Rüyada Fare Görmek

Rüyada fare görmek kişinin yaşamına dair önemli mesajlar vermektedir. Bu nedenle b fare gören kişi bu mesajı ciddiye almalı ve rüyasındaki her detayı mümkünse not etmelidir. Çünkü fare rüyalarında asıl belirleyici olan husus detaylardır. Görülen detaylara göre “düşmandan gelecek zarar, hırsızlık, iflas etmek ve aile saadetinin bozulması…” gibi olumsuz anlamlara gelen bu rüya bazen de “emeklerinin karşılığını almak ve zenginleşmek” manasındadır. Ancak sıralanan bu anlamların dışında rüyanın bambaşka mesajlar da verebileceğini ifade etmek gerekir. Bu nedenle aşağıdaki tüm ilgili maddelerin dikkatlice okunmasında fayda vardır.

Rüyada büyük fare görmek

Normalden büyük fare görmek “sinsi kadın düşman”a delalet etmektedir. Bu düşman kişiye büyük zararlar verebilecek niteliktedir. Zira bahsi geçen düşman büyük bir kin ve nefretle hareket etmektedir. Bu nedenle dikkatli olmakta fayda vardır.

Rüyada ölü fare görmek

Rüyada fare görmek genel anlamda olumsuz durumların habercisi olarak yorumlanırken fare ölüsü görmek olumu tabir edilmektedir. Rüyada görülen ölü fare kolay yoldan elde edilecek servet manasındadır. Rüya sahibi kısa sürede bulunduğu çevrenin en zengin kişilerinden biri haline gelecektir. Birçok ölü farenin bir arada görülmesi ise şifa bulmaktır. Kişinin ya da yakın bir akrabasının büyük bir hastalıktan kurtulması manasındadır.

Rüyada beyaz fare görmek

Yaşanacak olumsuz gelişmelerden dolayı göç etmek manasındadır. Rüyada gören kişi büyük bir sorunla mücadele etmek zorunda kalacak ve bu mücadeleyi kaybederek bulunduğu şehri terk edecektir. Rüya tabirleri yapan kitaplarda bu zorunlu göçün kişiye ve ailesine mutluluk getirmeyeceği aksine rüya sahibinin sıkıntılarının bir süre daha devam edeceği belirtilmektedir.

Rüyada farenin ev eşyalarını kemirdiğini görmek

Maddi sıkıntı anlamındadır. Borç yükü altında kalmak ve çıkış yolu bulamamaktır. Evin bereketinin kaçması manasına gelen bu rüya aynı zamanda kişiye gelir kaynakları konusunda da uyarılarda bulunmaktadır. Ulemadan büyük alimler bu rüyayı gören kişilere malın bereketini kaçıran faiz vb. her türlü yanlış yolun terk edilmesini tavsiye etmektedir. Ayrıca bu alimler kişinin tasarruflu davranması ve malının sadakasını vermesi halinde ekonomik olarak yeniden toparlanabileceğini de belirtmişlerdir.

Rüyada fare yavrusu görmek

Dini vecibeleri yerine getirmemek veya ailevi sorumluluklarını ihmal etmek anlamındadır. Bu bakımdan rüya kişiye “Yaptıklarının muhasebesini çıkar, yanlışlarını gör ve yapman gerekenleri bir an önce yap!” mesajı vermektedir. İbadetlerini aksatan veya ailesini maddi-manevi bakımdan ihmal eden kişiler sık sık “fare yavrusu rüyaları” görmektedir. Bu rüya aslında kişi için bir fırsattır. Çünkü rüya sahibinin hayatını düzene sokup doğru yolu bulma konusunda hala belli bir vaktinin olduğunu haber vermektedir.

Rüyada yatakları arasında fare görmek

Büyük bir kaza-bela habercisi kabul edilir. Ölüm, sağlığını yitirme ve iflas gibi ciddi durumlara işaret etmektedir. Kişinin uyumaya hazırlanırken yatakları içinde fare görmesi ise yaşanabilecek sıkıntının tahmin edilenden büyük olacağına işarettir.

Rüyada fare deliği görmek

Kadınlar ve erkekler için farklı türde günahlara bulaşıldığını haber vermektedir. Kadınların rüyalarında fare deliği görmeleri dedikodu etmeleri ve gıybet günahına bulaşmalarıdır. Eğer görülen fare deliğinden fare çıktığı görülürse bu durum kadının yaptığı gıybetin ifşa olması yani rüya sahibinin insanlara karşı büyük mahcubiyet yaşamasıdır. Rüyada fare deliği gören erkeklerin ise zina günahına yaklaşmakta oldukları haber verilmektedir. Bu nedenle bu rüyayı gören erkeklerin kendilerini günahtan sakındırmaları ve nefislerine hakim olmaları büyük önem arz etmektedir.

Rüyada kedinin fare kovaladığını görmek

Akrabalarla girişilecek bir ticari faaliyette aldatılmak ve ticari olarak büyük zarara uğramaktır. Eğer rüya gören kişi akrabaları ile ortaklık temelinde bir ticari faaliyete girişecekse ya bu plan tamamen iptal edilmeli veya bir süre ertelenmelidir.

Rüyada fare beslemek

Fare beslemek “itibar ve şöhret sahibi olmak” manasındadır. Kişinin ünlü bir şahsiyet haline geleceğine ve kendisi ile birlikte yakınlarının da hayatını kurtaracağına tabir olunur. Rüyada fare beslemek aynı zamanda takva yüceliğine ve güzel ahlaka da işaret etmektedir.

Rüyada farenin ısırdığını görmek

Aile içi şiddetli kavga anlamındadır. Aile huzurunun bozulması hatta ailenin parçalanması anlamına gelmektedir. Bu itibarla rüyasında fare ısırdığını gören kişilerin özel yaşamlarına dikkat etmelerinde fayda vardır. Rüyada fare ısırmak kimi alimlere göre önemli sırların açığa çıkmasıdır. Uzun süredir özenle saklanan ve açığa çıkması halinde kişinin ciddi sıkıntılar yaşayacağı bu sır, hiç beklenmedik bir anda ortaya çıkacaktır. Daha çok özel yaşamla ilgili olan bu sırrın ortaya çıkmasından sonra kişinin “sırrı yalanla örtme” hatasına düşmemesi ve dürüstlük çerçevesinde hareket etmesi daha doğru olacaktır.

Rüyada fare yakalamak

Emeklerin karşılığını almak ve mutluluğu yakalamaktır. Farenin nasıl ve ne zaman yakalandığının tabir üzerinde herhangi bir etkisi yoktur. Önemli olan yakalanan farenin “yakalanma sırasında kanının dökülmemesi”dir. Eğer rüyada farenin kanının aktığı görülürse bu durum büyük musibet anlamına gelir ve rüya bambaşka mahiyette tabir edilir.

Rüyada birçok fareyi bir arada görmek

Birçok fareyi bir arada görmek yaşanacak kötü olayların işareti kabul edilmektedir. Kişi rüyada evinde birçok farenin dolaştığını görmek yakın bir zamanda yaşı geçmiş bir tanıdığının ölüm haberini alacaktır. Eğer şehrin fareler tarafından istila edildiği görülürse bu durum savaş, deprem, sel, kasırga gibi büyük bir afetin yakın bir zamanda gerçekleşeceğine tabir edilir.

Rüya tabirleri uzmanlarımızın rüyanızı yorumlaması için lütfen yorumlar kısmında rüyanızı anlatarak bize ulaşın. Rüya Tabirleri yorumda kullanılan mail adresine gönderilecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir