Rüyada Bebek Görmek Nedemek ?

 Rüyada bebek görmek erkek veya kadın bekar ise, evlenir. Evli ise, bir evladı olur. Rüyada bebek görmek kısa zamanda çok sevineceğiniz bir şeye işarettir. Bebek rüya tabirleri sayfasında, şuana kadar görülmüş ve görülmesi muhtemel, İslami ve dini kaynaklı tüm yorumları okuyabilirsiniz.

Rüyada bebek görmek, sizi sevindirecek iyi bir anlaşmaya veya çok memnun olacağınız bir topluluk ile güzel bir kutlamaya yorumlanır. Bebeğin gülerek size bakması sizin için önemli olan bir işin istediğiniz şekilde sizi mutlu edecek bir sonuca ulaşmasına delalet eder. Bu rüya bazı tabircilere göre, mutluluk ve sevincin habercisi olarak yorumlanır. Bebek rüya tabirleri yorumlarında genel olarak şöyle tasvir edilmiştir.

Bebeği gülerken görmek iyidir, mülk, para ve servet gibi şeyleri, rüyayı gördüğü sene içinde elde edeceğine tabir edilip, yorumlanır. Ağlayan bebek görmek, uyarılmak ve ikaz edilmek veya bilmediği bir şeye yönlendirilmek ile yorumlanır.Çocuk Dünyaya geldikten kısa bir süre sonra ağlamaya ve soluk almaya başlar. Rüyasında bebek görmekte aynı şekilde, hayatı ve yeni bir başlangıcı simgeler. Yani rüyayı gören yaşadığı zaman diliminde ve kendi kaderine göre, olumlu veya olumsuz hadiseleri yaşayacağına delalet eder. Ancak çocuğun daha anne karnında rahimde amnion sıvısı içindeyken bile kaderi, şansı, talihi kısmeti, alın yazısı doğmadan önce, Allah c.c Tarafından tayin edilmiştir. Bundan dolayı bebek görmenin anlamı bu gibi güzel hadiseleri rüyayı gören kimsenin yaşayacağı anlamına gelmektedir.  Rüya tabirlerinde bebek görmek hakkında çok geniş ayrıntılı yorumlar yapılmıştır.

Rüyada Bebek görmek ne demektir?

Rüyada bebek görmek tabiri, kısmet, yenilik, güzel bir başlangıç ve iyi bir bahtı simgeler. Rüyayı görenin şansı ve talihi rüyayı gördüğü sene çok açık olur. Rüyada şirin ve sevimli bebek görmek, kendisinde çok hayret edeceği ve şaşıracağı şeylerin olduğunu tespit edeceğine yorumlanır. Gördüğünüz bu rüyanın çok güzel anlamı vardır. Yeni doğmuş bebek meme ya da kucak çocuğu olarak tanımlanır. Erkek veya kız olarak ikiye ayrılır buna göre görülmüş ve görülmesi muhtemel yorumları tüm ayrıntılarıyla bu sayfamızda okuyabilirsiniz.

Hayırlı veya Olumsuz Anlamı

Bebek rüya yorumları hakkında olumsuz tabirler Rüyada bebek yorumları beş şekilde tabir olunur.Yüzü sararmış bebek görmek çocuğunun hastalanmasıdır.Ölmüş bebek görmek bekar biri için geç evlilik yapmak anlamına gelir.Morarmış bebek görmek rüyanın sabahında kötü haber almaya yorumlanır.Bebek kakası görmek üzücü bir talihsiz olay yaşamaya yorulur.Bebek kusması görmek evliyse eşinin hastalanmasına delalet eder.

Rüyada bebek görmenin hayırlı tabirleri

Güzel yüzlü bebek görmek korkulardan emin olmak ve başarılı olacağı bir döneme girmektir.Bebek gülümsemesi rüyayı gördüğü sene rızkı bol geçimi kolay olur.Sarışın bebek görmek huyu güzel eş ve aklı selim bir erkeğin himayesine işarettir.Esmer erkek bebek görmek çocuğundan, hanımından büyük hayır görmeye işaret eder.Kız bebek görmek herkese, özellikle anne ve babasına ömür boyu iyilik etmeye tabir edilir.Erkek bebek görmek anne ve babasının emirlerine bağlı olmaya, hayır ve hizmet eden evlada delalet eder.Şimdiye kadar rüya aleminde görülmüş tüm tabirleri rüyada bebek görmek sayfamızdan okuyabilirsiniz.

Rüyada Bebek Sevmek

Rüyada Bebek sevmek halkın makbul saydığı bir iş işler. Rüyayı görenin izzeti ve değeri yükselir. Rüyada birini bebek severken görmek sıkıntıdan kurtulmaktır.Rüyada bebek sevdiğini görmek, diğer bir rivayete göre bildiği bir işi istediği gibi başarır. Rüyada bebek sevmek kucaklamak, arzu ettiği dünyalığı aynı sene içinde kazanacağına delalet eder.

Rüyada Yeni Doğmuş Bebek Görmek

Rüyada yeni doğmuş bebek görmek eğer bebeği tanıyorsa, o çocuğun neşe ve sürur ile büyümesine delalet eder. Rüyada Yeni doğan bebek görmek bir rivayete göre, rahatlığa, tasa ve sıkıntıdan kurtulmaya delalet eder. Rüyada yeni doğmuş erkek bebek görmek üzüntü, keder ve sıkıntıyı def etmeye yorumlanır. Rüyada yeni doğmuş kız bebek görmek düşmandan kurtulmaya ve bir işte zafer elde etmeye delalet eder.

Rüyada Kundakta Bebek Görmek

Rüyada Kundakta bebek görmek büyük bir saadete, doğruluğa, hakka uymaya, hidayete ve dinini muhafazaya delalet eder. Rüyada kundaklanmış bebek görmek hayırdır.Rüyada Kundağa sarılmış bebek görmek, Allah’ın rızası uğrunda mücahide edeceğine ve ganimet malına nail olacağına delalet eder. Rüyada kundakta erkek ve kız bebek görmek büyük sevinmek ve rızkın artması demektir.

Rüyada Bebek Kucaklamak

Rüyada Bebek kucaklamak hayır kapılarının açılmasına, sürür ve ferah husulüne delalet eder. Rüyada bebek kucakladığını görmek uzaktan hasıl olacak mal ve nimete delalet eder. Rüyada bebek kucağına almak, Allah tarafından zuhur edecek güzel bir rızık ile tabir olunur.

Rüyada Bebek Emzirmek

Rüyada Bebek emzirmek içerisine mal konulan eve ve zenginliğe delalet eder. Rüyada bebek emzirdiğini görmek bir rivayete göre kaybettiği şeyini bulur veya daha iyisi eline geçer denilmiştir.

Rüyada Erkek Bebek Görmek

Rüyada Erkek bebek görmek nisaba malik ise malının o sene içinde zekatını vermek kendisine nasib olur. Rüyada erkek bebek görmenin anlamı, selametle maksadına nail olmaya delalet eder.

Rüyada Kız Bebek Görmek

Rüyada Kız bebek görmek Allah’ın mağfiretini, rızasını kazanacak bir amele işarettir. Rüyada kız bebek görmenin anlamı, Cenab-ı Hakkın altına nail olacak bir amel işlemeye yorumlanır.

Rüyada Kızı Olduğunu Görmek

Rüyada Kızı olduğunu görmek uzun ömre, şöhrete ve himayeye mazhar olmaya delalet eder. Rüyada kız çocuğu olduğunu görmek yine, başkası tarafından kendi kusurunun affedileceğine işaret eder.

Rüyada Oğlu Olduğunu Görmek

Rüyada Oğlu olduğunu görmek uzun bir ömre, yüksek bir mertebeye erişecek demektir. Rüyada oğlu olduğunu görmenin anlamı, her türlü imkan varken suçluyu cezalandırmayıp da affeden kimseye delalet eder.

Rüyada Bebek Ağlaması Görmek

Rüyada Bebek ağlaması görmek rüyayı gören biri günahkardır. Derhal kendine gelip günahlarına tövbe etmelidir. Rüyada bebek ağlaması duymak günah işlemekte ısrarcı olmaktan vazgeçmesi gerektiğine işaret eder.

Rüyada Gülen Bebek Görmek

Rüyada Gülen bebek görmek eğer alim ve arif ise, bütün insanlar onun ilminden faydalanır. Rüyada bebeğin gülmesi, ehil biri için istediğini elde etmektir. Rüyada bebek gülümsemesi görmek ferahlamak ve rahat bir iş anlamına gelir.

Rüyada Ağlayan Bebek Görmek

Rüyada Ağlayan bebek görmek günahlarına tövbe eden bir kimseye işaret eder. Rüyada ağlayan bebek görmenin anlamı, uzun zamandır istediği bir işin olumsuz sonuçlanmasına delalet eder.

Rüyada Bebek Sahibi Olmak

Rüyada Bebek sahibi olmak iyilik sahiplerine, amelsiz ilme, hiç bir şey yapmaksızın çok söz etmeye delalet eder. Rüyada bebeği olacağını görmek zenginliğe delalet eder. Rüyada bebek sahibi olmayı istemek hiç bir şey yapmaksızın çok söz işitmeye mahzun olmaya delalet eder.

Rüyada Bebek Arabası Görmek

Rüyada Bebek arabası görmek seyahat veya bir ziyaret anlamına gelir. Rüyada bebek arabası görmenin anlamı, bekar ise evlenmesi umulur. Rüyada bebek arabası sürmek fazilet ve meziyet sahibi birine erişmek ile yorumlanır.

Rüyada Bebek Sahibi Olmayı İstemek

Rüyada Bebek sahibi olmayı istemek bir şeyi çok isteyip başaracağı anlamına gelir. Rüyada bebek sahibi olacağını öğrenmek evlada ve çok akrabaya işarettir. Rüyada bebek sahibi olacağını görmek zevce evlat, ev, yer, mülk edinmeye yorumlanır.

Rüyada Bebek Saçı Görmek

Rüyada Bebek saçı görmek sevineceği bir haber, hasta için şifa bulmaya delalet eder. Rüyada bebek saçı koklamak güzel bir kısmet demektir. Rüyada bebek başı sevmek okşamak kişinin akraba ve dostu çoğalacağına delalet eder.

Rüyada Bebek Koklamak

Rüyada Bebek koklamak yüksek mertebelere erer ve büyük şahsiyetlerle dostluk kurar. Rüyada Bebek kokusu duymak, uzun süreli kalıcı zenginliktir. Rüyada bebek kokusu almak zenginliğe ve dinde sebat etmeye delalet eder.

Rüyada Bebek ve Beşik Görmek

Rüyada Bebek ve beşik görmek şan ve şerefe erer ve o beşiğin kıymeti miktarınca kendisi de bir başka kişiden büyük destek görür. Rüyada beşikte bebek görmek soylu, cömert ve faziletli bir adama delalet eder.

Rüyada Bebek ve Kan Görmek

Rüyada Bebek ve kan görmek sert ve haşin adamlara delalet eder. Rüyada bebek ve kan akması veya bebekte kan görmek razı olmadığı bir işi yapmak zorunda kalmaya delalet eder.

Rüyada Bebek Doğurmak

Rüyada Bebek doğurmak, kitap ve sünnete uygun amel edenlerden olur ve yüce Allah o kimseden razı kalır. Rüyada bebek doğurduğunu görmek, dinde samimiliğe ve salaha delalet eder. Rüyada bebek doğuran birini görmek şan ve şerefe erer ve rüyayı görenin makamı yükselir.

Rüyada Bebek Resmi Görmek

Rüyada Bebek resmi görmek bekar biri için asil soylu, cömert ve faziletli bir kimseyle evliliğine delalet eder. Rüyada bebek resimleri görmek şen, tatlı, hoş, sohbetli bir kadına işaret eder.

Rüyada Bebek Tutmak

Rüyada Bebek tutmak neşeli, tatlı huylu, güzel, izzetli ve saltanat sahibi bir kadına delalet eder. Rüyada bebek tuttuğunu görmek zengin, mert, yiğit ve çok mal biriktiren adama delalet eder.

Rüyada Bebek Tulumu Görmek

Rüyada Bebek tulumu görmek çevresinde bir çok kimseye karşı hakim ve idareci olur. Rüyada bebek tulumu almak veya giydirmek zor bir işi memnun olacağı şekilde başarmak anlamına gelir.

Rüyada Bebek Çamaşırı Görmek

Rüyada Bebek çamaşırı görmek dünyalığa ve yolculukta elde edilecek mala delalet eder. Rüyada bebek iç çamaşırı görmek yine mal ve rızk bolluğu ile tabir olunur.

Rüyada Bebeğin Öpmesi

Rüyada Bebeğin öpmesi ummadığı yerden nimete ve rızka nail olur. Rüyada bebeğin yanağından öpmesi birçok şekilde tabir edilmiştir. Malumdur ki, bu rüya müjde ve sevinç habercisidir.

Rüyada Oyuncak Bebek Görmek

Rüyada Oyuncak bebek görmek üzüntü ve kedere delalet eder. Rüyada oyuncak bebek görmenin anlamı yine gerçek olmayan asılsız şeyleri elde etmek için boşa zaman harcamaya delalet eder.

Rüyada Bebek İstemek

Rüyada Bebek istemek nimete sahip olmaya yorumlanır. Rüyada bebek istediğini görmek çok mal kazanıp zengin olacağı bir zamanın başlayacağına yorumlanır. Rüyada bebek istememek bunun tam tersi olarak hayırsız şeyler ile yorumlanmıştır.

Rüyada Bebek İsmi Duymak

Rüyada Bebek ismi duymak böyle bir rüya gören kimse ummadığı yerden kısmet ve şansa veya büyük bir rızka nail olur. Rüyada bebek ismi aramak malın ve rızkın ziyadeleşeceğine delalet eder. Rüyada bebek ismi söylemek güzel konuşmaya, bekar için evliliğe işaret eder.

Rüyada Bebek Taşımak

Rüyada Bebek taşımak bir alimin ilim ve fazlından diğer insanların istifade edeceğine delalet eder. Kendisi bunu bilir ve uyarsa çok kazancı olur. Rüyada bebek taşıdığını görmek, zikir ve tespih ile gönlünü parlayacağına delalet eder.

Rüyada Bebek Tabutu Görmek

Rüyada Bebek tabutu görmek, evladı yüzünden başı bir belaya girer. Rüyada bebek tabutu taşımak biri Allah korkusundan dolayı, diğeri herhangi bir sebeple tövbe eden kimseye delalet eder.

Rüyada Yürüyen Bebek Görmek

Rüyada yürüyen bebek görmek ferah ve sevince gark olur, hüzün ve kederi gider. Rüyada bebeğin yürüdüğünü görmek böyle bir rüya hayır kapılarının açılacağına delalet eder.

Rüyada Bebek Cenazesi Görmek

Rüyada bebek cenazesi görmek kötü ve hoşa gitmeyen bir söz işitmeye delalet eder. Rüyada bebek ölmesi ve cenazesi uğursuzluk yaşayacağı bir döneme gireceğine yorumlanır.

Rüyada Bebek Bezlemek

Rüyada bebek bezlemek zenginlikle şereflenip çevresine çok yardım eder. Rüyada bebek bezlediğini görmek bekar ise tez zamanda evlenir. Aile efradından herhangi biri ona talip olur.

Rüyada Bebek Bulmak

Rüyada bebek bulmak şerefine eren kişi, hayır ve berekete nail olur. Rüyada bebek bulduğunu görmek bir kadınla dost olmaya, bekar için kısa zaman içinde evleneceğine delalet eder.

Rüyada Bebek Beslemek

Rüyada bebek beslemek hayır ve din selametine nail olur ve çevresine çok yardımda bulunur. Rüyada bebek beslediğini görmek gam ve kederden kurtulmaya delalet eder.

Rüyada Bebek Bakmak

Rüyada bebek bakmak nezaketsiz bir insana delalet eder. Bu rüya gündüz görüldüğü takdirde hastalıklarla tabir olunur. Rüyada bebek baktığını görmek işsiz biri için yeni bir iş habercisi olarak tabir olunur.

Rüyada Bebek Mezarı Görmek

Rüyada bebek mezarı görmek o rüyayı gören kişinin malını günah olan bir işte harcayacağına ve sonra pişman olacağına delalet eder. Rüyada bebek mezarları görmek günahları için çok tövbe etmesi gerektiğine bir delildir.

Rüyada Bebek Nevresimi Görmek

Rüyada bebek nevresimi görmek ferah geçim ve çok neşeli olmak ile tabir olunur. Yine denilmiştir ki: rüyada bebek nevresim takımı görmek, sevinç ve meserrete delalet eder.

Rüyada Bebek Melek Görmek

Rüyada bebek melek görmek ahiret ve ölüm, ömrün bereketiyle de tedbir olunur. Rüyada bebek yüzlü melekler görmek çok istiğfar etmesi gerektiğine delalet eder.

Rüyada Bebek Montu Görmek

Rüyada bebek montu görmek tez ve sevinçli bir habere delalet eder. Rüyada renkli bebek montu görmek sağlam bir itikada sahip bir kimseyle iyi münasebeti olacağına delalet eder.

Rüyada Bebek Mavisi Görmek

Rüyada bebek mavisi görmek sevince, erkek çocuk haberine ve eline geçecek güzel bir mala delalet eder. Rüyada bebek mavisi renk görmek bekar biri için evliliğin yakın olmasına işaret eder.

Rüyada Bebek Maması Görmek

Rüyada bebek maması görmek rahat ve huzura kavuşacağına delalet eder. Rüyada bebek maması yedirmek, sıkıntılardan kurtulmaya işaret eder. Rüyada bebeğe mama yedirmek zor bir işi başarmak ve istediği kazanç elde etmektir.

Rüyada Bebek Şapkası Görmek

Rüyada bebek şapkası görmek büyük şahsiyetlerin teveccühüne mazhar olur. Rüyada beyaz ve mavi bebek şapkası görmek dertlerin ve sıkıntıların biteceğine delalet eder.

Rüyada Bebek ile Konuşmak

Rüyada bebekle ile konuşmak böyle bir çocuğun doğumuna şükrane olarak kesilen kurbana (akika) yerine getirmeye işarettir. Rüyada bebekle konuşmak şefkatli olmaya, sevgili olmaya çok sevilmeye yorumlanır.

Rüyada Bebekle Oynamak

Rüyada bebekle oynamak salihlerden ve cömertlerden biriyle dostluk kurar. Rüyada bebek oynatmak erkek ve kadın için çok hayırlıdır. Rüyada bebeği oynatmak hüzün ve kederden korunmaya işaret eder. Rüyada bebek oynaması güzel huylu ve akıllı bir kadınla dostluk kurmaya işarettir.

Rüyada Bebek Emeklerken Görmek

Rüyada bebek emeklerken görmek erkek ve kadın için hayırlı bir dileğinin yerine gelmesine işarettir. Rüyada bebek emeklemesi görmek bereketli bir şeye nail olur ve çok sevinir.

Rüyada Bebek Emerken Görmek

Rüyada bebek emerken görmek o kimsenin eli ve diliyle insanları rahatsız ettiğine delalet eder. Rüyada bebek emmesi görmek rüyayı gören bekar ise kısa zaman içinde hayırlı bir evlilik yapar.

Rüyada Bebek Yıkamak

Rüyada bebek yıkamak erkek için zevcesinin düşmanlığını kazanmaya yorumlanır. Rüyada başkasının bebeğini yıkamak yapmak istediği şeyden aciz kalmasına delalet eder. Rüyada başkasının çocuğunu yıkamak ömrün uzunluğuna, din ve ilmin çokluğuna tabir edenler de vardır.

Rüyada Bebek Uyutmak

Rüyada bebek uyutmak ilim, fıkıh ve din hususunda ilerlemekle hayırlı bir maksadına kavuşmak aynı şekilde tabir edilir. Rüyada uyuyan bebek görmek bazı insanları küçümsemeye veya bir sırrı uzun süre gizlemeye delalet eder. Rüyada bebek uyandırmak rüyayı görenin çok kanaat sahibi olacağına delalet eder.

Rüyada Bebek Sallamak

Rüyada bebek sallamak o kişinin cahilane hareketlerde bulunacağına delalet eder. Rüyada bebek salladığını görmek kadın için hayırlıdır. Rüyada bebek beşiği sallamak erkek ve kadın için iyi bir şansın ve güzel bir akıbetin habercisi olarak yorumlanır.

rüyada bebek görmek ile ilgili aramalar

  • ruyada yeni dogmus bebek gormek
  • ruyada erkek bebek gormek
  • rüyada bebek kucaklamak
  • rüyada kundakta bebek görmek
  • rüyada bebek görmek diyanet
  • rüyada bebek sevmek
  • rüyada bebek görmek sevmek
  • rüyada bebeğinin olduğunu görmek ve emzirmek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir