Rüyada Bıçak Görmek

Rüyada bıçak görmek kişinin yaşamı ile ilgili önemli bilgiler verir. Bazı rüyalar içinde bulunduğumuz ruh halinin basit birer yansıması iken bazı rüyalar ise tamamen ilahi birer işaret olarak algılanmalıdır. Zira bu tarz rüyalar kişinin yaşamı ile ilgili önemli ikazlarda bulunmaktadır.

Rüyada bıçak görmek maddi yaşam ile özel hayata dair olumlu-olumsuz pek çok farklı anlama gelmektedir. Mesela bazen bu rüya büyük servet sahibi olmak anlamına gelirken bazen iflas etmek anlamına da gelebilmektedir. Aynı şekilde kimi durumlarda bıçak görme rüyaları özel hayatla ilgili müjde anlamına gelirken bazen de ciddi ailevi sorun manasında yorumlanabilmektedir.

Bıçak görme rüyalarının bu kadar farklı biçimlerde tabir edilmesine neden olan husus ise rüyada görülen detaylardır. Çünkü rüya tabirlerinde yorum üzerinde asıl belirleyici olan husus rüyada görülen ayrıntılardır.

Rüyada bıçakla elini kesmek

Kişinin hayatında kısa sürede büyük değişimlerin yaşanması anlamındadır. Buradaki değişim olumlu anlamda olabileceği gibi olumsuz da tabir edilebilir. Rüyada bıçak ile elini kestiğini görmek mahiyetini değiştiren unsur ise hangi ortamda bulunulduğudur.Eğer kişi evdeyken elini kestiğini görüyorsa bu durum hayırlara işaret eder. Ancak başka bir ortamda kişinin elini kesmesi kaza-bela habercisi kabul edilmektedir.

Bıçakla kendisini korumak

Rüyada bıçak ile kendini korumak büyük alimler tarafından hayırlı rüyalardan biri kabul edilmiştir. Zira bu rüya başarıya nail olmak anlamındadır. Rüya sahibi uzun zamandır emek verdiği bir işte arzuladığı hedefe ulaşacaktır. Rüyada bıçak ile kendini koruduğunu görmenin bir diğer anlamı ise büyük ticari başarı elde etmektir. Kısa sürede büyük bir servete sahip olmak ve pek çok insana iş imkanı tanıyacak kadar zenginleşmektir.

Rüyada büyük bıçak görmek ile küçük bıçak görmenin farkı

Rüyada Bıçak GörmekBir kişinin rüyada normalden büyük bir bıçak görmesi bolluk bereket habercisidir. Borçlardan kurtulma, maddi yönden rahata erme anlamındadır. Normalden çok küçük bıçak görmek ise akraba çevresinden birilerinin dedikodularına maruz kalmak anlamındadır. Kadim rüya tabiri kitaplarında bu akrabanın yaşını başını almış bir kadın olduğu yönünde tabirler de bulunmaktadır.

Rüyada kırık bıçak görmek

İki olumsuz duruma işaret etmektedir. Rüyanın delalet ettiği birinci olumsuz anlam herhangi bir konuda yetersiz kalmak ve bu nedenle de sevdiklerine karşı mahcup olmaktır. Rüyanın bir diğer olumsuz anlamı ise boşa emek harcamaktır. Rüya sahibinin uzun yıllardır emek verdiği bir işte başarıyı yakalayamaması ve umudunu kaybederek başka alanlara yönelmesidir.

Rüyada keskin bıçak görmek ile kör bıçak görmenin farkı

Görülen keskin bıçaklar da kör bıçaklar da aslında kişinin yakın çevresindeki insanları temsil etmektedir. Rüyasında keskin bıçak gören kişinin ailesinden ve arkadaşlarından büyük menfaat temin edeceği yorumu yapılır. Bu rüya aynı zamanda kişiye hayırlı evlatların nasip edileceğini de bildirir. Rüyada görülen kör bıçak ise akrabalardan veya arkadaşlardan dolayı sıkıntı çekmek manasındadır. Rüya sahibi tanıdığı birinin yapacağı bir hatadan dolayı büyük sıkıntılar çekecek ve ziyadesiyle üzülecektir.

Rüyada bıçağın bir türlü kesmemesi

Bir kişinin rüyasında bir türlü kesmeyen bir bıçak görmesi rezil olacağı anlamına gelmektedir. Kişinin farkında olmadan çok büyük bir hata yapması ve bu hata neticesinde insanlara karşı yüzünün kararmasıdır. Bu rüyayı gören kişilerin sonradan çok fazla sıkıntı çekeceklerini ve ağır sonuçlarına katlanacakları eylemlerden uzak durmaları faydalarına olacaktır.

Rüyada altın ya da gümüş bıçak görmek

Rüya sahibine “Harekete geçmek için daha ne bekliyorsun? Uzun zamandır beklediğin vakit geldi. Daha fazla zaman kaybetme ve harekete geç!” mesajı vermektedir. Bu anlamda rüya kişi için müjdeli haber anlamına gelmektedir. Ancak müjdeye ulaşmak için kişinin adım atması gerekecektir.

Rüyada bıçakla meyve kesmek

Kişinin hiç tahmin etmeyeceği bir yerden büyük bir kazanç elde etmesidir. Rahat yoldan para kazanmak anlamına gelir. Bıçakla kesilen meyvenin cinsi bu manada önemli değildir. Her türlü meyve kesme rüyası maddi anlamdaki müjdelere işaret sayılmaktadır.

Rüyada birisine bıçak çekmek

Rüyada birisine bıçak çekmek iki farklı biçimde tabir olunmaktadır. Kişinin hiç tanımadığı birisine bıçak çektiğini görmesi yaşanacak doğal afetin habercisi kabul edilir. Rüya sahibinin yaşadığı bölgede deprem, sel, kıtlık gibi büyük bir afetle insanların sınanacağı anlamındadır. Eğer rüya sahibi tanıdığı birisine bıçak çektiğini görürse bu durum ölüm ya da yararlanma ile neticelenecek bir kazaya karışmak demektir. Her iki durumda da rüyanın tabiri olumsuz olduğu için rüya sahibinin dua ederek kaza beladan korunmayı dilemesi ve daha dikkatli davranması büyük önem taşımaktadır.

Rüyada bıçak yarası görmek

Rüyada bıçak yarası görmek düşmana delalet eder. Bıçak yarasının belden yukarı ya da belden aşağı olması düşmanın cinsiyetinin tespitine yarar. Eğer kişi belden yukarıda bir noktada bıçak yarası görürse düşmanı kadındır. Ancak kişi vücutta belden aşağı bir bölgede bıçak yarası görürse düşmanı erkektir. Kadim eserlerde bıçak yarasıyla hakkında bilgi verilen erkek düşmanın “her türlü kötülüğü yapabilecek zayıf fakat sinsi bir düşman” olacağı yolunda ifadeler bulunmaktadır.

Rüyada bıçak satın almak

Kişinin dost bilip güvendiği kişiler tarafından aldatılması anlamına gelir. Eski rüya tabiri kitaplarında büyük alimler rüyasında bıçak satın alan kişilere en yakın dostlarına ve aile bireylerine dahi güvenmemelerini tavsiye etmişlerdir. Özellikle parasal konularda önemli atılımlar yapılacaksa bu projelerin bir müddet ertelenmesi isabetli olacaktır.

Rüyada bıçaklanıp ölmek

Kişi rüyada bıçaklanıp öldürüldüğünü görüyorsa bilmelidir ki sabırsızlığı konusunda uyarılmalıdır. Zira bu rüya ilahi bir mesaj olup kişiye “Arzuladığın hedeflere ulaşacaksın ancak daha sabırlı davranmalısın. Eğer sabırsızlık yaparsan kendi elinle kendini birçok nimetten mahrum bırakırsın.” mesajı vermektedir.

Rüyada bıçak bilemek

Rüyada bıçak bilemek kişinin kıskançlık illetine tutulduğunu gösteren önemli bir ilahi mesajdır. Rüya sahibinin son zamanlarda anlamsız bir kıskançlık krizine girdiği ve bu nedenle hem kendisini hem de sevdiklerini üzdüğü yorumu yapılır. Bu rüyayı gören kişinin şüphelendiği kişiden artık emin olması ve gönlündeki vesveselerden kurtulması gerekmektedir. Rüyada bıçak bilemenin bir diğer anlamı ise büyük sorumluluk yüklenmek ve bu nedenle de yoğun emek harcamaktır. Herhangi bir yerde yönetici olanlar ile aile reisi olanların omuzlarına büyük sorumluluk binmeden önce rüyalarında bıçak bilediklerine dair çok sayıda aktarım bulunmaktadır.

Rüyada bıçak hediye etmek

Kalabalığa delalet etmektedir. Ancak toplanacak bu kalabalık hayırlı bir iş için değil kötü bir hadise için bir araya gelecektir. Bıçak hediye etmek bazı kaynaklarda gıybet günahına bulaşmak anlamında da tabir edilmiştir.

Rüya tabirleri uzmanlarımızın rüyanızı yorumlaması için lütfen yorumlar kısmında rüyanızı anlatarak bize ulaşın. Rüya Tabirleri yorumda kullanılan mail adresine gönderilecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir