Rüyada Ceviz Görmek

Rüyada ceviz görmek çift yönlü mesaj demektir, halk arasında ceviz görme rüyaları genellikle müjde anlamında yorumlanmakta ve üzerinde yeterince durulmamaktadır. Halbuki rüyada ceviz görmek her zaman olumlu manada yorumlanmaz. Büyük alimler ceviz görme rüyalarının kimi detaylara binaen çok ciddi musibetlerin habercisi de olabileceğini ifade etmişlerdir. Bu manada rüyada ceviz gören kişi sadece genel anlamda ceviz gördüğünü düşünmemeli rüyada gördüğü her türlü detayı hesaba katmalıdır. Zira küçük bir detay dahi rüyanın tam aksi yönde yorumlanmasına neden olabilmektedir.

Rüyada Ceviz GörmekRüyada ceviz yemek ne anlama gelmektedir?

Bir kişinin rüyasında ceviz yemesi iki anlama gelmektedir, Rüya gören kişi biraz sabredip çalışmaya devam ederse çok büyük bir servete sahip olacaktır. Ancak çalıştığı işte sebat etmez ve iş değişikliği yaparsa zenginlik fırsatını kaçıracaktır. Bu rüya kişiye “Şu an çalıştığın işte aynı kararlılıkla emek vermeye devam et. Eğer sabırlı olur ve gayret edersen karşılığını katbekat alacaksın.” mesajı vermektedir.

Rüyanın bir diğer anlamı ise yaşanacak tarihi bir olayın şahidi olmaktır. İnsanların uzun süre konuşacakları önemli bir meselede kişi olaylara bizzat tanık olacak ve bu büyük olayı yıllar boyu çevresine anlatacaktır.

Rüyada çürük ceviz görmek

Rüyada çürük ceviz görmek şu üç şer duruma işaret etmektedir, kişi herhangi bir meselede boşa emek harcamaktadır. Rüya gören şahsın kendisine hiçbir maddi menfaat sağlamayan bu işten bir an önce el çekerek daha faydalı meşgalelere yönelmesi faydasına olacaktır. Çürük ceviz ailedeki fertlerden birinin yapacağı büyük bir hatadan dolayı sıkıntıya düşmek anlamına gelmektedir. Rüyada çürük ceviz görmenin bir diğer tabiri ise kişiye zarar vermek için uygun fırsatı kollayan düşman demektir. Bu manada rüyada çürük ceviz görmek kişi için ilahi bir ikaz olup daha dikkatli davranması gerektiği yönünde telkinde bulunmaktadır.

Rüyada ceviz içi görmek

Kişiye doğru yolda olduğunu ifade ederek onu yüreklendiren rüyalardan biridir. Bu ilahi işaret kişiye “Doğru yoldasın, bildiğin gibi devam etmen gerekiyor. Eleştirilere kulak verme. Uğruna emek verdiğin işte seni büyük nimetler bekliyor.” mesajı vermektedir. Rüyada ceviz içi görmenin bir diğer tabiri ise bebek sahibi olmaktır. Rüya tabiri yapan alimler ceviz içi ile geleceği izhar edilen bebeğin kız olacağı yönünde görüşler de beyan etmişlerdir.

Rüyada ceviz toplamak

Uzun süredir beklenen bir haberin alınacağı ve bu haberde müjdeli durumların bildirileceği tabiri yapılmaktadır. Rüyada ceviz topladığını gören kişilerin maddi bakımdan rahata erecekleri de ifade edilmiştir.

Rüyada ceviz ağacına çıkmak

Rüyada ceviz ağacına çıkmak ciddi uyarı anlamına gelmektedir. Zira bu rüya yanlış kişiye güvenildiğini haber vermektedir. Bu rüya kişiye “Sana zarar vermek isteyen birisine çok fazla güveniyorsun ve ona hak ettiğinden daha fazla değer veriyorsun.” mesajı vermektedir. Rüyasında ceviz ağacına çıktığını gören kişilerin yakın çevrelerinde bulunan kişilere karşı daha dikkatli davranmaları faydalarına olacaktır.

Rüyada ceviz ağacından düşmek

Rüya sahibinin kısa bir süre içinde hem maddi hem de manevi bakımdan büyük sıkıntılar çekeceğini beyan eden bir rüyadır. Bu rüya kişinin ölüm veya yaralanma ile sonuçlanacak bir kazaya karışacağına işaret etmektedir. Bu kaza kişinin ciddi biçimde yıpranmasına neden olacaktır. Büyük musibet anlamına gelen ceviz ağacından düşme rüyaları ciddiye alınmalı ve gerekli tedbirler alınmalıdır. Rüyasında ceviz ağacından düştüğünü gören kişinin dikkatli olması, küçük bir miktar sadaka vermesi ve dua ederek yüce Allah’tan korunma dilemesi büyük önem arz etmektedir.

Rüyada ceviz ağacı dikmek

Rüyasında ceviz ağacı diktiğini gören kişinin toplumun faydasına olabilecek önemli bir iş yapacağı yorumu yapılır. Rüya sahibi ya çok önemli bir icraat yaparak pek çok insanın hayır duasını kazanacak ya da hayırlı evlatlar yetiştirerek topluma faydalı olacaktır. Rüyada ceviz ağacı dikmenin bir diğer tabiri ise kişinin gelecekte büyük servet sahibi olmasını sağlayacak önemli bir ticari ortaklığa girişmesidir.

Rüyada ceviz ağacı kesmek

Rüyada görülen ceviz ağacı aslında aileyi temsil etmektedir. Ceviz ağacının kesilmesi ise ailenin dağılması manasındadır. Üstelik bu kötü hadisenin gerçekleşmesinde rüya sahibinin de payı olacaktır. Bu manada rüyada ceviz ağacı kesildiğini gören kişilerin ailevi-özel yaşamları söz konusu olduğunda daha titiz davranmaları faydalarına olacaktır.

Rüyada ceviz kabuğu görmek

Rüya sahibinin “gıybet yapma” konusunda uyarıldığı rüyalardan biridir. Zira bu rüyayı gören kişilerin başkaları hakkında ileri geri konuşarak gıybet günahına bulaştıkları bildirilmektedir. Rüyada ceviz kabuğu görmenin bir diğer anlamı ise dolandırılmak ve başkalarına yüklü miktarda para kaptırmaktır.

Rüyada ceviz ikram etmek

Rüyada ceviz ikram edilmesi “ani evlilik” anlamına gelmektedir. Eğer rüya sahibi başkalarına ceviz ikram ettiğini görürse bu durum aile içindeki bir kızın evliliğine işaret etmektedir. Şayet kişi rüyada kendisine ceviz ikram edildiğini görürse aile içinde bir erkeğin çok kısa sürede evleneceği yorumu yapılmaktadır.

Rüyada ceviz çuvalı görmek

Kişinin uzak bir memlekete taşınması anlamındadır. Bu göçün neticesinin hayırlı mı hayırsız mı olacağını çuvaldaki cevizlerin niteliği belirlemektedir. Eğer çuvalların ağzı kapalı ise veya cevizler kötü ise bu durum göçün kişileri mutsuz edeceğine yorumlanır. Şayet çuvallardaki cevizler taze ve güzel ise göç neticesinde kişilerin daha mesut bir yaşama kavuşacakları ifade edilmektedir.

Rüyada ceviz kırmak

Bir kişinin rüyada ceviz kırması şu üç hayırlı duruma delalet etmektedir:

 • Güzel ve mutlu bir birliktelik yaşamak
 • Başarılı bir ticari girişimde bulunup büyük paralar kazanmak
 • Toplumda hak ettiği mevkiye yükselmek

Buradaki olumlu yorumlar sadece kırılan cevizlerin dolu olması halinde geçerlidir. Eğer kırılan cevizler çürük ve içi boş ise bu durum rüya sahibinin kısa bir süre sonra zor duruma düşeceğine yorumlanmaktadır.

Rüya tabirleri uzmanlarımızın rüyanızı yorumlaması için lütfen yorumlar kısmında rüyanızı anlatarak bize ulaşın. Rüya Tabirileri yorumda kullanılan mail adresine gönderilecektir.

Rüyada ceviz görmek ile ilgili aramalar

 • Rüyada kabuklu ceviz görmek
 • Rüyada birinin ceviz verdiğini görmek
 • Rüyada ceviz içi görmek
 • Rüyada ceviz kırıp yemek
 • Rüyada birine ceviz vermek
 • Rüyada ceviz toplamak
 • Rüyada çürük ceviz görmek
 • Rüyada ceviz satın almak

Yorumlar 1

 • Öncelikle merhaba;
  İş: Üniversite öğrencisiyim,
  Medeni Hali: Bekarım,
  Yaş: 20 yaşındayım,
  Cinsiyet: erkek
  Rüyamda ben ve taptuk Emre asma kilitle kilitli neredeyse 2 metrelik hapishane kapısı gibi demir çubuklu bir kapının önünde duruyoruz. Tabduk Emre elinde yarım daire şeklinde ve iki ucunda diş olan bir anahtar göstererek “Bu anahtar bütün kilitleri açar.” diyor ve kapının kilitini açıp asma kilit yere koyuyor. Ben kapıdan geçmek için giderken içeriden kapalı genç bir kadın geliyor ve ben hemen kapının yan tarafına saklanıyorum. Kadın gidince kapıyı açıp içeri giriyorum. İçeri girdiğimde babam kardeşim ve amcam yanımda beliriyorlar ama taptuk Emre yok. Bu tarladan bakınca etrafa uzakta bir tane ihtişamlı bir saray var. Daha sonra biz tarlada giderken içim acıyor çünkü sebzeler meyveler, tarlada çürümüş duruyor(Bunlardan tek gözüme çarpan karpuz oldu). Yürümeye devam ediyoruz ve aşağıda bir sandık dolusu ceviz görüyoruz. Babam sandıktan bir tane ceviz alıyor ve amcama “Buraların cevizide pek sulu bizim oralarınki gibi değil” diyor. Amcam da yüzünü ekşiterek “biliyorum biliyorum” diyor. Ben bir arkamı dönüyorum ve evde odamdayım. 1. Kat bir yer aşağıda iki kişi pikap üstünde kolileri indiriyor. Hatta bir koliyi benim canımın önüne koyuyor. Daha sonra kapı çalıyor adam kendisinin kuran-ı kerim’i 30 TL ye sattığını söylüyor. Annem parasının olmadığını söyleyerek adamı yolluyor. Ben hemen kalkıp çantaya bakıyorum ve tam 30 TL bulup kardeşime adamı getirmesini söylüyorum. Adam geliyor kardeşimin elinde kuranı kerim var. Parayı adama veriyorum. Kardeşim kuran-ı anneme veriyor annem de bana veriyor. İçimde kelebekler uçuşuyor. Daha sonra uyandım.
  Bu rüyayı tefsir eder misiniz? Gerçekten anlamını çok merak ediyorum. Farklı farklı sitelerden parça parça anlamına baktım ama aradığımı bulamadım sadece genel konuşulmuş. Bütün ile geneli farkı olabilir ki zaten her bilgi yazmıyor. En kısa zamanda dönerseniz sevinirim.
  TEŞEKKÜRLER 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir