Rüyada eşek arısı görmek ne anlama gelir ?

Rüyada eşek arısı görmek dedikoducu, art niyetli, huzursuzluk, sıkıntı veren kişiye, düşmana işaret eder. Çoğu zaman düşmana yorulan eşek arısı aile içinde yaşanacak sıkıntıların da başı olur. Rüyada eşek arısının çok yakında rüya sahibinin ağzında vs. görülmesi düşmanın çok yakınlarda olduğuna yorulur. Bu düşman tatlı dili ile arkadan kuyu kazarak zarar vermeye hazırlanıyordur.

Rüyada eşek arısının çokluğu hasımların düşmanların da çok olduğu anlamındadır. Peki, rüyada farklı durumlarda eşek arısı görmek ne anlama gelir? Eşek arısının evde, yatakta, ağızda vs. olması nasıl yorumlanır? Rüyada eşek arısı sokmasının tabiri nedir? İşte, her durumda rüyada eşek arısı görmenin ayrıntılı rüya tabirlerini sizler için derledik…

Rüyada Eşek Arısı Görmek

Rüyada evde eşek arısı görmek; evde eşek arısı görmek iş yerinde rüya sahibinin koltuğunda gözü olan düşmana yorumlanır. Bunun yanında yatağında eşek arısı görmek; yakın bir düşmana ayrıca işlerde yavaşlamaya, kazancın ve rızkın azalmasına delalet eder. Yatakta çıkan eşek arısı, sadakası verilmemiş hayırsız maldır. Ayrıca rüya sahibi için bir yola gitmeye işarettir.

Rüyada Çok Sayıda Eşek Arısı Görmek

Rüyada çok sayıda eşek arısı görmek; çok fazla düşmana yorumlandığı gibi istila, işgal, göç vb. anlamlarda da yorumlanır. Eşek arısıler büyük ve her yeri kaplamışsa bunun anlamı hapistir.

Rüyada Eşek Yavru Arısı Görmek

Rüyada eşek arısı ve yavrularını bir arada görmek; Rüya sahibinin çevresine iyi bakması gerektiğine delalettir. Çünkü yavruları ve eşek arısı bir arada görmek, kişinin çevresinde kurulan tuzaklara işaret eder.

Rüyada Elbisede Eşek arısı Görmek

Rüyada elbisede eşek arısı görmek; elbisesinde eşek arısı olduğunu gören kişi evlatlarından yana bir sıkıntı çekecek ve evlat nankörlüğü görecektir. Elbisede görülen yılan geldiği gibi hızla uzaklaşırsa kötü emelli kişinin niyetinden vazgeçtiğine işaret eder.

Rüyada Eşek Arısı Sokaması

Rüyada eşek arısı sokması; Rüyada eşek arısı soktuğunu görmek, ardı arkası olmayacak kazanca ve mala işaret eder. Başka bir yoruma göre rüyada kendisini eşek arısı soktuğunu gören kişi bir düşman edinecektir. Kişinin eşek arısı sokmasında hissettiği acı nispetinde zarar görecektir. Diğer bir yorum ise eşek arısı sokmasının ya kendisinin ya da ailesinden birinin uğrayacağı ağır hastalıktır.

Rüyada eşek arısının soktuğu yer de yorum açısından önemlidir. Eşek arısı belden yukarıyı sokmuşsa para ile ilgili, ellere saldırmışsa ailesine zarar gelecek ve belden aşağısı sokulmuşsa da rüya sahibi iftiraya uğrayacaktır.

Rüyada görülen eşek arısı rengi siyaha yakın ise düşman kadın, açık renkli ise erkektir. Eşek arısı cinsiyeti de önemlidir ki, eşek arısı erkekse rüya sahibi, kadın ise tüm aile fertleri tehlike altındadır.

Rüyada Eşek Arısı Öldürmek

Rüyada öldürdüğünü, eşek arısı yakıldığını görmek; hasımların, rakiplerin başına kötü şeyler geleceğine işaret eder. Rüyada eşek arısı öldürmek çoğunlukla hayırlıdır. Taş ve sopa ile eşek arısı öldürdüğünü görmek düşmanın herhangi bir sebeple memleketi terk etmesine yorumlanır.

Rüyada ezerek eşek arısı öldürmek; rüya sahibinin düşman ile birebir mücadele içinde olmasına yorumlanır. Rüya sahibi çıplak ayakla bu işi yapıyorsa çok az zarar görür, ayakkabı ile yapıyorsa hiç zarar görmeden kurtulur.

Rüyada  eşek arısı iğnesi görmek; çok nadir bir rüya olsa da düşmanın ağır yaralamasına şiddetine maruz kalmak anlamındadır.

Rüyada Eşek arısı Sokması

 

İSLAMİ RÜYA TABİRLERİNE GÖRE:

 

İhya rüya tabirine göre eşek arısı görmek;  İnançsız, zararlı, külfeti çok, bozuk ağızlı fakat zayıf bir düşmandır. Eşek arısı sokması düşmandan zarar görmeye, Eşek arısı sokması düşmandan zarar görmeye, Elbisesinde eşek arısı görmek çoluk çocuğundan zarar görmeye, Bir şeyi eşek arısı olmadığı halde eşek arısı sanmak, kendine dost ve zararsız olan birini düşman zannetmeye, Eşek arısı tutup bunu bir kadının üzerine koymak onunla münasebet kurmaya delalet eder.

Molla Cami’nin rüya tabirine göre; Rüyada eşek arısı görmek dinsiz, muzip ve zayıf bir düşmanla tabir olunur. Rüyada elinde bir eşek arısı olduğu halde halkı korkuttuğunu gören, herkesi arkasından çekiştirir ve haklarında olmadık şeyler söyler. Ağzından eşek arısı çıktığını veya eşek arısının elbisesi arasına girdiğini görenin, düşmanıyla birlikte ikamet ettiğine işarettir. Pantolonun içinde eşek arısı olduğunu gören, kansından düşmanlık görür.

Gömleği içinde eşek arısı olduğunu gören, ev halkından birinin düşmanlığına uğrar. eşek arısı sokması rüya sahibinin eline geçecek ve devamı olmayan bir maldır. Eğer rüyada bir eşek arısı yutsa o kimsenin düşmanı onun sırlarına vakıf olur.

Gömleğinde veya dükkanında eşek arısı görse, o eşek arısı onun kazananda ona üzüntü ve keder veren düşmanıdır. Eşek arısı gördüğünü ancak kendisini sokmadığını ve eşek arısından  korktuğunu görse, düşmanı o kimseyi gıybet eder.

Rüyada Eşek Arısı Öldürdüğünü Görmek

Rüyada bir eşek arısı öldürdüğünü gören kimse düşmanına karşı zafer kazanır. Bir kimse rüyada elinde bir eşek arısı olduğunu ve insanları soktuğunu görse, o kimsenin insanları gıybet eden ve insanlar arasında söz götürüp getirmek suretiyle onları tahrik eden bir adam olduğuna işaret eder.

Seyyid Süleyman’ın rüya tabirine göre; Bu rüya dinsiz, kem (kötü) sözlü, zararlı fakat, zayıf bir düşmanla tabir edilir. Uyku aleminde elindeki eşek arısıle halkı korkuttuğunu gören, onlar hakkında gıybet eder. Çirkin konuşur. Kavrulmuş eşek arısı eti yiyen, düşmanının malından yer. Pişmemiş eşek arısı yiyenin, düşmanları kaybolur.

Ağzından eşek arısı çıktığını yahut eşek arısı elbisesinin arasına girdiğini gören, düşmanıyla aynı evde oturur. Donunun içinde eşek arısı görenin karısı, kendisine düşmanlık eder. Bir rivayete göre düşmanı, karısına musallat olur. Gömleği içinde eşek arısı gören, ailesinin ve evladının düşmanlığına maruz kalır.

Rüyada Eşek Arısı Tarafından sokulmak

Kirmani demiştir ki, Rüyasında eşek arısı tarafından sokulduğunu gören, düşmanının aleyhinde konuşur. Ondan zarar görür. Herhangi bir şeyi eşek arısı zanneden, kendisine düşman olmayan birinden boşu boşuna şüphelenir.

Rüya tabirleri uzmanlarımızın rüyanızı yorumlaması için lütfen yorumlar kısmında rüyanızı anlatarak bize ulaşın. Rüya Tabirleri yorumda kullanılan mail adresine gönderilecektir.

Rüyada eşek arısı görmek ile ilgili aramalar

  • rüyada eşek arısı görmek rüya tabirleri
  • rüyada eşek arısı görmek imam nablusi
  • rüyada eşek arısı görmek ihya
  • rüyada eşek arısı görmek ruyatabirleri
  • rüyada eşek arısı öldürmeye çalışmak
  • rüyada eşek arısı öldürmek ihya
  • rüyada yaban arısı görmek
  • rüyada eşek arısı yakalamak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir