamanlarında vücuttaki enerji kaybı normaldekinden daha hızlı gerçekleştiği için vücut ihtiyacı olan enerjiyi sağlamak isteyecektir. Bunu da kinoa sayesinde kolaylıklar gerçekleştirebilir. Kinoa içeriğindeki yararlı karbonhidrat ve proteinler sayesinde enerji depolamanıza yardım edecektir.

Daha Besleyici

Kinoanın faydaları, diğer diyet besinlerine oranla bakıldığında kinoanın daha besleyici olduğu ortaya çıkmaktadır. İçerdiği karbonhidrat, sağlıklı yağ, lif, fosfor, kalsiyum ve demir sayesinde diğer besin maddelerinin önüne geçebilmektedir.

Besleyici Bir Tahıldır

Kinoanın faydaları, kolayca kilo vermeye yardımcı olan kinoa, ülkemizde yeni yeni adı duyulan bir tahıldır. Güney Amerika’da yetiştirilen kinoa, o bölgenin insanları tarafından da sıklıkla tercih ediliyor. Hayvansal gıdalardan uzak duran insanlar için kinoa vazgeçilmez bir besin kaynağı olabilir.

Manganez & Bakır

Kinoanın faydaları, kinoanın içeriğindeki en önemli maddelerden olan manganez ve bakır sayesinde kanser gibi hastalılar için hem bir tedavi hem de önleyici bir özellik gösterebilmektedir. Vücutta dolaşan serbest radikalleri de kontrol altında tutan kinoa, içerdiği bu mineraller sayesinde vücuda ihtiyacı olan faydalı maddeleri sağlayabilir.

Glutensizdir

Kinoanın faydaları, Çölyak hastaları için birebir besin maddelerinden biri olan kinoa, glütene karşı intoleransı olan kişilerce rahatlıkla tercih edilebilir. Olukça iyi bir protein kaynağıdır. Vücudun ihtiyacı olan et, süt, yumurta gibi aminoasidi sağlayan kinoa, vejetaryan insanlar için de oldukça iyi bir tercih olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir