Rüyada Çiçek Görmek

Rüyada çiçek görmek hem hayırlı hem de şer olaylara işarettir, Çiçek görme rüyaları doğrudan kişinin yaşamı ile alakalı bilgiler veren önemli ilahi mesajlardır. Bu rüya kişiye yapması icap eden işler ile uzak durması gereken durumlar hakkında bilgi vermektedir. Rüyada çiçek görmek değerli hediye almak, zenginleşmek, müjdeli haber duymak gibi olumlu anlamlara geldiği gibi rezil olmak, aileden birisinin vefatı, haram mal ve aldatılmak gibi olumsuz anlamlara da gelebilmektedir. Rüyada çiçek gören kişiler tüm detayları hesaba katarak bir değerlendirme yapmalıdır. Bu hususta aşağıdaki maddeler rüyasının tabirini araştıranlar için aydınlatıcı olacaktır:

Rüyada Çiçek GörmekRüyada güzel çiçek görmek

Müjde anlamlı rüyalardan biridir. Kişinin yakın bir zamanda güzel haberler alacağını bildirir. Güzel çiçek rüyaları kadınlar ve erkekler için farklı mahiyetteki müjdelere işaret etmektedir. Bir erkeğin rüyasında çiçek görmesi “gönül meseleleri” ile alakalı müjde anlamında yorumlanırken bir kadının rüyasında çiçek görmesi “zenginleşmek” anlamındadır.

Rüyada görülen kötü kokulu çiçekler ile güzel kokulu çiçeklerin farkı

Kötü kokulu çiçekler görmek kişinin işlediği günahlar konusunda ilahi bir ikaz anlamındadır. Kişi başka insanlara da zarar veren büyük günahlar işlemektedir. Rüya gören kişinin bir an önce kendisine çekidüzen vermesini telkin eden bir rüyadır. Güzel kokulu çiçekler görmek ise yaşanacak mutlu günlere işaret etmektedir.

Rüyada yapay çiçek görmek

Kişinin yakın bir dostu tarafından ticari bir meselede aldatılmasıdır. Bu olay hem kişinin ciddi miktarda para kaybetmesine neden olacak hem de kişinin güven duygusunu zedeleyecektir. Yapay çiçek rüyaları aynı zamanda “mutsuz geçecek bir ömre” de işaret etmektedir. Bu nedenle rüyasında yapay çiçek gören kişilerin tercihlerinde dikkatli davranmaları faydalarına olacaktır.

Rüyada solmuş çiçek görmek

Kişinin kendi ailesinden birisi ile düşman olmasıdır. Bu anlaşmazlık uzun sürecek ve kişinin ziyadesiyle üzülmesine neden olacaktır. Solmuş çiçek aynı zamanda sağlık sorunu manasına da gelmektedir. Fakat rüya tabiri yapan büyük alimler bu rahatsızlığın daimi olmadığını ve er ya da geç şifanın nasip edileceğini ifade etmişlerdir.

Rüyada tarladan çiçek toplamak

Bekar kadınların rüyalarında kırlardan çiçek topladıklarını görmeleri pahalı bir hediye alacaklarına yorumlanır. Evli kadınların bu rüyayı görmesi ise çocuk sahibi olmak biçiminde tabir edilir. Rüyada bir erkeğin tarladan çiçek topladığını görmesi ise borçların ödenmesi ve rahata ulaşılması anlamındadır.

Rüyada saksıda çiçek görmek

Rüya sahibinin veya bir yakınının devlet kademelerinde çok önemli bir mevkiye yükselmesidir. Tarihte büyük görevler üstlenmiş pek çok kişi bulundukları mevkiye ulaşmadan önce saksıda çiçek gördüklerini ifade etmişlerdir. Bu rüyayı öğrencilerin görmesi yüksek başarı elde edecekleri anlamına gelmektedir. Rüyada çok süslü ve güzel bir saksı içinde çiçek görmek ise evlilik ile tabir olunmaktadır.

Rüyada görülen çiçeklerin renkleri tabir üzerinde etkili midir?

Rüyada görülen çiçeklerin renkleri de en az çiçeğin diğer nitelikleri kadar önemli olup şu anlamlara gelmektedir:

Rüyada Kırmızı Çiçek Görmek

Kırmızı renkli çiçekler iffetli kadınlara denk gelmektedir. Bu bakımdan hayırlı kısmet demektir.

Rüyada Sarı Çiçek Görmek

Sarı renkli çiçekler hafif hastalık anlamındadır.

Rüyada Beyaz Çiçek Görmek

Beyaz renkli çiçek küçük yaştaki çocukların vefatı anlamına gelmektedir.

Rüyada Pembe Çiçek Görmek

Pembe renkli çiçek aile içi tartışma demektir.

Rüyada Mor Çiçek Görmek

Mor renkli çiçek uzak bir memlekete taşınmaya delalet etmektedir.

Rüyada Yeşil Çiçek Görmek

Eğer sadece yeşil çiçek yaprağı görülmüşse ve çiçeklerin taç kısmı yoksa bu durum rüya sahibinin çok zengin olacağı fakat özel yaşamında mutluluğu yakalayamayacağı yönünde tabir edilir.

Rüyada çiçek demeti görmek

Güzel bir çiçek demeti görmek yeni insanlarla tanışmaya işarettir. Tanışılan bu kişiler rüya sahibinin mutluluğunun artmasına vesile olacaklardır. Eğer görülen çiçek demeti güzel değilse kişinin sorumluluğunun aratacağı ifade edilir. Rüya sahibi, ailesi dışında başka birilerine de bakmak zorunda kalacaktır.

Rüyada çiçekçi dükkanı görmek

Bu rüya kişiye “Savurgan olursan zor durumda kalırsın!” mesajı vermektedir. Rüya sahibinin son zamanlarda malını çok fazla gereksiz yere harcadığı ve böyle giderse yakında iflas edebileceği ifade edilmektedir. Maddi bakımdan kişinin kendi eli ile kendisini zor durumlara sokmasıdır. Bu bakımdan rüyasında çiçekçi dükkanı gören kişilerin harcamalarına dikkat etmesi önerilmektedir.

Rüyada ağaç çiçeği görmek

Müjdeli haberlere işarettir ve kişinin çok fazla servet kazanacağını ifade etmektedir.Kişinin girişeceği bir ticari faaliyetten hiç beklemediği kadar yüksek miktarda paralar kazanacağını bildirir. Ağaç çiçekleri eğer pembe ya da kırmızı renkli ise bu durum mutlulukla bitecek bir gönül macerası anlamındadır. Elma ve nar çiçekleri görmek evlilik ile tabir edilirken kiraz ağacının çiçeği kısa süreli aşk anlamında yorumlanmaktadır.

Rüyada birisinden çiçek almak

Müjdeli haber almak anlamındadır. Ancak iki kişiden çiçek almak hayırlı kabul edilmez. Eğer bir erkek rüyada eşinden çiçek aldığını görürse bu durum aile içinde yaşanacak kavgaya işaret etmektedir. Kişinin rüyada düşman bildiği birisinden çiçek alması ise düşmanının kendisi hakkında belli planlar yaptığına işarettir. Bu rüyayı gören kişilerin düşmanlarına karşı tedbirli davranması büyük önem arz etmektedir.

Rüyada birisine çiçek vermek

Rüya gören kişinin “yeni bir yaşama” başlayacağını ifade etmektedir. Bu yeni yaşamdan kasıt “daha güzel günlerin yaşanması”dır. Rüya sahibi daha mutlu ve daha rahat bir yaşam sürecektir. Burada verilen çiçeklerin rengi ve türü önemli değildir. Rüya her durumda müjde anlamındadır.

Rüyada çiçek sulamak

Kişiye “Sabırlı ol!” telkininde bulunan bir rüyadır. Zira bu rüyayı gören kişi son zamanlarda bazı mevzularda aceleci davranmakta ve bu tavrı ile de kendisine zarar vermektedir. Kişinin uzun süredir emek verdiği bir meselede mutlu günlerin epeyce yaklaştığı fakat rüya sahibinin sabırsız davranarak her şeyi altüst etmeye çalıştığını haber vermektedir. Bu rüyayı gören kişilerin önemli meselelerde bir süre daha sabretmeleri faydalarına olacaktır.

Rüyada çiçek bahçesi görmek

Yaşı geçmiş kişilerin rüyalarında çiçek bahçesi görmeleri ecel ile tabir olunur. Kişinin ömrünün az kaldığını haber veren bir rüyadır. Bu rüya gençler için güzel bir yolculuğa çıkmak ile tabir olunmaktadır. Rüyada çiçek bahçesi görmeyi “Hac görevini yerine getirmek” biçiminde yorumlayan alimler de bulunmaktadır.

Rüyada çiçek yemek

“Toplum önünde rezil olmak” manasındadır. Yapılan büyük bir hatanın ifşa olması sonucu insanların kişiye kötü gözle bakması ve onu kınamasıdır. Rüyanın bir diğer tabiri ise kişinin yanlış bir kararından ötürü büyük miktarda servet kaybetmesidir. Rüyada çiçek yemenin her iki tabiri de ciddi sorunlara işaret ettiğinden bu rüyayı gören kişilerin dikkatli davranması büyük önem taşımaktadır.

Rüyada çiçek tohumu görmek

Rüya gören kişinin ömrünün en önemli fırsatını yakaladığını bildirmektedir. Bu fırsat sonraki tüm yaşamı derinden etkileyebilecek mahiyettedir. Eğer rüyasında çiçek tohumu gören kişi herhangi bir ticari faaliyete girişecekse hiç çekinmeden harekete geçmelidir. Çünkü bu rüya kişinin harekete geçmesini aksi halde büyük bir fırsatı kaçıracağını haber vermektedir.

Rüyada çiçek görmek ile ilgili aramalar

  • Rüyada saksıda yeşil çiçek görmek
  • Rüyada canlı yeşil çiçek görmek
  • Rüyada çiçek bahçesi görmek
  • Rüyada yapay çiçek görmek
  • Rüyada çiçek demeti görmek
  • Rüyada çiçek hediye almak
  • Rüyada çiçek açtığını görmek
  • Rüyada çiçek koparmak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir