Rüyada Gelinlik Görmek

Rüyada gelinlik görmek rüya gören kişinin pek yakın bir zamanda önemli bir haber alacağına tabir edilmektedir. Bu haber evlat sahibi olmak, mutluluğu yakalamak, zenginleşmek gibi olumlu durumlara işaret olabileceği gibi kaza-bela ve ölüm gibi şer durumlara da delalet edebilir. Gelinlik görme rüyaları “gençler ve yaşlılar için farklı” tabir edilmektedir. Ayrıca görülen “gelinliğin rengi ve durumu” da tabir üzerinde etkili olmaktadır. Bu itibarla gelinlik rüyası gören kişinin rüyasındaki tüm detayları göz önünde bulundurarak bir değerlendirme yapması son derece önemlidir.

Rüyada gelinlik görmek ile alakalı geniş kapsamlı bir tabir sunacağız. İşte tüm boyutlarıyla rüyada gelinlik görmek hakkında her şey:

Rüyada yırtık gelinlik görmek

Yolculuğa işaret etmektedir. Rüya gören kişinin “zorunlu sebeplerden ötürü” uzak bir yere yolculuğa çıkması ve bundan ötürü çeşitli sıkıntılar yaşamasıdır. Rüyada yırtık gelinlik görmek bir diğer tabiri ise “çaresiz durumda kalmak”tır. Rüya gören kişi herhangi bir konuda zor duruma düşecek fakat çıkar yol bulamayacaktır.

Rüyada kirli gelinlik görmek

Kirli gelinlik rüyaları “itibardan düşmek” biçiminde tabir edilmektedir. Kişinin uzun süre önce yaptığı bir hatanın yeniden karşısında çıkması ve bu hatadan dolayı insanlar tarafından kınanmasıdır. Kirli gelinlik görmeyi “gıybet günahına bulaşmak” biçiminde tabir eden alimler de vardır.

rüyada gelinlik görmekRüyada beyaz gelinlik görmek

Her ne kadar halk arasında “kefen” olarak tabir edilip kötü hadiselere işaret sayılsa da tabiri bambaşkadır. Zira hiçbir ciddi rüya tabiri kaynağında beyaz gelinlik olumsuz tabir edilmemiştir. Aksine beyaz gelinlik “müjdeli haber” anlamındadır. Beyaz gelinlik “aile saadeti” demektir. Kişinin sağlıklı ve mutlu bir yaşam süreceğini ifade etmektedir. Beyaz gelinlik görmek rüyalarında en önemli detay duvağın açılıp açılmamasıdır. Gelinliğin duvağı aslında rızık kapılarını sembolize etmektedir. Eğer gelinliğin duvağı kolayca açılıyorsa aile maddi yönden rahata erecektir. Şayet duvağın açılması güç ise aileyi ekonomik olarak sıkıntılı günler beklemektedir.

Rüyada siyah gelinlik görmek

En hayırlı rüyalar kategorisinde değerlendirilmektedir. Zira bu rüya güvenilir dostlara ve birbirine değer veren aile bireylerine işaret etmektedir. Kişinin yalnız olmadığını ve her türlü güçlükte sırtını dayayabileceği dostlara sahip olduğunu göstermektedir. Rüyada siyah gelinlik görmenin bir diğer tabiri ise yeni bir kazanç kapısı keşfetmektir. Rüya sahibi uzun süredir emek verip para kazandığı işin dışında başka bir işte de başarılı olabileceğini fark edecektir. Ancak eski işine mi devam edeceği yoksa yeni işiyle mi meşgul olacağı kendi takdirine kalmıştır.

Rüyada renkli gelinlik görmek

Beyaz ve siyah gelinlik rüyaları kendi başlarına tabir edilen müstakil rüyalardır. Buna karşın diğer tüm renklerdeki gelinlikler aynı biçimde tabir edilmektedir. Diğer renklerdeki gelinlikler “anlaşmanın bozulması” anlamındadır. Zira bu rüya nişanların geri çevrilmesi veya boşanma gibi özel hayatla ilgili durumlara işaret edebileceği gibi ortaklıkların bozulması gibi ticari anlaşmazlıklara da delalet edebilir.

Rüyada gelin görmek

Görülen gelinin durumuna göre iki farklı biçimde tabir edilmektedir. Eğer gelin mutlu görünüyorsa bu durum miras yolu ile ele geçecek büyük servet manasındadır. Ancak rüyada görülen gelin üzgünse veya ağlıyorsa bu durum pek hayra yorulmaz. Zira üzgün gelin, rüya gören kişinin “umutlarının kırılmasına” delalet etmektedir.

Rüyada nikah kıyıldığını görmek

Rüyada nikah kıyıldığını görmek pek çok hayrın habercisi kabul edilmiştir. Kadim rüya tabiri kaynaklarında nikah kıyma töreni şu hususlara müjde kabul edilmiştir:

Rüya sahibi veya bir yakını uzun süredir muzdarip olduğu bir hastalıktan kurtulacak ve şifa bulacaktır.
Kişinin hayırlı evlatlara sahip olacağını ifade etmektedir.
Rüya sahibinin borçlarından kurtulacağı ve rahat bir yaşama kavuşacağı yönünde tabir yapılmaktadır.
Devlet kademelerinde yükselmek, önemli mevkilerde görev almaktır.
Uzun süredir emek verilen bir işte emeklerinin karşılığını almak yani hedefine ulaşmaktır.
Bu rüyayı gören mahkumlar özgürlüklerine kavuşacaklardır.

Rüyada nikah kıyıldığını görmenin bu sıralananlar dışında daha pek çok hayırlı duruma da işaret ettiği yine muteber kaynaklarda geçmektedir.

Rüyada bir erkeğin gelinlik giydiğini görmek

Rüya gören kişinin ilahi olarak uyarıldığı bir rüyadır. Zira bu rüyayı gören kişinin farkında olmadan büyük günahlara bulaştığı tabiri yapılmaktadır. Haram mala ortak olmak, başkası hakkında ileri geri konuşmak, kul hakkına girmek, ibadetlerini aksatmak, harama göz koymak, faize bulaşmak gibi olumsuzluklara işaret etmektedir. Rüya sahibi yaşam tarzı üzerinde düşünmeli ve kendisini her tür kötülükten sakındırmalıdır.

Rüyada annesini gelinlik içinde görmek

Bir kişi rüyada annesini gelinlik içinde görüyorsa çok “büyük bir fırsat” yakalamış demektir. Bu fırsatı değerlendirmesi halinde önemli kazançlar elde edecektir. Eğer bu rüyanın görüldüğü dönemlerde kişi herhangi bir yatırımda bulunmayı planlıyorsa hiç çekinmeden harekete geçmelidir. Bu rüyanın bir diğer tabiri ise temiz ahlak sahibi olmaktır. Kişinin çok düzgün bir karaktere sahip olduğu ve yaşamına bu şekilde devam etmesi gerektiği ifade edilmektedir.

Rüyada düğün görmek

Rüyada görülen düğün eğer sazlı sözlü ise pek yakında insanları derinden sarsacak bir kaza-belanın yaşanacağı tabiri yapılmaktadır. Bu nedenle büyük alimler rüyalarında çalgılı düğün gören kişilerin küçük de olsa bir sadaka vererek kaza-belanın deffi için dua etmelerini önermişlerdir. Bilindiği gibi sadaka kaza-belayı kişiden uzak tutar ve malın bereketini arttırır. Rüyada çalgısız bir düğün görmek ise hayırlara işaret sayılmıştır. Bu tarzdaki düğünlerin gerçek yaşamda da düğün yapılması anlamına geldiği belirtilmiştir.

Evli bir kadının rüyada gelinlik giydiğini görmesi

Eğer kadın kendi düğününü görmüşse bu rüya pek de ciddiye alınmaz. Çünkü bu tarzdaki geçmişe dönüş rüyaları basit bilinçaltı oyunları olarak değerlendirilir. Ancak bir kadının rüyasında kendisini başka bir erkekle evleniyor görmesi “ölüm” ile tabir olunur. Rüya gören kişinin uzak akrabalarından birisinin feci bir şekilde can vereceği yorumu yapılmaktadır.

Rüyada ölmüş bir kişiyi beyaz gelinlik içinde görmek

Bu rüya, rüya gören kişi ile alakalı olmayıp rüyada görülen kişi hakkında bilgi vermektedir. Zira bu rüya vefat eden kişinin “Allah’ın sevgili kullarından biri olduğunu” haber vermektedir.

Rüyada gelinlik görmek ile ilgili aramalar

  • Rüyada gelinlik denemek
  • Rüyada gelinlik görmek diyanet
  • Rüyada başkasının gelinlik giydiğini görmek
  • Rüyada evli birinin gelinlik giymesi
  • Rüyada evliyken gelinlik giymek
  • Rüyada bekar kızın gelinlik giymesi
  • Rüyada kızının gelinlik giydiğini görmek
  • Rüyada gelinlik giyen birini görmek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir