Rüyada Ekmek Görmek

Rüyada ekmek görmek ciddiye alınması gereken önemli rüyalardır. Bazı rüyalar doğrudan kişinin yaşamı ile alakalı mesajlar vermektedir. Bu rüyaları gören kişiler hemen gerekli tedbirleri alarak yaşamlarına yön vermelidir. Rüyada ekmek görmek de bu tarzda rüyalardan olup ciddiyetle değerlendirilmesi gereken birer ilahi mesaj mahiyetindedir. Rüyada ekmek görmek hem olumlu hem de olumsuz tabir edilebilecek çift kutuplu rüyalardan biridir. Bu rüya zenginlik, kısmet, uzun ömür gibi hayırlı durumlara işaret edebileceği gibi iflas etmek, hastalığa yakalanmak ve haram mal yemek gibi şer hadiselerin de karşılığı olabilir.

Rüyada Ekmek GörmekRüyanın bu şekilde birbirinden tamamen farklı anlamlara gelmesinin nedeni rüyada görülen detaylardır. Bu bakımdan rüyada ekmek gören kişi aşağıdaki tüm detayları hesaba katarak bir değerlendirme yapmalıdır.

Rüyada taze ekmek görmek

Taze ekmek nasip genişliği anlamındadır. Bu rüyayı gören kişiler giriştikleri her türlü ticari girişimden başarıyla çıkarlar. Taze ekmek görmek aynı zamanda mutlu aile yaşantısına da işaret etmektedir.

Rüyada beyaz ekmek görmek ile esmer ekmek görmenin farkı

Beyaz ekmek görmek genel anlamda hayırlı kabul edilirken esmer ekmek görmek geçim sıkıntısı biçiminde tabir olunmaktadır. Rüyada esmer ekmek görmenin bir diğer anlamı ise kötü alışkanlıklarını terk ederek yeni bir yaşama başlamaktır.

Rüyada pirinç ekmeği görmek

Menfaat düşkünü akrabalara işaret etmektedir. Bu akrabalar kişiyi ekonomik anlamda büyük zarara uğratacaklardır. Rüyada pirinç ekmeği gören kişilerin akrabaları ile ortaklık tesis etmemeleri ve akrabalarına yüklü miktarda borç vermemeleri faydalarına olacaktır.

Rüyada mısır ekmeği görmek

Kişinin itibar kazanacağı önemli bir iş yapması ve tüm toplumda tanınmasıdır. Rüya gören kişi ya büyük bir kahramanlık yaparak adından söz ettirecek veya büyük bir toplumsal hizmet yaparak pek çok insanın hayır duasını kazanacaktır.

Rüyada pişmemiş ekmek görmek

Rüya gören kişinin ikaz edildiği ilahi bir mesajdır. Bu rüya kişiye “Kendine çekidüzen ver, bazı olumsuz davranışların sana zarar veriyor.” mesajı vermektedir. Özellikle kişinin tembelliğine ve sorumsuzluğuna işaret sayılan bu rüyayı gören kişilerin üzerlerindeki ataleti bir kenara atarak daha aktif olmaları gerekmektedir.

Rüyada yanmış ekmek görmek

Kişi pek yakın bir zamanda malından önemli bir miktar kaybedecektir. Hırsızlık veya dolandırıcılık gibi bir sebeple ciddi zarara uğramaktır. Rüyada yanmış ekmek gören kişilerin iş yaşamlarında çok daha tedbirli davranmaları icap etmektedir. Yanmış ekmek görmenin bir diğer tabiri ise hastalığa yakalanmaktır. Rüya sahibi uzun sürecek sıkıntılı bir hastalıkla mücadele etmek zorunda kalacaktır.

Rüyada bayat ekmek görmek

Faiz, tefecilik gibi haram yollardan para kazanmak ve bu parayı ailesine yedirmektir. Rüya sahibi bu rüyayı gördükten sonra gelir kaynaklarını gözden geçirerek söz konusu günahlardan sakınmanın yollarını aramalıdır. Rüyada bayat ekmek görmek resmi makamlarla özellikle mahkemelerle başı belaya girmek anlamında da yorumlanmaktadır.

Rüyada yufka görmek

Eğer görülen yufka taze ve temiz ise bu durum büyük servet kazanmak manasında yorumlanmaktadır. Yufkanın parçalandığını görmek ise iftiraya uğramak manasındadır. Özellikle kişinin şeref ve haysiyetiyle alakalı olan bu iftiralar rüya gören şahsın adının kirlenmesine neden olabileceği için mevzuya zamanında müdahale etmek son derece önemlidir.

Rüyada ekmek pişirmek

Önemli kararlar vermek anlamına gelir. Rüyasında ekmek pişirdiğini gören kişi bundan sonraki tüm yaşamını etkileyecek ciddi kararlar alacaktır. Bu kararlar rüya sahibi için hayırlı sonuçlara vesile olabilecek önemli tercihlerdir. Ekmek pişirme rüyaları evli kadınlar için çocuk sahibi olmak, bekarlar için güzel kısmet bulmak anlamlarında da yorumlanmaktadır. Eğer kişi rüyasında ekmek pişirirken ellerini yaktığını görürse bu durum pek hayra yorumlanmaz ve büyük bir keder yaşamak biçiminde tabir edilir.

Rüyada ekmek dışında diğer hamur işlerini görmek

Rüyada ekmek dışında diğer hamur işi mamullerini görmek uğursuzluk alametidir. Kurabiye, kek, baklava vb her türlü hamur işi ailenin üstesinden gelmek zorunda kalacağı musibet manasında yorumlanmaktadır.

Rüyada ekmek satın aldığını görmek

Hayırlı bir amaç için uzun bir yolculuğa çıkmak anlamındadır. Eski rüya tabiri kitaplarında bu rüya için “hacca gitmek, kız nişanlamaya gitmek, askere gitmek, zenginleşmek için ticari yolculuğa çıkmak, ilim öğrenmek için uzak bir memlekete gitmek…” gibi hayırlı amaçlar için yolculuğa çıkılması biçiminde tabir edilmiştir.

Rüyada ekmek fırını görmek

Şu üç müjdeli durumun habercisi kabul edilmektedir:

 • Kişinin eline kısa sürede toplu bir para geçecektir.
 • Rüya sahibine sevdikleri ile uzun ve sağlıklı bir yaşam sürdüreceği müjdesi verilmektedir.
 • Kişi çok güzel ve pahalı bir hediye alacaktır.

Rüyada ekmek kesmek

Kişinin farkında olmadan günah işlemesi anlamındadır. Rüya sahibi gıybet veya haram mal konularında daha titiz olmalıdır. Zira bu iki günah çoğu zaman farkında olmadan işlenmektedir. Ayrıca kişinin kul hakkına girip girmediğini de titiz bir şekilde değerlendirmesinde fayda vardır.

Rüyada ekmek parçası görmek

En geniş tabir edilmesi gereken rüyalardan biridir. Çünkü görülen ekmek kırıntısının durumuna göre birçok farklı biçimde tabir edilmektedir. Sahih rüya kaynakları tarandığında rüyada ekmek parçası görmenin şu biçimlerde tabir edildiği görülmektedir:

 • Yenilmeyecek kadar sert ekmek parçası görmek ecelin yaklaşması anlamındadır.
 • Kirlenmiş veya pisliğe bulanmış ekmek parçası kaza-bela habercisidir.
 • Üzerine karınca ya da herhangi bir böcek türü üşüşmüş ekmek parçası maddi sıkıntılara işaret etmektedir.
 • Temiz ve taze ekmek parçası ise tez zamanda duyulacak müjdeli haber anlamındadır.

Rüyada yoksullara ekmek dağıtmak

Vicdan azabı ile tabir olunmaktadır. Rüyada ekmek dağıttığını gören kişi yaptığı bir hatadan ötürü çok fazla pişman olmuş demektir. Zira bu rüya kişinin günahlarının affını dilemek istediğinin izharı anlamındadır. Rüya sahibi yaptığı hatanın telafisini yapmaya çalışmalıdır.

Rüyada ekmek aradığını fakat bir türlü bulamadığını görmek ise ömrünün son zamanlarını yalnızlık ve yoksulluk içinde geçirmek manasındadır.

Rüya tabirleri uzmanlarımızın rüyanızı yorumlaması için lütfen yorumlar kısmında rüyanızı anlatarak bize ulaşın. Rüya Tabirileri yorumda kullanılan mail adresine gönderilecektir.

Rüyada ekmek görmek ile ilgili aramalar

 • Rüyada ekmek görmek islami
 • Rüyada birinden ekmek almak
 • Rüyada birinin ekmek vermesi
 • Rüyada köy ekmeği görmek
 • Rüyada yufka ekmek görmek ne demek
 • Rüyada birinin sana ekmek verdiğini görmek
 • Rüyada pişmiş ekmek görmek
 • Rüyada somun ekmek yemek

Yorumlar 1

 • merhaba. yaptığınız yorum beni korkuttu. haram lokma yememek için hayatını mahveden biri olarak bu saatten sonra haram lokma yeme düşüncesi bile benim için ölümden beter. iflas edemem işçiyim. işimden olabilir miyim? o olabilir. hastalığa yakalanmak zaten hastayım ve bu nedenle işimden olabilirim? ama benim için düşünmesi bile kötü olan haram mal yemek. Râbbim yedirmesin, yedirecekse de canımı alsın inşaallah. neyse sizi daha fazla yormadan sadede geleyim. rüyamda kuzenim bana ekmek veriyordu ve bende ondan aldığım ekmeği yiyordum. bana bunu yorumlarsanız sevinirim. bu arada bir iş teklifi aldım. bu iş teklifi de bu rüya ile ilgili olabilir mi ? kabul etmeli miyim ? buna da bir cevap verebilirseniz sevinirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir