Rüyada Güvercin Görmek

Rüyada güvercin görmek genellikle “Hayırlı kısmettir.” gibi kestirmeci bir yaklaşımla geçiştirilmektedir. Halbuki bu rüya eski kaynaklarda üzerinde en fazla söz söylenen ilahi bir mesaj mahiyeti taşımaktadır. Zira güvercin görme rüyaları doğrudan kişinin yaşamı ve geleceği hakkında mesajlar vermektedir. Rüyada güvercin görmek büyük servet sahibi olmak, doğal afet, hayırlı kısmet, iftiraya uğramak, evlat sahibi olmak, kendi eliyle kendisine zarar vermek gibi pek çok farklı anlama gelmektedir. Rüyanın bu kadar geniş bir yelpazede değerlendirilmesini sağlayan husus ise görülen detaylardır. Çünkü güvercin görme rüyalarında her detay farklı bir gerçekliğe işaret etmektedir. Aşağıda rüyada güvercin görmek ile alakalı geniş kapsamlı tabirler yapılmıştır. Rüyanızda gördüğünüz tüm detayların tabirini okuyup bir sonuca varmanız daha isabetli olacaktır.

Rüyada beyaz güvercin görmek

En hayırlı kabul edilen rüyalardan biridir. Kadim rüya tabiri kitaplarında rüyada beyaz güvercin görmek ile alakalı olarak “hem eli hem de gönlü ferahlamak” tabiri kullanılmıştır. Eli ferahlamak, maddi yönden rahata kavuşmak ve büyük servet elde etmek manasındadır. Gönlü ferahlamak ise aşk yaşamında aradığını bulmak ve mutluluğu yakalamak anlamındadır. Alimler rüyada beyaz güvercin gören kişilere “Kısmetlerin en hayırlısı ile nasiplendin.” müjdesini vermektedir.

Rüyada siyah güvercin görmek

Bazı yorumcular tarafından “uğursuzluk alameti” kabul edilse de kadim kaynaklarda “hayırlı bir yolculuğa” çıkmak olarak tabir edilmiştir. Bu rüyanın bir diğer tabiri ise bulunduğu sosyal ortamda lider statüsüne yükselmek ve yeni sorumluluklar almaktır.

Rüyada Güvercin GörmekRüyada mavi güvercin görmek

Rüyada görülen mavi güvercin “hamarat ve güzel kadın” ile tabir olunur. Rüya gören kişinin yaşamına davranışları ve yetenekleri ile herkesin takdirini kazanacak bir kadın dahil olacaktır. Bu kişi eş, yenge, görümce, kız evlat veya öğretmen olabilir. Söz konusu bu kadın karakterin kişinin yaşamı üzerinde derin etkiler bırakacağı ifade edilmektedir.

Rüyada güvercin uçurmak

Uçurulan güvercin sayısına göre tabir yapılır. Eğer rüya sahibi tek bir güvercin uçurduğunu görürse bu durum şifa bulmak manasına gelir. Pek çok güvercinin uçurulduğunu görmek ise zenginleşmek manasındadır. Mahkumların rüyalarında güvercin uçurmaları özgürlüklerini kazanacakları biçiminde yorumlanır. Eğer kişi güvercinleri uçurmaya çalışıyor fakat güvercinler uçmuyorsa bu durum rüya sahibinin yakınları tarafından aldatılacağına yorumlanır. Eğer akrabalarla ortak iş yapılıyorsa dikkatli olmakta fayda vardır.

Rüyada güvercinlerin kişiyi terk etmesi

Kişi rüyada güvercin uçurduğunu ve güvercinlerinin bir daha dönmediğini görüyorsa bu durum aile içi kavgaya delalet etmektedir. Eğer kişi güvercinlerini uçururken güvercinler başka bir evin damına konarsa ya da başka bir adama giderse bu durum haram mal yemek ile tabir olunur. Kişinin kazancına haram bulaştığı ve bu günahtan bir an önce el çekmesi gerektiği ifade edilmektedir.

Rüyada başına güvercin konmak

Bu rüyaya “sultan rüyası” da denmektedir. Çünkü pek çok kral, devlet adamı ve önemli mevkilere gelmiş kişi gençlik dönemlerinde bu rüyayı görmüşlerdir. Rüyada başına güvercin konan kişinin toplumda büyük itibar elde edeceği, meşhur olacağı ve adını tarihe yazdıracağı yorumu yapılmaktadır.

Rüyada güvercinlerin ölmesi

Hayal kırıklığı manasına gelmektedir. Rüya sahibinin büyük umut beslediği bir mevzuda istediğini elde edememesidir.

Eğer bir kişi rüyasında güvercinlerin sürü halinde öldüğünü görürse bu durum yaşanılan bölgede doğal afet olacağına yorumlanmaktadır.

Rüyada güvercin avlamak

Tuzak ile güvercin avlamak güzel bir fırsat elde geçirmek manasında olup kişinin kararsız kalmaması ve bir an önce harekete geçmesi gerektiğini ifade eder. Bu rüya kişiye “Tereddüt etmeden yapmak istediklerin için harekete geç. Elindeki bu fırsatı kaçırırsan bir daha böylesine bir şansa sahip olmayabilirsin.” mesajı vermektedir.

Eğer kişi rüyasında kurşun ile güvercin vurduğunu görürse bu durum masum bir kişi hakkında gıybet ettiğine işaret etmektedir. Bilindiği üzere gıybet etmek en büyük günahlardan biri kabul edilmektedir.Bu itibarla rüyasında ateşli silahla güvercin vurduğunu gören kişinin tövbe-istiğfar ederek bu günahından dönmesi büyük önem arz etmektedir.

Rüyada güvercin beslemek

Başarıyı yakalamak manasındadır. Kişinin uzun süredir emek verdiği bir işte arzuladığı hedefe varmasıdır. Güvercinlerin kişinin avuç içine konup yem yemesi ise güzel bir aşk yaşanması biçiminde tabir edilmiştir.

Rüyada güvercin yumurtası görmek

Kadınların rüyalarında güvercin yumurtası görmeleri yakın bir zamanda düğün dernek kurulmasına yorumlanır. Erkeklerin bu rüyayı görmeleri ise kumar ve bahis gibi günahlara meyletmeleri biçiminde tabir edilmiştir.

Rüyada pencereye güvercin konması

Gebe kadınların bu rüyayı görmeleri halinde kız evlat sahibi olacakları tabiri yapılır. Erkeklerin bu rüyayı görmeleri ise misafir ağırlamak anlamındadır.

Rüyada kanadı kırık güvercin görmek

Rüya gören kişinin kendisini akrabalarının ve dostlarının gözünde sevimsiz hale getirmesidir. Rüya sahibi çevresindeki insanların nazarında tüm itibarını yitirmiştir. Bu rüya kişiye bir an önce hatalarını telafi etmesi ve sosyal ilişkilerinde daha duyarlı davranması gerektiğini beyan etmektedir.

Rüyada güvercin eti yemek

Hasta kişilerin bu rüyayı görmeleri halinde sağlıklarına kavuşacakları yorumu yapılır. Ölüm döşeğinde olup da bu rüyayı gördükten sonra şifa buldukları ifade edilen çok sayıda insana ait anlatımlar bulunmaktadır.

Sağlıklı kişilerin rüyalarında güvercin eti yediklerini görmeleri ise kolay yoldan zenginleşmek biçiminde tabir edilmiştir.

Rüyada güvercin yuvası görmek

Kişinin düşmanlarından kurtulması demektir. Rüyada güvercin yuvası gören kişinin sonraki yaşamında daha güvende bir ömür süreceği ifade edilmiştir.

Rüya tabirleri uzmanlarımızın rüyanızı yorumlaması için lütfen yorumlar kısmında rüyanızı anlatarak bize ulaşın. Rüya Tabirileri yorumda kullanılan mail adresine gönderilecektir.

Rüyada güvercin görmek ile ilgili aramalar

  • Rüyada beyaz güvercin görmek
  • Rüyada siyah güvercin görmek
  • Rüyada güvercin uçtuğunu görmek
  • Rüyada güvercin sürüsü görmek
  • Rüyada güvercin görmek imam nablusi
  • Rüyada güvercin yavrusu görmek
  • Rüyada eve güvercin girmesi
  • Rüyada çok sayıda güvercin görmek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir