Rüyada Kan Görmek

Rüyada kan görmek hakkında en detaylı tabirlerle sizi bilgilendirmeye çalışacağımız bu yazımızda, maddeler halinde “rüyada kan görmek nedir” sorusunun cevabını incelemeye ve en detaylı rüya tabirleri ile konuyu mercek altına almaya çalışalım:

Genel Anlamda Rüyada Kan Görmek

Bu rüya, “varlık içinde yokluk, yokluk içinde varlık, olumsuzlukların bertaraf olması, eldeki malların kaybı” gibi birçok değişik anlama gelebilir; yani rüya tabirleri, bu rüyanın çok değişik anlamlara gelebileceği üzerinde dururlar. Rüya tabircileri bu anlamda özellikle de “varlık içinde yokluk ve yokluk içinde varlık” hususuna dikkat çekerek rüya sahibini bu konuda uyarmaya çalışıyorlar. Rüya tabirleri, genel anlamda rüyada kan görmek şöyle bir mesaja sahip olduğunu dile getirirler:

Rüyada Kan Kusmak

Bu rüya, vicdan azabı, kötü hastalığın yok olması gibi anlamlara gelerek rüya sahibinin herhangi bir sebepten dolayı vicdan azabı çekeceğini, fakat şiddetli ve ciddi bir hastalığın pençesinden kurtularak rahata ve huzura ereceğini beyan eder. Bu rüyanın özellikle “vicdan azabı” yaşanacağına ve kötü bir hastalığın yok olacağına delalet ettiğinin altı çizilir.
rüyada kan görmek

Rüyada Kan Aldırmak

Bir insan rüyada kan aldırmak gibi bir rüya gördüyse, bu kişinin çevresindeki insanların yardımına koşacağı ve onlar nazarında itibar kazanarak takdir edileceği anlamı çıkarılır. Rüyada kan aldırmanın aynı zamanda şan ve şerefe, itibar ve makama işaret ettiği ve son derece ihtişamlı bir mülke delalet ettiği de vurgulanır.

Rüyada Kan İçmek

Bir kişi rüyada kan içtiğini veya bir başkasının kan içtiğini gördüyse, bu rüya, “haram yolla kazanılan para” şeklinde tabir edilir. Eğer rüyayı gören kişi kendisi kan içiyorsa, kendisinin haram yolla para kazanacağına ve bu paranın kendisine hayırdan ziyade şey getireceğine delalet eder; fakat rüyayı gören kişi başkasının kan içtiğini gördüyse, haram yolla kazanılacak paraya engel olmaya çalışacağına ve insanları hayra ve hak yoluna davet edeceğine delalet eder.

Rüyada Kan Tükürmek

Bir kişinin rüyada kan tükürmek görmesi, “biri hakkında kötü sözler duymak, arkanızdan kötü sözler söylenmesi” gibi anlamlara yorulur; yani bu rüya, yakın çevrenizden birileri hakkında kötü sözler duyacağınızın ve onların arkasından gıybet edileceğinin işaretçisi sayılır. Rüyada kan tükürmenin aynı zamanda sizin arkanızdan kötü sözler söyleyen dost görünümlü düşmanların varlığına işaret ettiği ve bu gibi insanlara karşı daha temkinli olmanız gerektiği yorumu da yapılır.

Rüyada Kan Vermek

Rüyada Kan GörmekEğer rüyada kan verdiğinizi gördüyseniz ya da bir başkasının kan verdiğine şahitlik ettiyseniz, yakın zamanda “kötü bir durumdan kurtulup yardıma kavuşmak” gibi güzel bir durumla ve müjdeli bir olayla karşılaşacaksınız demektir. Bu rüyayı gören kişilerin içinde bulundukları ve kendilerini hırpalayan kötü bir durumdan kurtularak, yakın çevresindeki insanların ilgisine ve yardımına mazhar olacağı tabir edilir.

Rüyada Kan Ağlamak

Rüyada kan ağlamak “ele geçen fırsatın kaçması, pişmanlık” anlamlarına gelir, yani bu rüyayı gören kişinin ciddi bir fırsatı kaçırarak önemli bir kayba uğrayacağı ve bu nedenle de son derece pişman olacağı rivayet edilir. Bu rüyanın şöyle bir mesajı vardır:

“Eğer elindeki fırsatları kaçırmak istemiyorsan ve bu nedenle pişmanlık ateşine yanmak gibi kötü ve sıkıntılı bir durumla karşılaşmak istemiyorsan, dürüstlüğünden ve doğruluğundan taviz vermeden ilahi yolu takip ederek insanlara faydalı olmayı prensip haline getirmelisin.”

Rüyada Kan İşemek

Bu rüya, rüya sahibinin veya yakın çevresinden bazı insanların “amansız bir hastalıktan kurtulup rahatlamak” gibi güzel bir durumla karşılaşacağına ya da “uzun bir yolculuk yapmak” gibi farklı bir tecrübe yaşayacağına işaret eder. Yani bu rüyanın amansız bir hastalıktan kurtulmaya veya uzun bir yolculuğa çıkmaya işaret ettiğinin altı çizilir.

Rüyada Kan Akması

Eğer rüyada herhangi bir yerden kan aktığını gördüyseniz, bu rüyanın “zenginliğin yok olması, malın azalması veya fakirlikten kurtulmaya, zenginliğe kavuşmaya” delalet ettiğini bilmelisiniz. Bu rüya, hem zenginlikten fakirliğe dönmeye hem de fakirlikten kurtulup zenginliğe kavuşmaya delalet eder ve şu mesajı verir:

“İçinde bulunduğun temiz dinin, yani İslam’ın emirlerine riayet ederek doğru bir hayat yaşamaya devam edersen, fakirlikten kurtulup zenginliğe çıkabilirsin. Fakat tam tersine şeytani ve nefsani arzularının peşinden koşarak doğruluktan ayrılırsan, hiçbir zaman fakirlikten kurtulamaz, elindeki bütün maddi imkanları ve güzellikleri de kaybedersin.”

Rüyada Üstü Başı Kan İçinde Olmak

Bir kişinin rüyada üstünün başının kan içinde olduğunu görmesi “varlık içinde olmaya ama yine de sıkıntı yaşamaya” delalet ederek rüya sahibine şöyle bir mesaj verdiği söylenir. “Varlık içinde olduğun halde yine de sıkıntılı ve stresli bir hayat yaşadığını düşünüyorsan, bu durum, aldığın kararların sonucudur. Bu sıkıntılı sürecin aynı şekilde devam etmesini istemiyorsan, aldığın kötü kararları sorgulamalı ve daha isabetli, daha mantıklı, daha tutarlı kararlar almaya çalışmalısın.”

Rüyada Kan Alma

Bir kişi rüyasında kan aldığını görüyorsa, bu kişinin “yönetici olup sorumluluk almaya ve emanete riayet edileceğine” tabirlerini aklında tutması gerekir. Bu rüya, rüya sahibine, ileride ciddi sorumluluklar alacağının mesajını verir ve aldığı sorumluluklarda emanete riayet etmesi, hakkı gözetmesi gerektiğini anlatır.

Rüyada Kan Bağışlamak

Bir kişinin rüyasında kan bağışlaması, “fakirlik kapılarının kapanması ve zenginliğe kavuşma, sıkıntıların yok olması” gibi güzel anlamlara ve hayırlı tabirlere yorulur. Kısaca rüyada kan bağışlamak, bundan böyle fakirliğin ve fakirliğin beraberinde getirdiği sıkıntıların yok olacağına, zenginliğin ve güzel bir hayatın başlayacağına işarettir.
rüyada kan görmek

Rüyada Kan Damlası Görmek

Kan damlası gördüyseniz “hakkınızda dedikodu yapıldığı, sizi çekemeyen insanların olduğu” gibi anlamlar çıkarılır ve size şöyle bir uyarıda bulunulur:

“Arkanızdan dedikodu yapan, sizi çekemeyen ve her fırsatta size türlü türlü zararlar vermeye çalışan insanlar olduğunu bilmelisiniz ve bu insanların size ciddi zararlar verebileceğini hesaba katarak hayatınıza devam etmelisiniz. Bu insanların şerli musibetleri karşısında Allah’a yönelmeye ve onun emirlerine riayet etmeye gayret göstermelisiniz, öyle ki sizi bu tür sıkıntılardan ancak ve ancak ilahi yardım ve semavi inayet kurtarabilir.”

Rüyada Kanlı Elbise Görmek

Rüyada kanlı elbise görmek, “gönül işlerinde aldanmaya ve kötü niyetli insanların zararına” delalet ederek, sizi gönül işlerinde temkinli olmaya ve çevrenizdeki kötü niyetli insanların muhtemel zararlarına karşı önlem almaya davet eder. Bu rüyanın, rüya sahibini gönül işlerinde daha dikkatli olmaya davet ettiğini, özellikle vurgulamak zorundayız.

Rüyada Kanlı Gömlek Görmek

Bir kişinin rüyada kanlı gömlek görmesi, rüya sahibinin “bir husumet dolayısıyla arada kalmaya ve tedirgin olmaya” maruz kalacağının göstergesi sayılır. Yani bu rüyayı gören kişinin bir husumet ve düşmanlık dolayısıyla arada kalıp ciddi anlamda tedirginlik ve stres yaşayacağı tabiri yapılır. Bu kişinin, herhangi bir düşmanlık durumunda daha dikkatli davranması gerektiğine dair tavsiyelerde bulunur.

Rüyada Eli Yüzü Kan İçinde Olmak

Eğer rüyada eliniz yüzünüz kan içinde olduğunuzu gördüyseniz, bu rüyanın “haksızlığa uğramaya, haram kazanca, kötü alışkanlıklara” işaret ettiği gerçeğini aklınızda tutmaya çalışmalısınız. Rüyada eli yüzü kan içinde olan kişilerin, haksızlığa uğrayabileceği, kötü alışkanlıklara maruz kalabileceği ve haram kazanca yönelebileceği tabirleri yapılır ve bu kişinin bu gibi kötü durumlardan uzak durabilmek için ilahi emirlere riayet etmesi gerektiğinin altı çizilir.

Rüyada Kanama Görmek

Rüyada kanama gören kişinin, “gelir kaybı” yaşayacağı ve bu kötü duruma karşı dikkatli olmaya davet edildiği ifade edilir. Kısaca rüyada kanama gören kişinin gelir kaybı gibi insanı strese ve tedirginliğe sevk edecek kötü bir olayla veya durumla karşılaşacağı ve bu konuda dikkatli olması gerektiği ifade edilir.

Rüyada Siyah Kan Görmek

Eğer rüyada siyah kan gördüyseniz, bu rüyanın sizin hakkınızda ve çevrenizdeki insanlar hakkında müjdeli ve güzel anlamlar içerdiğini bilmelisiniz. Çünkü bu rüya “dışarıdan gelecek yardımlar sayesinde daha güzel günlere kavuşmak” gibi güzel ve müjdeli bir anlama delalet eder.

Rüya tabirleri uzmanlarımızın rüyanızı yorumlaması için lütfen yorumlar kısmında rüyanızı anlatarak bize ulaşın. Rüya Tabirleri yorumda kullanılan mail adresine gönderilecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir