Rüyada Bülbül Görmek

Rüyada Bülbül görmek, huzuru bulduğunda iş hayatında yükseliş gösterecek, işleri iyiye gidecek, kısmeti açılacaktır diye yorumlanır. Rüyada yavru bülbül görmek, yakın zamanda haneye girecek olan yüklü bir miktarda paranın habercisidir.

Rüyada Bülbül Görmek Neye İşarettir ?

Rüyada Bülbül görmek, rüyayı gören kimsenin hayatına girecek olan dürüst, başarılı, görgülü, ahlaklı, iyi bir aile ve iyi bir soydan gelen kimse olduğuna işarettir. Rüyada bülbül beslemek, sorumluluk sahibi, güvenilir, büyük işler içerisine girip hakkı ile yapacak olan kimseye delalet eder. Rüyada bülbül parmak görmek ise, her girdiği işte yükselmeye devam edecek olan bir kimseyi işaret eder. İslami kaynaklara göre rüyada görülen bülbül, bu rüyayı gören kişinin evlat sahibi olacağına ve cinsiyeti erkek olarak yorumlanır.

İmam Cafer-i Sadık (r.a) buyurmuştur ki; rüyada bülbül görmek dokuz kez yorumlanır. Birincisi, rüyayı gören kimsenin yöneticilik hak edeceğidir. İkincisi ilerde saygın bir kişi olacağıdır. Üçüncüsü valilik, beylik elde edeceğidir. Dördüncüsü hakimlik, savcılık, yargıçlık gibi adalet makamlarından birine işaret eder. Geri kalan beş makam ise iyiye işaret etmez.

Rüyada bülbül görmek, Kirmani (r.a) yorumu; eğer rüya sahibi evli ise haneye doğacak olan bir çocuk habercisi olabilir. Bu çocuğun cinsiyeti erkek olarak düşünülür. Rüyayı gören kimse için, kendisi İslami huzuru bulduğunda iş makamında yükseliş gösterecek, işleri iyiye gidecek, kısmeti açılacaktır.

Rüyada minik bülbül görmek, hayırlı dostluklar edinecek ve uzun yıllar bu dostlukları sürdürecek, istediği şeylere sahip olacak, genç yaşta mal varlığı edinecek, ailesi ve akrabaları tarafından her daim gözetilecek ve her ihtiyacı olduğunda gereken yardım ona kendiliğinden gelecek şeklinde de yorumlanır.

Rüyada Bülbül Beslemek

Rüyada bülbül beslemek, dargınlıkların biteceğine, ayrılanların barışacağına, bir daha küslük, dargınlık, kırgınlık yaşanmayacağına ve hayatlarına neşe ve eğlence geleceğine, tasasız, mutlu, neşeli ve huzurlu bir hayat geçireceklerine işaret eder.

Rüyada Bülbül Öldürmek

Rüyada bülbül öldürmek, rüya sahibinin önüne gelen fırsatları iyi değerlendiremeyip onları kaçıracağına, bu kaybın pişmanlığını atamayacağına ve bir daha böyle bir fırsatla karşılaşmayacağına işaret eder. Bu rüyayı gören kimse iş konusunda yeni bir atılım yapmak istiyor ise gözünü dört açmalı ve etrafı kolaçan etmelidir. İnsanlarla ilişkilerini iyi tutmalı ve her duyduğunu dinlemelidir. Bülbül kuşunun öldüğünü görmek iç huzura kavuşacağına, maneviyatının kuvvetleneceğine ve sağduyulu bir kişi olacağına işarettir.

Rüyada Bülbül Yuvası Görmek

Rüyada bülbül yuvası görmek yakın zamanda haneye girecek olan yüklü bir miktarda paranın habercisidir. Miras ya da iş yerinde olan bir yükselme ile kazanılacak paraya işaret eder. Eğer bülbül yuvasında bülbül yumurtası var ise yumurtalar ne kadar çok ise o kadar bereket, bolluk, ferahlık olacak demektir. İbni Sirin (r.a) demiştir ki; rüyasında bülbül yuvası gören kişi, mutlu, huzurlu ve Allah katında hayırlı bir hayata kavuşacaktır. Eğer bülbül yuvasında annesini bekleyen yavrular görmüş ise kendisi hayatında liderlik elde edecek ve onu takip eden bir çok insanı koruyup kollayacak ve doğru yolu gösterecektir.

Rüyada Bülbül Tutmak

Rüyada elinde bülbül kuşu tuttuğunu gören kimsenin, kendisine iyi bir eş bulacağına ve onun tarafından sevilip sayılacağına işaret eder. Çabuk karar verilmesine karşın mutlu ve uzun bir birliktelik olacak, pişmanlıklardan ve kötülüklerden uzak mutlu ve huzurlu bir hayat geçireceklerdir.

Rüyada Bülbül Yakalamak

Rüyada bülbül yakaladığını gören kişi için, çok çalışıp çabaladıktan ve kafa yorduktan sonra istediklerine ulaşacağını ve ulaştıktan sonra da onların kıymetini bileceğini, eğer istedikleri mal mülk ise onları arttıracağını, eğer aile ise çok çocuğu olacağını ve bütün torunlarını göreceğini haber verir.

Rüyada Bülbül Kuşu Görmek

Rüyada bülbül kuşu görmek her zaman iyiye yorumlanır. Belaların uzaklaşacağına işarettir. İmam Nablusi (r.a) demiştir ki; rüyasında bülbül kuşu gören şahıs çok istediği tatile çıkabilecek ve tatili çok uzun sürecek. Bir yorumu daha şöyledir; bu dünyada yaptığı hayırlı işler ile öbür dünyada cenneti garantileyecektir.

Rüya tabirleri uzmanlarımızın rüyanızı yorumlaması için lütfen yorumlar kısmında rüyanızı anlatarak bize ulaşın. Rüya Tabirleri yorumda kullanılan mail adresine gönderilecektir.

Rüyada bülbül görmek ile ilgili aramalar

  • rüyada bülbül yavrusu görmek
  • rüyada bülbül yumurtası görmek
  • ruyada hint bülbülü kuşu görmek
  • rüyada bülbül tutmak
  • rüyada bülbül sesi duymak
  • rüyada bülbül sevmek
  • rüyada bülbülü kafese koymak
  • rüyada hint bülbülü yakalamak

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir