Rüya Tabirlerinde Renklerin Anlamları

Rüya tabirlerinde renklerin ayrı bir önemi vardır ve değerlendirme yaparken buna göre yorumlanması daha net ve somut bilgiler öğrenmenizi sağlar. Örnek vermek gerekirse rüyada köpek görmek için yapılan bir tabir ile rüyada siyah köpek görmek için yapılan yorum arasında bir takım detaysal farklar göreceksiniz. Genelde bakıldığında insanlar artık arama yaparken bu detaylara göre sonuç bulmaya çalışıyor rüyada yılan görmek değil rüyada yeşil yılan görmek veya rüyada ayakkabı görmek yerine rüyada kırmızı ayakkabı görmek diye aram yapıyor. İşte bu bize daha fazla fikir verebilir bir detay rüyada kırmızının anlamı ve rüyada ayakkabının anlamı derlenerek rüya tabiri buna göre yapılıyor. İşte bu renkler rüyada ne anlama geliyor bakalım.

Rüya Tabirleri Renklerin Anlamı

Beyaz: Ay’ı ve kadınsı duyguların artışını simgeler. Saflığın, temizliğin, barışın, ışığın, aydınlığın ve bilgeliğin rengidir. Rüyanın geneline beyaz rengin hakim olması, o kişinin iç huzura ihtiyaç duyduğunu da gösterebilir.

Rüya Tabirleri Renklerin Anlamı

Eflatun: Hayat gücünün, yaşam sevgisinin, sezgilerin, seyahatlerin ve yeni haberlerin işaretidir. Kişinin gerçek hayattaki durumuna istinaden özgüveni sağlama, yakın bir dost arayışında olma veya sezgisel anlayışta artış veya eksikliğe yorumlanır.

Rüya Tabirleri Renklerin Anlamı

Kahverengi: Toprağın, maddenin rengidir. Duygu, heyecan ve kişisel değişim anlamına gelir. Kişinin içinde bulunduğu hayat şartlarına ve ruhsal durumuna göre fiziksel konfor arayışı veya dünyevi zevkleri reddetme arzusu olarak yorumlanır.

Rüya Tabirleri Renklerin Anlamı

Kırmızı: Rüyalarda görülen kırmızı renk, yaşama arzusunu, cinsel tutkuları, şehveti ve öfkeyi temsil eder. Büyük bir aşk yaşandığına da yorumlanabilir.
Mavi: Enerji, hayal gücü ve sezgileri temsil eden renktir. Sadakat, akıl ve mantıkla bağdaştırılır. Birlikte görüldüğü cisme veya şekle göre kişinin dinginliğe, huzura ve sükunete olan ihtiyacını ve aidiyet duygusunu simgeler.

Rüya Tabirleri Renklerin Anlamı

Pembe: Duyguları, aşkı, neşeyi, mutluluğu ve hayalleri temsil eden renktir. Kişinin özel hayatında bir parça gizlilik gerektiren durumlar olduğuna veya romantik, büyülü ve şefkat dolu bir ilişki hayal ettiğine ya da böyle bir ilişkinin başlangıcında olduğuna yorulur.

Rüya Tabirleri Renklerin Anlamı

Sarı: Güneşi ve erkeği simgeler. Sarı renk sezgilerin, enerjinin, mutluluğun, paranın, mantığın, gerçeklerin ve bilinçli davranışların rengidir. Soluk bir sarı, herhangi bir durum karşısında cesaret kaybını, bazen de büyük kayıpları simgeler.

Rüya Tabirleri Renklerin Anlamı

Yeşil: Hayatı, sağlığı, gelişmeyi, büyümeyi ve umutları temsil eden renktir. Koyu yeşil ise kıskançlık, deneyimsizlik veya güçsüzlük anlamına gelir.
Turuncu: Sağlık, enerji, olağanüstü güç ve mantık anlamına gelir. Çevreyle kurulan sıkı iletişimin, daha sosyal bir hayat isteğinin, kişinin kendinde memnun olmadığı yanları değiştirme arzusunun yansımasıdır.

Siyah: Kaynağı bilinmeyen bir endişe halinin, korkuların ve kabul edilmeyen durumların göstergesidir. Siyah, ölümü çağrıştıran bir renk olmasına rağmen, ölümle birlikte tanımlanabilecek başka bir olguyu, yani yeniden doğumu işaret eder. Bu, gerçek hayatta bir kapının kapanmasıyla birlikte yeni bir kapının açılması, bir başlangıç olarak da tabir edilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir