Rüyada İncir Görmek

Rüyada incir görmek, birçok İslam alemi tarafından hayırlı ve güzel gelişmelerin işaretçisi olduğu yönünde güzel anlamlara işaret ettiği beyan edilir. Ne var ki bazı İslam alimlerinin ve rüya tabircilerinin, rüyada incir görmek veya yemek kötü gelişmeleri ve musibetli haberleri işaret edebileceğini söylediklerini de biliyoruz.

Olaya bu açıdan baktığımızda rüyada incir görmenin hem hayırlı gelişmelerin hem de şerli ve musibetli haberlerin göstergesi olabileceğini, bu bağlamda rüyada inciri nasıl gördüğümüzü veya nasıl yediğimizi detaylarıyla kavramaya çalışmalıyız.

Rüyada incir görmek veya yemek, rüya sahibinin hayatı boyunca güzelliklere ve hayırlı gelişmelere nail olabileceğine işarettir.

Rüyada Tatlı İncir Görmek

Tatlı incirle ilgili rüyaların, zenginlik ve bolluk gibi, bereket ve nasip gibi birçok olumlu anlamı olmakla birlikte, kıskançlık ve haset gibi birçok olumsuz duyguya delalet ettiği de ifade edilir. Bu bağlamda İslam alimleri tatlı incir rüyasının, rüya sahibine ilahi ikazlar bildirmek amacıyla gösterildiğini dile getirirler. Yani rüya sahibinin İslamiyet’e riayet etmesi halinde rızık, bolluk ve berekete nail olacağını, aksi takdirde ise kıskançlık ve haset gibi olumsuz duygularla içli dışlı olacağını ifade ederler.
ruyada incir gormek

Rüyada Sarı İncir Görmek

İncirle ilgili rüyalar içerisinde neredeyse bütün tabirlerin olumlu olduğunu, yani incirle ilgili bütün rüyaların hayra ve güzelliklere delalet ettiğini, fakat sarı incir görmenin genellikle kötü gelişmelerin habercisi olduğunu söyleyebiliriz. Evet, rüyasında sarı incir gören bir kişi, bundan sonraki hayatında daha dikkatli olmalı ve kendisine gelebilecek musibetlere karşı temkinli olmaya gayret göstermelidir. Çünkü sarı incir rüyası, rüya sahibini çekemeyen insanların varlığına ve onların rüya sahibi arkasından tuzak kurabileceğine gönderme yapar.

Rüyada Siyah İncir Görmek

Rüyada İncir GörmekSiyah incir görmenin de, sarı incir görmek rüyasında olduğu gibi olumsuz gelişmelerin ve sıkıntılı süreçlerin göstergesi olduğunu söyleyen İslam alimleri, bu rüyanın esas mesajının vicdan azabı ve pişmanlık olduğunun altını çizerler.

Yani böyle bir rüya gören kişinin, yaptığı girişimler dolayısıyla pişmanlık ve vicdan azabı çekerek mutsuz olacağı ifade edilir. Fakat bu kişinin mutsuzluktan sıyrılıp vicdan azabını ve pişmanlığını giderebilmesi için, Allah’a yönelmesi ve içindeki kötülükleri bir tarafa atıp temizlenmeye çalışması gerekir. Bu yönüyle siyah incir rüyası kişiyi hayra ve iyiliğe davet eden, vicdan azabından ve pişmanlıktan kurtaran bir uyarı mahiyetindedir.

Rüya tabirleri uzmanlarımızın rüyanızı yorumlaması için lütfen yorumlar kısmında rüyanızı anlatarak bize ulaşın. Rüya Tabirleri yorumda kullanılan mail adresine gönderilecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir