Rüyada Bit Görmek

Bit görmek rüyaları olumsuz durumlara işaret etmektedir. Bu manada rüyada bit görmek uyarı mahiyeti taşımaktadır. Rüyada bit gören kişi gerekli tedbirleri alarak kendisini bildirilen olumsuzluklardan kurtarmanın yollarını aramalıdır. Rüyada bit görmek rezil olmak, maddi sıkıntı yaşamak, ailevi sorunlar yaşamak ve ihanete uğramak gibi olumsuz durumlara işaret etmektedir. Ancak rüyada ki kimi detaylara göre bazen bu rüya olumlu durumlara da delalet edebilmektedir. Rüyanın olumlu mu olumsuz mu tabir edileceği ve tam olarak nasıl bir çıkarım yapılacağı rüyada ki detaylara bağlıdır. Bu itibarla bit görmek rüyalarında tüm detaylar göz önünde bulundurularak bir tabir yapılmalıdır.

Rüyada elbisede bit görmek

Büyük bir musibetin yaşanıp atlatılmasıdır. Rüyada elbiseleri içinde bit gören kişinin başına çok kötü bir kaza-bela gelecektir. Ancak bir süre sonra bu sıkıntılı dönem atlatılacaktır. Sıkıntıların en az zararla atlatılması için rüya sahibi önceden tüm tedbirleri almalı ve yaşanacak olumsuz hadiselere karşı “hazırlıklı” olmalıdır.

Rüyada yatak yorgan içinde bit görmek

Ailevi sıkıntı demektir. Rüya sahibinin farkında olmadan aile bireylerini kırdığına işarettir. Rüyasında bit gören kişi yaşanan ailevi sıkıntıda en büyük sorumluluk sahibidir. Bu bakımdan kişinin kendisine çeki düzen vermesi gerekmektedir.

Rüyada kendi saçında bit görmekle başkasının saçında bit görmenin farkı

Eğer kişi kendi saçında bit olduğunu görürse bu durum kişinin akrabalarından birinin büyük bir kusur işleyeceğine yorumlanır. İşlenen bu kusurdan ötürü rüya sahibinin kendisi de büyük sıkıntılar yaşayacaktır.Rüyada başkasının saçında bit görmek ise iş değiştirmeye yorumlanır. Rüya sahibi uzun zamandır meşgul olduğu işi bırakacak ve yeni bir alanda çalışmaya başlayacaktır.

Rüyada eşinin ya da sevgilisinin saçında bit görmek

Ayrılık manasındadır. Kişi rüyasında sevgilisinin ya da eşinin saçında bit görürse şiddetli bir kavga çıkacağı ve bu kavga neticesinde ayrılık yaşanacağı tabiri yapılmaktadır.

Rüyada Bit GörmekRüyada bit öldürmek

Rüya sahibinin kötü davranışlarını terk edeceğine yorumlanır. Bir kişi rüyasında bit öldürdüğünü görürse yeni bir yaşama başlayacaktır. İçki, kumar, zina gibi hoş karşılanmayan davranışların terk edilmesidir. Eğer kişi bit, pire, böcek ve her türlü haşereyi ayaklarıyla ezerek öldürdüğünü görüyorsa itibar kazanacaktır. Rüya gören kişinin saygınlığının artacağı ve bulunduğu yerde liderlik yapacağı yönünde tabir edilir.

Rüyada çok sayıda biti bir arada görmek

Kişinin yanlış arkadaşlar seçtiğine işaret etmektedir. Bu kişiler, rüya sahibinin yanında sadece menfaat temin etmek için bulunmaktadır. Yani görülen çok sayıda bit aslında kişinin etrafındaki art niyetli kişileri temsil etmektedir. Rüyada çok sayıda bit görmek bazı alimler tarafından haram mal kazanmak biçiminde de tabir edilmiştir. Rüya sahibi faiz ve tefecilik gibi caiz olmayan kazanç yollarının büyük günah olduğunu bilmeli ve sadece helal kazanç seçeneklerini tercih etmelidir.

Rüyada bitlerden kurtulmak için ilaç kullanmak

Bir kişi rüyada bitlerden kurtulmak için sirke ya da sprey kullandığını görürse pek yakında eline büyük bir fırsat geçecektir. Bu fırsatın değerlendirilmesi halinde kişi çok önemli kazanımlar elde edecektir. Rüyada bit ilacı görmek aynı zamanda art niyetli bir dostun gerçek yüzünün açığa çıkması biçiminde de tabir edilmiştir. Rüya gören kişi yakınında bulunan ve kuyusunu kazan bu kişinden kurtulduğu için ciddi sıkıntılara girmekten de kurtulmuş olacaktır.

Rüyada bit yakalamak

Bir kişi rüyada bit yakaladığını görürse bu durum şu 3 müjdeli duruma işaret etmektedir,

  • Kişinin herhangi bir hastalığı varsa şifa bulacaktır.
  • Borçların ödenmesi ve maddi olarak rahata kavuşulmasıdır.
  • Devlet kademelerinde önemli bir mevkiye yükselmek manasındadır.

Dikkat edilirse genel olarak bit görme rüyaları olumsuz iken rüyada bit yakalamak olumlu biçimde tabir edilmektedir.

Rüyada bitlerden dolayı huzursuz olmak

Bir kişi rüyasında bitlerin kaşımasından dolayı rahatsız olduğunu görürse ciddi ailevi sıkıntı yaşayacaktır. Yaşanacak ailevi sıkıntı tahmin edilenden uzun sürecek ve kişinin ziyadesiyle üzülmesine neden olacaktır.

Büyük bit öldürmek

Sıkıntılı günlerin bitmesi ve huzurlu günlerin başlamasıdır. Zira öldürülen bit kişinin yaşamındaki olumsuz hadiselerin bitişi anlamındadır. Rüyada bit öldüren kişi göstereceği olumlu gayretler sonucunda tüm ailesinin mutlu bir yaşama kavuşmasını sağlayacaktır.

Rüyada bit yumurtası görmek

Günümüzde pek çok kişi bırakın bit yumurtası görmeyi bit dahi görmemiştir. Zira bit daha çok yoksul toplumların yaşam koşullarından ötürü görülen bir haşeredir. Ancak bazen okul, pansiyon, iş yeri gibi toplu yaşanan yerlerde hızla yayılabilmektedir. Yani günümüzde de kişi temizliğine ne kadar özen gösterirse göstersin bu sorunla karşılaşabilmektedir. Biz okurlarımızın bit yumurtasını görmediklerini farz ederek kısa bir tarif yapmanın faydalı olacağı kanaatindeyiz. Bit yumurtası küçük, beyaz tanecik şeklindedir. Büyüklükleri ortalama bir kum tanesi kadar olup üzerinde siyah bir nokta bulunmaktadır.

Rüyada bit yumurtası görmenin tabiri ise kadim rüya tabiri kitaplarında şöyle yapılmıştır:

Farkında olmadan büyük bir hata yapmaktır. Kişi bazı yanlış kararlar almaktadır. Rüyanın görüldüğü tarihte doğru bir tercih olarak görülen bu seçimler bir süre sonra kişinin zor duruma düşmesine neden olacaktır. Bu yüzden rüyasında saçta ya da elbisede bit yumurtası gören kişilerin alacakları kararlarda çok titiz davranmaları gerekmektedir.

Rüyada bit yemek ne demektir?

Kişinin işlediği iki farklı günaha karşılık gelmektedir, rüya sahibi masum insanlar hakkında ileri geri konuşmakta yani gıybet günahına bulaşmaktadır. Rüya gören kişi son zamanlarda yaptığı bir ticarette hile yapmıştır.  Rüyada bit yediğini gören kişi işlediği günahın ne olduğunu tespit etmeli ve yaptığı hatayı telafi etmenin yollarını aramalıdır.

Rüyada saçta bit görüldüğü için mahcup olmak

Bir kişinin rüyada başında bit görüldüğü için insanlara karşı mahcup olduğunu görmesi ani ve ciddi bir olayın yaşanması anlamındadır. Birkaç günlük kısa bir sürede kişinin ve ailesinin tüm yaşamı değişecektir. Bu değişiklik uzak bir yere göç, büyük ayrılıklar, ciddi kaza-bela gibi önemli olaylara işaret etmektedir. Ancak bu rüyanın bildirdiği ciddi değişimlerin daha çok olumsuz durumlara delalet ettiğini bilmek ve tedbirli davranmak gerekmektedir.

Rüyada bit görmek ile ilgili aramalar

Rüyada başkasının saçında bit görmek
Rüyada bit öldürmek
Rüyada bit görmek diyanet
Rüyada beyaz bit görmek
Rüyada bit görmek neye işarettir
Rüyada başkasında bit görmek
Rüyada çocuğunun saçında bit görmek
Rüyada bit sirke görmek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir