Rüyada Altın Almak

Rüyada altın almak, hayırlı rüya olup rüya sahibi için açılacak rızk kapılarına delalet eder. Rüyasında altın alan  kimse tüm sıkıntılarını aşarak rahata erecektir. Rüyada altın almak, zenginliğe, rahat hayat kurmaya tabir edilir. Kişinin rüyasında altın alması elde ettiği kazancına işaret eder. Rüyada altın almak, aynı zaman da bahtı açık kimselere, müjdeli haber almaya, evliliğe yorumlanır. Kişinin rüyasında bir kimseden altın alması, o kimseye yönelik yapacağı yardıma ifade edilir. Rüyada altın almak, başka bir değişle eli açık kimselerden yardım görmeye, sıkıntılardan arınmaya, yolculuğa çıkmaya tabir edilir.Rüyada altın almak, başka bir ifadeyle yeni iş kurmaya, kendini ön planda tutmaya, kişinin hayalleri doğrultusunda yaşamasına yorumlanır. y

Rüyada Altın Almak Nedir?

Rüyada altın almak, altın almak kişinin rızkına işaret eder. Bu rüya kişiler için açılacak hayır kapılarına, elde edilen rızka sembol eder. Rüyasında altın alan kimse, iş amaçlı seyahatlere çıkarak sevdiklerinden ayrı kalır. Rüyada altın almak, bazen de ihtiyaç sahibi kimselere yardım ederek kişileri esenliğe kavuşturmaya yorumlanır. Kimi alimlere göre anlatılan altın almak rüyası, kişi ya da kişiler için beklenmedik anda yaşanacak sürprizlere delalet eder.

Rüyada Altın Almak Ne Anlama Gelir?

Rüyada altın almak, altın almak rüyası kişinin alın teri dökerek elde ettiği rızkına delalet eder. Bu rüyayı gören kimseler hayatlarını ailesini adamış onlar için kendinden vazgeçmiş kimselerdir. Rüyada altın almak, aynı zamanda zor duruma düşmeye, tanıdık kimselerden borç dinlenmeye tabir edilir. İslami rüya alimlerimiz bu rüya hakkında eli açık cömertkar insanlardan göreceğiniz yardıma işarettir der.

Rüyada Borç Altın Almak

Rüyada borç altın almak, sevdiğiniz kimseden maddi ve manevi anlamda destek göreceğinize delalet eder. Rüyasında bir kimseden borç altın alan kişi o kimseye karşı başını eğerek isteklerini yerine getirir. Rüyada borç altın almak, bulunduğunuz mevkiden aşağılara düşerek hayatınızı sıkıntı ya sokacağınıza yorumlanır. Bu rüya bazende eli açık kimselere, iş hayatınızda yükselmeye, bilgi birikim sahibi kimselerden yardım görmeye yorumlanır.

Rüyada Anneden Altın Almak

Rüyada anneden altın almak, güç kudret sahibi kimselere yardım görmeye yorumlanır. Kişinin rüyasında annesinden altın alması sıkıntılarından kurtulur rahatsız ereceğine işaret eder. Rüyada annesinden bozuk altın alan kimse yaptığı hataların telafisi örtmek için ailesini mutlu kılmaya çalışır. Kişinin rüyasında annesinden kağıt altın alması, iş hayatında başarı sağlamasına vesile olacak sevdiği kişilerden destek alacağına delalet eder.

Rüyada Abiden Altın Almak

Rüyada abiden altın almak, kişinin sıkıntılarından azda olsa kurtularak rahat nefes alacağına yorumlanır. Rüyasında ailesinden üyelerinden altın alan kimse hayalini kurduğu işte başarıya ulaşmayarak bugün alanda sıkıntıya düşer. Rüyada abiden altın almak, hoş muhabbetin içine girmeye, sıkıntıları geride bırakmaya, aile içi sıcaklığa yorumlanır. Rüyada abiden altın almak,  başka bir değişle kurulan yanlış arkadaşlıklara, telafisi olmayan hatalara düşmeye tabir edilir.

Rüyada Babadan Altın Almak

Rüyada babadan altın almak, cefa çekmeden elde edilen kazanca yorumlanır. Kişinin rüyasında bankasından altınyı alması hazır mala konarak rahat ereceğine işaret eder. Rüyasında kişinin babasından kâğıt altın alması hak kazandığı mirasa yorumlanır iken, demir altın alması ise hayal kırıklığı yaşayıp üzüleceğine delalet eder. Rüyada Ölmüş babadan altın almak,ona karşı vefa borcunuza, pişmanlık duymaya, üzüntüye işaret eder.

Rüyada Arkadaştan Altın Almak

Rüyada arkadaştan altın almak,  hak edilen mala tabir edilir. Kişinin rüyasında arkadaşından altın alması, kağıt üzerinde yazılı olan bir hakka sahip olup üzerinde olduğu davayı kazanacağına delalet eder. Rüyada arkadaşından eski yırtılmış altın alan kimse o kişinin oyununa gelerek zor durumda düşer. Bu rüya aynı zamanda, beklenmeyen sürprizlere,  bilinmeyen hatalara, kolay yollarla kazanç eldeki etme hayali kurmaya yorumlanır.

Rüyada Birinden Altın Almak

Rüyada birinden altın almak, kişinin rüyasında tanıdık bir kimseden altın aldığını görmesi,  kişiye yönelik yapacağı yardıma delalettir eder. Rüyada yabancı kimseden altın almak ise elde ettiğiniz emeklerinize karşılık aldığınız halka yorumlanır. Rüyada birinden altın almak, altınnın şeklini bakılmaksızın alın teri dökülerek yapılan bir işte hak elde etmeye tabir eder. Bu rüya bazende sevdiğiniz kimseyi kaybetmeye, geçim sıkıntısı yaşamaya, ailesiyle için soğukluğu delalet eder.

Rüyada Cumhurbaşkanından Altın Almak

Rüyada cumhurbaşkanından altın almak, hayırlı rüyalardan olup devlet erkanında makam sahibi olmaya,  yükselmeyi yorumlanır.  Rüyasında cumhurbaşkanından altın alan kimse hayallerine kavuşmuş tüm isteklerini fazlasıyla elde etmiş kimselerdir. Rüyada cumhurbaşkanından eski yırtık altın almak, yazılı bir belgeye sahipleri olup kalıcı mal edileceğinize tabir edilir. Bu rüya başka bir değişle kalbi temiz kimselerden yardım görmeye, dualarınızın kabulüne, hoş muhabbete nail olur.

Rüyada Altın Almak Alimlerin Açıklamaları?

Diyanet Yorumu; rüyada bozuk altın almak, kişi için anlam getiren duygulara, rızk peşinde koşmaya, helal rızk kazanmaya tabir edilir. Kişinin rüyasında bir kimseden altın alması, o kişiye karşı hayır işleyerek gönlünü hoş tutacağına delalet eder.

İmam Nablusi Yorumu; rüyada altın aldığını görmek islami yorumlara göre, alın teri dökülerek elde edilen mala, rızk kazanmaya, çıkarlarınızı yüksek tutmaya, hayırlı evlada yorumlanır.

Rüya tabirleri uzmanlarımızın rüyanızı yorumlaması için lütfen yorumlar kısmında rüyanızı anlatarak bize ulaşın. Rüya Tabirleri yorumda kullanılan mail adresine gönderilecektir.

Rüyada altın almak ile ilgili aramalar

 • rüyada tanıdık birinden altın almak
 • rüyada çeyrek altın almak
 • rüyada hediye altın almak
 • rüyada birinin altın vermesi nedir
 • rüyada altın almak ne anlama gelir
 • rüyada yarım altın almak
 • rüyada tam altın almak
 • rüyada birinden çeyrek altın almak

Yorumlar 1

 • Rüyamda, babam evimizin altında define bulduğunu ve benim payıma düşen altınları bir örtü içinde olduğunu gösterdi. Ayrıca elinde diğer altınlardan çok farklı olan büyük ve üstünde adete osmanlı nişan madalyası gibi işlemeli ve çook parlak bir altın daha vardı.

  Babama, bu definenin zekatını verdiniz mi? diye sordum ve o da evet verdik bunlarda senin hissen dedi.

  Benimde gözlerim doldu ve Allah a şükür secdesi yaptım.

  Lütfen bu rüyamı yorumlaya bilirmisiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir