Kuyruk Sokumu Ağrısı Neden Olur

Kuyruk sokumu ağrısı neden olur ? Oturarak çalışanların büyük sıkıntı çektiği bu ağrılar, yolculuk sırasında ve uzun süre oturmak zorunda kalanlarda sıkça görülüyor. Enjeksiyon ile tedavi ediliyor Sürekli oturarak çalışanlarda, kuyruk sokumu üzerine düşenlerde ve bu bölgeyi sert bir yere çarpanlarda daha sık rastlanan kuyruk sokumu ağrıları enjeksiyon yöntemiyle giderilebiliyor. Kadınlarda daha sık görülüyor Özelikle kadınlarda görülen ve toplumda sıkça rastlanan kuyruk sokumu ağrıları, verdiği uzun süreli ve şiddetli ağrılarla kişilerin yaşam konforunu büyük ölçüde bozuyor.Uzmanlar , kuyruk sokumu ağrılarını ve tedavisinde uygulanan bu özel enjeksiyon yöntemini şöyle anlattı: “Tıptaki adıyla Koksigodini olarak bilinen kuyruk sokumu ağrıları deyim yerindeyse kişiye hayatı çekilmez hale getiriyor.Kuyruk sokumu ağrısı neden olur ?

Uzun süre oturmak sorun Oturarak çalışanların büyük sıkıntı çektiği bu ağrılar, yolculuk sırasında, sinemaya ve tiyatroya gidenlerde ve uzun süre oturmak zorunda kalanlarda sıkça kuyruk sokumu ağrısı görülüyor. Bu ağrıları yaşayanlarda daha çok kırık gelişmesinden şüphelenilse de ağrının meydana geldiği bölgede daha çok çıkık gelişimine rastlanır. Ağrı başlayınca uzun sürer 1 – 2 yıl rahatsız edebilir.” İhmal edilmemesi gerekiyor. Kuyruk sokumu ağrıları kişilerde zaman zaman rahatsızlık hissi uyandırsa da, çoğu zaman da şiddetli ağrılara yol açabiliyor. Kuyruk sokumu ağrısı neden olur ?

Kuyruk sokumu ağrısı hangi bölüm bakar

Bu soru genellikle çok sık sorulan bir soru olduğu için bunu belirtmekte fayda olduğunu düşünüyoruz. Kuyruk sokumu ağrısı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon bölümünün uzmanlık alanına girmektedir.

Ağrı bazen kendiliğinden de geçebildiği gibi tedavi de gerektirebiliyor. Bu nedenle de çoğu zaman ihmal edilebiliyor. Ancak ihmal, ağrının tedavi sürecini daha da artırıyor. Ağrılara her yaşta ve her zaman rastlanabiliyor. Kadınlarda daha sık görülüyor Ağrıya kadınlarda erkeklere oranla 5 kat daha fazla rastlamak mümkün. Bunun nedeni ise kadınlarda pelvis bölgesinin yapısının kuyruk sokumunu daha korunmasız bırakmasından kaynaklanıyor.Kuyruk sokumu ağrısı neden olur ?

Kuyruk sokumu ağrısı için tedavi yöntemleri

Genellikle oturunca ortaya çıkan ağrılar sonrasında ise şiddetlenebiliyor. Kuyruk sokumu ağrıları düşme sonrasında ve doğum sonrasında görülebildiği gibi, tekrarlayan zorlanmalar veya sebep olmaksızın da başlayabiliyor. Enjeksiyonla ağrılara son Kuyruk sokumu ağrıları günümüzde o bölgeye yapılan enjeksiyonla sorunsuz bir şekilde tedavi edilebiliyor. Enjeksiyon tedavisinde öncelikle hasta seçimi çok önemli. Bu tedaviye uygun hastalarda özel bir teşhis ve tedavi yöntemi olan kuyruk sokumu (koksiks) enjeksiyonları kullanılıyor. Kuyruk sokumu ağrısı neden olur ?

Tedavide önce ağrının kuyruk sokumunda hangi parçadan kaynaklı olduğu bulunmakta ve bu bölgeye skopi dadı verilen cihazla x ışını verilerek enjeksiyon yapılıyor. 5 dakikada işlem tamam Bu yöntem, doğrudan o bölgenin X ışını altında görülmesi, problemli bölgenin tespit edilmesi ve ilacın enjekte edilmesi esasına dayanıyor. Enjeksiyon süresi 5 dakika olup, bu bölgede sinir ve damarsal yapıların yoğun olmaması nedeniyle risk yok denecek kadar az. Kuyruk sokumu ağrısı neden olur ?

Enjeksiyondan sonraki 1 – 2 hafta içinde ağrı hızla geriler ve nadiren de olsa ikinci enjeksiyon gerekebiliyor. Alternatif tedavi Kuyruk sokumu ağrılarının tedavisinde, tıpta manuel tedavi (elle tedavi) olarak bilinen yöntem de kullanılıyor. Burada, ağrıyan bölgeye el ile yapılan bazı uygulamalarla o bölgenin ağrısının dindirilmesi amaçlanıyor. Ancak bu yöntem, manuel tedavi alanında özel bir eğitim ve tecrübe gerektiriyor. Bu tedavi yöntemi, halk arasında geçmişte ebelerin uyguladığı ‘kuyruk kemiğini çekme’ yöntemi olarak biliniyor. Kuyruk sokumu ağrısı neden olur ?

kuyruk sokumu ağrısı neden olur ile ilgili aramalar

  • kuyruk sokumu ağrısı hangi bölüm bakar
  • kuyruk sokumu ağrısı için tedavi yöntemleri
  • kuyruk sokumu batması nasıl geçer
  • kuyruk sokumu ağrısı nereye vurur
  • kuyruk sokumu ağrısı bitkisel tedavi
  • kuyruk sokumu şişmesi
  • kuyruk sokumu ağrısı egzersizleri
  • kuyruk sokumu ağrısı nasıl geçer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir