Rüyada Dut Görmek

Rüyada dut görmek, son derece hayırlı olan dut rüyası bolluk bereketin yanı sıra hane içi güzelliğe, kazanılan helal kazançlara yorumlanır. Dut rüyası rüyanın şekline  bağlı olarak ta anlamlar içerir. Rüyada salkım salkım dut görmek, ele geçen bol miktarda kazanca, servete, hastalıkların son bulmasına işaret eder. Rüyada mevsimi dışında görülen dut, kaybedilen mal varlığına, pişmanlığa, mevsiminde görülen taze dut ise, kazanılan zaferlere, sağlıklı geçecek ömre işaret eder. Rüyada dut görmek, bazen de haneye  gelecek olan misafire,kısmet kapılarınızın açılmasına, elinizin bereketli hale gelmesine ifade edilir.

Rüyada dut Görmek Ne Demek?

Rüyada dut görmek, dut rüyası bolluk, bereket, sağlıklı geçecek ömür, kazanacağınız servet olarak ifade edilir. Bu rüyayı gören kimseler her türlü kötülüklerden uzak hayatını huzur içinde geçiren her türlü arzusuna kolaylıkla ulaşabilen kimsedir. Rüyada dut görmek, aynı zaman da alınacak müjdeli habere, beklentilerin gerçekleşmesine, hayırlı yolculuğa çıkmaya  tabir edilir. Rüyada dut görmek, sağlam dostluklara, yapılacak hoş sohbetlere, bilgin kimselerden eğitim görmeye ifade edilir. Rüyada görülen dut sembolü bir çok manayı da taşır. Bunlar?

Rüyada beyaz dut görmek, hayra, delalete, şifa bulmaya,

Rüyada siyah dut görmek, karanlığa, yaşanacak zor günlere, elinizdeki mal varlığınızın yok olmasına,

Rüyada salkım dut görmek, kazançlarınızın ve rızkınızı artmasına, toplu mala kavuşmaya,

Rüyada mevsimi dışında dut görmek, pişmanlığa, açılan kısmet kapılarının kapanmasına ifade edilir.

Rüyaların en hayırlısı olan dut rüyası gören kişinin ahiret inancını da vakıf kılmış kişinin Allah katında makul kimse haline geldiğini, inançlarını vakıf kıldığını işaret eder.

Rüyada dut Suyu Görmek  

Rüyada dut suyu görmek, rüyada görülen dut suyu sağlıklı ve huzurlu geçecek ömre, rızkın her daim açık olmasına yorumlanır.Rüyada dut suyu içmek, yapılacak işlerde başarılı olmaya, yüksek mertebelere ererek üne kavuşmaya işarettir.

Rüyada Siyah dut Yemek  

Rüyada siyah dut yemek, dut rüyasının aksine hayra işaret olmayan bu rüya gören kişinin başına gelecek musibetlere, hanesinde yaşanan ayrılıklara, hastalıkların ve aksiliklerin kişinin yakasını hiç bırakmamasına ifade edilir.

Rüyada Kırmızı Dut Yemek  

Rüyada kırmızı dut yemek, servete nail olmaya, mal mülk kazanmaya, eldeki kazançların yükselmesine yorumlanır. Rüyasında kırmızı dut yediğini gören kimse, bilgili ve tecrübeli kimseden yardım görerek ticari anlamda kazançlarını üstün kılar.

Rüyada dut Toplamak  

Rüyada dut toplamak, bu rüya gören kişinin ileriye dönük kuracağı iş hayatında eksik yönlerini tamamlamak için önceden vermiş olduğu mücadelesine, alacağı eğitim hayatına işaret eder. Rüyada dut toplamak, bazen de helal yollarla alın teri dökerek kazanılan mala, eli açık kimselere delalet eder.

Rüyada dut Asması Görmek  

Rüyada dut asması görmek, bu rüya kişinin ailesinin desteği sayesinde bir çok sorunla mücadele ederek girdiği her işte başarılı sonuç alacağına, yakın zaman da seyahate çıkarak kısa süreli sevdiklerinden ayrı kalacağına, yaşayacağı zorlu dönemlerine yorumlanır.

Rüyada Beyaz Dut Görmek Ve Yemek  

Rüyada beyaz dut görmek ve yemek, rüya sahibi için son derece hayırlı olan bu rüya kişinin hayatının dönüm noktası olmasına vesile olacak şans kapısını yakalayarak bu anlamda kısa sürede yükseleceğine yorumlanır. Rüyada beyaz dut görmek,  birden fazla rızk kapısına nail olup bol bereketli rızkları nail olacağına işaret eder.

Rüyada dut Sirkesi Görmek  

Rüyada dut sirkesi görmek, kişinin iş hayatında sinsi düşmanları tarafından kötülüğe ve iftiralara maruz kalarak hayatının zor duruma düşeceğine, kendisine inanan ve saygı duyan insanların gözünde değer kaybedeceğine yorumlanır.

Rüyada Dut Dağıtmak  

Rüyada dut dağıtmak, eli açık yardım sever kimselere işaret olan bu rüya gören kişinin kazancının belli kısmını ihtiyaç sahibi kimselere dağıtarak Allah katında maneviyata erer. Rüyasında dut dağıttığını gören kimse, rızkını açık eyleyerek girdiği her işten mutlu ayrılır. Rüyada dut dağıtmak, bazen de vefalı dostluklar kurmaya, saygınlık kazanmaya, kazancın açık olmasına ifade edilir.

Rüyada Dut Hoşafı İçmek  

Rüyada dut hoşafı içmek, kişiyi her yönden güçlü kılacak varlıkları ile gören kişide her daim güven duygusu hissettirecek güçlü bir aileye sahip olacağına yorumlanır. Rüyasında dut hoşafı içtiğini gören kimse, girdiği her işten yüzü güler şekilde ayrılıp, hayatı boyuca sıkıntı ve zorluklardan uzak durur.

Rüyada Dut İkram Etmek  

Rüyada dut ikram etmek, bu rüya gören kişinin uzun süredir üzerinde kafa yorduğu hayatının büyük bölümünü o işe adadığı bir konuda hayırlı sonuca vararak beklentileri için kollarını sıvar. Rüyada dut ikram etmek, bazen de hayırlı kısmete, alınacak güzel haberlere, evlilik yolunda atılan adımlara tabir edilir.

Rüyada Dut yıkamak  

Rüyada dut yıkamak, rüya sahibinin hayatını kötü kılan kişiyi olumsuz yönde etkileyen dostlarından uzak durarak kendisine hayırlı  ve güzel yol çizeceğine yorumlanır. Bu rüyayı gören kimseler, her türlü kötülüklerden ve belalardan uzak kalarak ailesini ve sevdiklerini mutlu kılmak, onlara güzel bir yaşantı sunmak için mücadele içine girer.

Rüyada Dut Almak  

Rüyada dut almak, kişinin bilgisi ve tecrübesi olduğu konuda bir çok iş teklifi alarak sunulan teklifler karşısında mutlu olacağına yorumlanır. Rüyasında dut aldığını gören kimse, beklentilerini fazlasıyla elde etmiş,  hayata yönelik sunulan kazanç kapılarını sonuna kadar aralamış, her türlü kısmetleri kendisine nail kılmıştır.

Rüyada Siyah dut Görmek  

Rüyada siyah dut görmek, karanlığa ve geceye simge olan siyah dut rüyası gören kişinin başına gelecek kötü olaylara, musibetlere, hastalıklara ve belalara işaret eder. Rüyada siyah dut  gören kimse, hayrı olmayan bir çok işte yer alarak hayatını kötülüğe ve şerre doğru sürükler.

Rüyada dut Bağı Görmek  

Rüyada dut bağı görmek, kişinin yakın olduğu kimselerle ortaklı bağı kurarak kendilerine sunulan yeni kazanç kapıların da mücadele içine gireceklerine yorumlanır. Rüyasında dut bağı gören kimse, anlaştığı, mutlu olduğu insanlarla birlikte olarak hayatını güzel ve hareketli kılar. Bu rüya aynı zaman da açılacak birden fazla kısmet kapısına, evlilik yolunda alınacak hayırlı haberlere işaret edilir.

Rüyada Kırmızı dut Görmek  

Rüyada kırmızı dut görmek, rüyayı gören kimsenin ailesini ele alan bu rüya kişinin hanesiyle olan sorunlarının son bulup kırgınlarının biteceğine, hayırlı haberler alarak mutlu olacağına yorumlanır. Rüyada kırmızı dut yemek, sevdiklerinizle geçireceğiniz hoş vakitlere, boşluktan kurtulmaya, kendinizi güzel kılacak yatırımlar peşinde koşmaya ifade edilir.

Rüyada Dut Yaprağı Görmek  

Rüyada dut yaprağı görmek, kişinin ticaret hayatında ayakta kalmak için verdiği savaşına, rakiplerini geride bırakmasına, düşmanlarına karşı üstünlük sağlamasına yorumlanır. Bu rüyayı gören kişiler azmi ve hırslı oluşu sayesinde her türlü zorluklardan kolaylıkla sıyrılarak üstünlük elde edeceklerdir.

Rüyada Dut Salkımı Görmek  

Rüyada dut salkımı görmek, kişinin hanesinde nifak tohumları sokarak hane içi kurulu düzenin bozulmasına sebep veren kişilerin aileden uzak tutularak olası kötülüklerin önleneceğine yorumlanır. Rüyasında dut salkımı gören kimse, çevresinde varlığını olumsuz yönde hissettiren sinsi düşmanlarına karşı taarruza geçerek kendisini savaşın içine sürükler.

Rüyada Beyaz dut Görmek  

Rüyada beyaz dut görmek, evliliğe, karınıza çıkacak olan hayırlı kısmete, duaların kabulüne yorumlanır. Rüyasında beyaz dut gören kimse, platonik olarak sevgi beslediği kimseye karşı hislerine ve duygularını açarak o kimseye karşı boşluğunu giderir. Bu rüya kişinin duyacağı hayırlı ve güzel habere, sevdiği kimseye olan mesafelerinin kapanmasına delalet eder.

Rüyada dut Yemek  

Rüyada dut yemek, kişinin ticaret hayatında büyümesine ve yükselmesine sebep verecek hayırlı ortaklıklar içine girerek içinde bulunduğu durumdan memnun kalacağına yorumlanır. Rüyada dut yediğini gören kimse, dut rengine ve şekli bakılmaksızın muradına ve kısmetine nail olup ona sunulan güzel hayatı zevki sefa içinde sürdürür.

Rüyada Dalından Siyah dut Yemek

Rüyada dalından siyah dut yemek, sıkıntıların ve sorunların son bulmasına, maddi olarak rahata ermeye, size ve ailenize karşı kötülük yapmak isteyen kimseleri çevrenizden uzak kılmaya yorumlanır. Rüyada dalında siyah dut yediğini gören kimse, sevdiklerinden aldığı güç sayesinde hayata sıkı sıkıya tutunarak her türlü zorluklardan kolaylıkla sıyrılır.

Alimlerin Açıklamaları?

Diyanet Yorumu, rüyada dut görmek, ağız tadına, kurulacak hoş sohbetlere, aileniz ve sevdikleriniz insanlarla birlikte zaman geçirmeye yorumlanır. Bu rüya bazen de maneviyata yükselmeye, inançların vakıf kılınmasına, Allah’a olan yakınlığa tabir edilir.

İmam Nablusi Yorumu, rüyada dut görmek, yapılacak bir işte insanlara yardım elini açarak onların hayır duasını kazanmaya, rızkın her daim artmasına vesile olacak hayırları etkin kılmaya ifade edilir.

rüyada dut görmek ile ilgili aramalar

  • rüyada dut ağacı görmek neye işarettir
  • rüyada dut görmek neye işarettir
  • rüyada beyaz iri dut görmek
  • rüyada kırmızı dut görmek
  • rüyada dut silkelemek
  • rüyada siyah dut görmek
  • rüyada kuru dut görmek
  • rüyada kuru dut yemek

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir