Rüyada Hamile Olduğunu Görmek

Rüyada hamile olduğunu görmek hayra da şerre de işaret edilebilir. Rüyada hamile olduğunu görmek kişinin yaşamı ve geleceği hakkında önemli bilgiler vermektedir. Bu manada rüyada hamilelik ile ilgili bir detay gören kişinin kendisine verilen bu mesajı ciddiye alması büyük önem arz etmektedir.

Rüyada kendini hamile görmek neye işarettir

Rüyada hamile olduğunu görmek genel anlamda hayırlı tabir edilse de kimi durumlarda bu rüya olumsuz durumların habercisi de olabilir. Çünkü rüyada hamile olan kişinin kimliği, hamilelik tarzı ve diğer pek çok detay tabir üzerinde etkili olmaktadır. Bu yazımızda rüyada hamile olduğunu görmek ile alakalı tüm ayrıntıların tabirini bulabilirsiniz.

Rüyada hamilelik sancıları çekmek

Gerçek hayatta hamile olan bir kişinin rüyada hamilelik sancısı çektiğini görmesi rüya tabiri yapan alimler tarafından “yorumlanmaması gereken bir rüya  olarak ifade edilmiştir. Çünkü hamilelik dönemindeki hormonal ve duygusal değişimlerden dolayı bu tarzda bir rüya görülmesi son derece doğaldır ve herhangi bir ilahi işarete delalet etmez.

Ancak hamile olmayan bir kişinin rüyada hamilelik sancısı çektiğini görmesi önemli bir ilahi ikaz olup şu anlamlarda tabir edilir. Rüyada hamilelik sancısı çektiğini gören kişi kul hakkına girmiş ve ardından büyük bir pişmanlık yaşamıştır. Yani bu rüya kişinin vicdan azabının dışa vurumudur. Büyük alimler bu rüyayı gören kişilere tövbe istiğfar etmelerini ve yaptıkları hatanın telafisini yapmaya gayret etmelerini tavsiye etmişlerdir.  Rüyada doğum sancısı çektiğini görmenin bir diğer tabiri ise anlamsız kıskançlık illeti yaşamaktır. Bu rüya kişiye hissettiği kıskançlık duygularının yersiz olduğunu haber vermektedir.

Rüyada karnının şiştiğini görmek

Eğer bir kişiyi rüyada hamilelikten dolayı karnının şiştiğini görürse bu durum hayra işaret sayılmaktadır. Rüya sahibi için rızık kapılarının açıldığı ve maddi açıdan rahata ereceği tabiri yapılmaktadır. Ancak bir kişi hamilelikten ötürü değil de hastalık veya başka bir sebeple rüyada karnının şiştiğini görürse bu durum hayra yorumlanmaz. Hamilelik dışında bir sebeple karnının şiştiğini görmek haram mal yemek ile tabir olunmaktadır. Eğer kişi karın şişkinliğinden çok fazla rahatsız olduğunu ve dayanılamayacak ağrılar hissettiğini görürse kendi ailesinden insanlara ciddi zararı dokunuyor demektir.

Rüyada hamilelikten dolayı midesinin bulandığını görmek

Bir kişinin mide bulantısı gibi hamilelik belirtilerini görmesi yaşanacak hafif sağlık sorunu anlamına gelmektedir. Bazı alimler ise bu rüyayı davranışlarına çeki düzen vermek ve çok olumlu bir şahsiyet olarak yaşamını sürdürmek biçiminde tabir etmektedir.

Rüyada hamile genç kız görmek

Rüyada yabancı genç kızların hamile olarak görülmesi müjde mahiyeti taşımakta olup hayırlı haberlerin alınması anlamındadır. Ailedeki bekar kızlardan birinin hamile olarak görülmesi ise hırsızlık ya da dolandırıcılık vakkalarından dolayı ciddi ekonomik kayıp yaşamak demektir.

Rüyada bekar kızın hamile olduğunu görmek

Rüyada yaşlı bir kadının hamile olduğunu görmek

Çocuk doğuramayacak kadar yaşlı bir kadının hamile olduğunu görmek kaza-bela habercisi sayılmaktadır. Bu rüyayı gören kişilerin dikkatli ve tedbirli davranmaları faydalarına olacaktır. Yaşlı kadınların hamileliğini maddi bakımdan çok büyük zorluklar yaşamak anlamında tabir eden alimler de vardır. Seyyid Süleyman ise bu rüyayı bulunulan bölgede büyük bir doğal afetin yaşanması biçiminde tabir etmiştir.

Rüyada hamilelik giydiğini görmek

Rüyada hamile Kaldığını görmekHamile bir kadının rüyasında hamilelik giydiğini görmesi doğacak çocuğunun kız evlat olacağı biçiminde tabir edilmektedir. Bekarların rüyalarında hamilelik yediğini görmeleri ise kısmetlerinin açılacağı ve hayırlı bir eş bulacakları yönünde tabir edilmektedir. Rüyada giyilen hamileliğin geniş veya dar olması da rüyanın tabirini değiştirmektedir. Geniş hamilelik giymek uzak memleketlere göç etmek anlamındadır. Dar hamilelik giymek ise aile içinde yaşanacak şiddetli kavgaya işarettir.

Rüyada karısının hamile olduğunu görmek

Ticarette şansın açılması ve yapılacak her türlü alışverişten büyük kazanç elde edilmesidir. Bu rüyayı gören kişilere tereddüt etmeden ticarette atılmaları tavsiye edilmektedir. Zira rüya sahibi bu tavsiye uyarsa kısa sürede büyük bir servet biriktirecektir. Rüyada karısının hamile olduğunu görmenin bir diğer tabiri ise uzun yıllar önce yapılan bir iyiliğin karşılığının görülmesidir.

Rüyada birisinden hamile kaldığını görmek

Bir kadının rüyada kocasından hamile kaldığını görmesi bütün sahih rüya tabiri kitaplarında zenginlik ile tabir olunmaktadır. Ancak bir kişinin kocası dışında başka bir erkekten hamile kaldığını görmesi gıybet günahına delalet etmektedir. Rüya gören kişi başka bir şahıs hakkında ileri geri konuşmakta yani gıybet günahına bulaşmaktadır. Bu rüyayı gören kadınların söz konusu olumsuz davranıştan uzak durmaları gerekmektedir. Çünkü gıybet etmek İslam’da affı en zor olan günahlardan biridir.

Rüyada bir kadının hamile erkek görmesi

Bir kadın rüyada hamile erkek görmesi kendisi hakkında olumsuz düşünen akrabalara işarettir. Kadının çevresinde onun kötülüğünü isteyen ve sürekli onun adını karalamak isteyen akrabalar bulunmaktadır. Bu itibarla rüya sahibinin akrabalarının her sözüne itimat etmemesi ve onlara tüm benliğiyle güvenmemesi icap etmektedir.

Rüyada bir erkeğin kendisini hamile olarak görmesi

Bir erkeğin rüyada kendisini hamile olarak görmesi şu olumsuz durumlara işaret etmektedir. Erkek çok güvendiği bir dostunun ihanetine uğrayacak ve büyük maddi zarara uğrayacaktır. Erkeğin ailesine ve sevdiklerine karşı sorumluluklarını yerine getirmemesi ve onları ihmal etmesi demektir. Erkeğin sakladığı bazı önemli sırların açığa çıkması nedeniyle ciddi sorunlar yaşamasıdır.

Rüyada kör bir kadının hamile olduğunu görmek

Kör bir kadının hamile olduğunun görülmesi kimsenin tahmin bile edemeyeceği bir işten büyük kazanç elde etmektir. Söz konusu bu iş rüya sahibinin çevresindekiler tarafından anlamsız ve basit görünse de nihayetinde çok hayırlı neticelerin alınmasını sağlayacaktır.

Rüyada kısır bir kadının hamile olduğunun görülmesi

Kısır olduğu herkesçe bilinen bir kadının hamile olduğunun görülmesi rüya tabiri yapan alimler tarafından farklı biçimde tabir edilmektedir. Bazı alimler bu rüyanın bolluk bereket anlamına geldiğini ifade ederken bazı alimler ise tam aksine bu rüyanın kıtlık anlamına geldiğini belirtmiştir. Yani bu rüyanın tabiri üzerinde ittifak yoktur.

Rüyada dul bir kadının hamile olması

Dul kadınların rüyada hamile olarak görülmeleri şifa bulmak anlamında tabir edilmektedir. Rüya sahibinin kendisi ya da yakınlarından biri uzun süredir muzdarip olduğu bir hastalıktan kurtulacak ve Allah’ın izniyle şifa bulacaktır.

Rüyada hamile hayvan görmek

Rüya sahibine yönelik ilahi bir ikazdır. Zira bu rüya aile fertlerinden birinin çok zor durumda olduğunu ancak rüya gören kişinin onun imdadına koşmadığını ifade etmektedir. Bu rüyanın bir diğer tabiri ise hayırlı bir niyet için eve misafirlerin gelmesidir.

Rüyada düşük yaptığını görmek

Bir kadının rüyada düşük yaptığını görmesi endişeye yol açsa da rüyanın tabiri aslında olumludur. Rüyada düşük yapmak borçların ödenmesi, düşmandan kurtulmak, hastalığı yenmek, zor durumdan çıkmak gibi rüya sahibinin rahatlamasına vesile olacak hayırlı gelişme demektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir