Rüyada Kedi Ölmesi

Rüyada kedi öldürmek, müdafaaya takati olmayan bir takım düşmana işarettir. Rüyada kedi öldürmenin anlamı bilerek hata, günah, kabahat işlemektir. Bir rivayete göre; Rüyada kedi öldürmek uğursuzluk, balaya düşmek, bir kadına karşı maddi ve manevi zarar vermek demektir.  Rüyada kedi öldürmek, kedi rüyası kadın veya hizmet eden bir kimseyi simgeler. Rüyasında kedi öldüren kimse, bunlardan birine zarar vermek istemekle yorumlanır.

Rüyada kedinin öldürüldüğünü görmek, tanıdığı bir kadın veya iş arkadaşının kaza yaşamasına tabir edilir. Bu rüya uyarıcı olarak haber eden rüyalar kaynağını esas alarak yorumlanmıştır. İmâmı Nablûsi Rahmetullah diyor ki: Rüyada kedi öldürmek rüya sahibinin aile ve akrabasının darmadağın olmalarına delalet eder. Rüyada Kedi yi ölmüş görmek müstesna, sadece kayıp ve yitiğin elden çıkacak ani bir paranın habercisidir. Rüyada kedi boğmak’da kedi öldürmek gibi tabir edilir. Kediyi boğmak, boğazlamak ve kesmek bu gibi rüyalarda aynı şekilde mana alır ve anlamında değişiklik olmaz

Rüyada Kedi Öldürmek Ne Demek ?

Diğer Rüya tabiri alimlerine göre: Rüyada kedi öldürmekle alakalı tabirler şöyledir. Kedi kadın ve hizmet eden kimse olarak tabir olunur. Kediyi ölü görmek bunlardan birini kaybetmek, ayrılmak ile yorumlanır. Bir kimse rüya yorumcusuna şöyle sormuş; Rüyada Ölen kedimi gördüm manası nedir? yorumcunun tasvirine göre, gam sahibi olmaya, üzüntüye düşmeye geçmişe dair bir olayın meydana çıkmasına yorumlanmıştır .Cabir’ül Mağribî diyor ki: Rüyada kedi öldürmek Zayıf ve kötü mizaçlı olan biri hak ettiğini görür. Rüyayı gören kimse, Üzerinde hak varsa sahibine vermeyeceğine tabir edip, yorumlanır. Eğer bir şeyi hak etmeden almışsa onu geri iade etmesi için bir uyarı olarak bu rüyayı görmüştür.Kedi hakkında çok geniş tabirleri Rüyada Kedi Görmek sayfamızdan okuyabilirsiniz.

Rüyada Kedi Öldürdüğünü Görmek

Rüyada Kedi öldürdüğünü görmek birinden ayrılmaktır. Rüyayı gören için şöyle söylenmiştir; maddi anlamda zarar için hain planlar yapan bir kimseyi mağlup etmeye. Ölü kediler görmek çevresinde bir çok kişinin zarara uğraması anlamına gelir.Rüyada kedi öldürmek bir rivayete göre, başına gelecek olası bir belayı ya da maddi zararı önlemeyi başaracağı anlamına gelir. Kediyi öldüren bir başkasıysa anlam değişmez aynıdır.

Rüyada Kedi Ölüsü Görmek

Rüyada kedi ölüsü görmek, rüyayı gören kişiyi hayal kırıklığına uğratacak bir insanı fark etmesine, onu hayatından çıkartmaya işarettir.

Rüyada Ölü Kedi Görmek

Rüyada ölü kedi görmek iyi olarak yorumlanır. Sebebi, kediyi kendi öldürmediyse, rüya sahibi davacı veya davalı ise, galebe eder ve davayı kazanır. Rüyada ölü kedi gören kimse, birine karşı haksızlık etmişse bundan vazgeçmelidir. Bir rivayete göre kedi ölüsü gören kişi, hayal kırıklığına uğrar veya bir insanı fark edip, onu hayatından çıkarır.

Rüyada Yavru Kedi Öldürmek

Rüyada yavru kedi öldürmek bir rivayete göre; kendinden küçük bir kimseye haksızlık etmeye, onu aldatmaya veya yanlış yönlendirdiğine delalet eder.

Rüyada Kara Kedi Öldürmek

Rüyada kara kedi öldürmek rüya sahibi için iyidir. Bir Rüya yorumcusu böyle bir rüya gören kişi için şöyle demiştir. Göz eden ya da haset edenlerin pişman olmasına işarettir.

Rüyada Kedi Boğmak

Rüyada kedi boğmak rüyası hayır değildir. Bu rüyayı gören kimse, eğer ihtiyar ise, hakikaten hasta olur. Bir rivayete göre; Rüyada Kedi boğmak veya boğan birini görmek, haksızlığa uğramaktır.

Rüyada Kedi Ölmesi Görmek Ne demek?

Rüyada kedi ölmesi görmek bir görüşe göre; günahların bağışlanmasına, yaratılışta olduğu gibi yufka yüreklilik ve şefkatli olması gerektiğine delalet eder.

Rüyada Kedi Kesmek

Rüyada kedi kesmek iyi sayılmaz bu rüya hakka girmek veya haram yemekle yorumlanır. Bazı rivayetlere göre; Rüyada kedi kesmek bütün servetini, malını ve parasını heder ve israf etmeye yorumlanır.

Rüyada Kedi Ezmek

Rüyada kedi ezmek rüyayı gören kişinin yakın zamanda rahat bir hayat sürecek kadar mala sahip olmak için, haram helal umursamadan para kazanma çabasına işaret eder.

Rüyada Can Çekişen Kedi Görmek

Rüyada can çekişen kedi görmek umumi iyiliğe, kediyi can verirken görmek, halkın geleceğinin kötü, çirkin ve beğenilmeyen bir şekil almasına delalet eder.

Rüyada Kedi Leşi Görmek

Rüyada kedi leşi görmek bazı tabircilerin görüşlerine göre; ailesine şefkati az olur ve onlara ehemmiyet vermez. Rüyada kedi yavrusu leşi görmek, elem veren bir hastalık veya çocuklarına teessüf etmekle yorumlanır.

Rüyada Kedinin Öldüğünü Duymak

Rüyada kedinin öldüğünü görmek, sıkıntı ve zorlukla iş yapıp geçim parasını çıkarmaya delalet eder. Bir rivayete göre; rüyada bir kedinin öldüğünü görmek gereksiz bir haber almaya işaret eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir