Rüyada Kömür Görmek

Birçok rüya yorumcusu, rüyada kömür görmek ile ilgili  ilginç ve şaşırtıcı tabirler taşıdığını dile getirip bu rüyayı gören kişilere uyarmıştır. Bunun 2 sebebi var:

1. Allahu Teâlâ, evrendeki hiçbir nesneyi ve varlığı boşu boşuna yaratmadığı gibi rüyaları da boş yere yaratmaz. Yani her rüya, bize ilâhî mesajlar ve sırlar aktarır, bu yönüyle rüyada kömür görmek de (birazdan göreceğiniz gibi) bizi hayatımızın bundan sonraki aşamasında dikkatli olmaya davet eder.

2. Rüyada kömür görüp de bu rüyanın tabirini birebir yaşayan onlarca insan var, işte bu kişiler bize rüyaların mesajını mutlaka ama mutlaka dikkate almamız gerektiğini anlatırlar.

Şimdi, rüyada kömür görmekle alakalı hayati öneme sahip tabirleri birlikte inceleyelim, lütfen tırnak içindeki ifadelere dikkat edin:

Genel Anlamda Rüyada Kömür Görmek Neye İşarettir?

Bu rüya genel anlamda “kişinin haksız kazancına” ve “haram mal”a yorulur ve rüyada kömür gören kişiye, rızkını helâl yoldan kazanması gerektiği mesajı verilir.

Rüyada Kömür Almak Ne Anlama Geliyor?

Eğer rüyada kömür aldıysanız, sizi bekleyen güzel bir sürpriz ile hayatınıza neşe ve mutluluk gelecek demektir. Rüyada kömür almak, size şöyle bir mesaj iletir:

“Hayatın şimdiye kadar kötü ve umutsuz bir şekilde devam etmiş olabilir, fakat bu durum sonsuza dek böyle devam etmez. Bundan böyle hayatında ciddi güzellikler ve olumlu gelişmeler yaşayacak ve müjdeli haberlerle mutlu olacaksın inşallah. Bunun için seni yaratan ve yaşatan Rabb’ine isyan etme ve O’nu daima hatırla.”

Rüyada Kömür GörmekRüyada Kömür Taşımak Neye İşarettir?

Bir kişinin rüyada kömür taşıması, güzel bir kısmete ve hayırlı bir rızka müyesser olacağını ve mutluluk dolu zamanlar yaşayacağını gösterir. Kömür taşımak rüyasının mesajı şudur:

“Eğer dürüstlüğü elden bırakmaz, insanlara faydalı olma niyetiyle hareket edersen ve kendini kontrol etmeyi başarırsan, insanların gıpta edeceği güzel bir maddiyata ve mükemmel bir kısmete mazhar olacaksın. Mutluluğun ve huzurun daimi olduğu bir hayat geçirmek istersen kendine dikkat etmeli ve karşına çıkacak olan fırsatlara dikkat kesilmelisin.”

Rüyada Kömür Yemek Neyin Göstergesidir?

Rüyada kömür yediğini gören kişi, çevresindeki insanlar tarafından (birkaç kişi tarafından) iftiraya uğrayacak ve onların iftirası ile baş etmek zorunda kalacak demektir. Kömür yeme rüyasının ilâhî uyarısına şu anlam yüklenir:

“Seni arkandan vurmak ve seni eziyete sürüklemek isteyen insanlar olduğunu unutma ve onlara karşı tedbirli olmaya çalış, insanların neler yapabileceğini aklında tut ve kendini de aileni de korumaya çalış. Zira uğrayacağın iftira, hem seni hem de aile fertlerini huzursuz edebilir, Allah’ın yardımını daima talep et.”

Rüyada Taş Kömür Görmek Neye Çıkar?

Taş kömür görmek, haksız kazancın getireceği sıkıntıya işaret ederek rüya sahibinin kazanç konusunda daha dikkatli olması gerektiğine delalet eder. Bu rüya aynı zamanda, gelirin artış göstereceğine ve bu gelirle insanlara faydalı olunacağına işarettir. Rüyanın mesajı şöyledir:

“Haksız kazanç düşüncesini aklından çıkarıp sadece ve sadece onurlu ve şerefli bir şekilde çalışıp kazanç elde etmeye odaklanırsan Allahu Teâlâ’nın manevi ikramlarına ve maddi ihsanlarına mazhar olarak ciddi anlamda kazanç elde edersin. Bu kazancı da iyilik ve güzellik adına harcayıp mutlu mesut bir hayat yaşarsın.”
rüyada kömür görmek

Rüyada Kömür Toplamak Nedir?

Eğer rüyada kömür topladığınızı gördüyseniz veya bir başkasının kömür topladığını gördüyseniz, başkasının kazancına ortak olarak onunla güzel bir ortaklık kuracaksınız demektir. Bu rüya, rüya sahibinin erkek veya kadın olmasına göre 2 şekilde tabir olunur, eğer rüya sahibi erkekse, kazanç paylaşımı şeklinde yorumlanır. Yani rüya sahibinin yapacağı ortaklık ile kazancının ve gelirinin artacağına işaret eder. Şayet rüya sahibi bir kadınsa, bu kez de bu kadının hayırlı bir rızka ve mutlu bir yuvaya kavuşacağına delalet eder. Yani kömür toplamak rüyası birçok yorumcu tarafından güzel ve hayırlı olarak tabir edilir.

Rüyada Kömür Yakmak Ne Demektir?

Kömür yakmak, rüya sahibinin içindeki öfkenin ve kızgınlığın dışa vurumu olarak değerlendirilir ve rüya sahibini sükûnete davet eder, şu mesajı verir:

“İçinden zaman zaman yükselen öfkeyi ve nefreti denetim altına almalı ve çevrende bulunan insanların ‘insani hatalarını’ hoş görmelisin. Ancak bu şekilde manevi huzuru bulabilir, ancak bu suretle kendini suçlamaktan vazgeçebilirsin. Şunu unutma ki keskin sirke küpüne zarardır ve insan da kendi öfkesine mağlup olursa, sadece çevresine değil kendine de zarar verir.”

Rüyada Kömür Satmak Ne Anlama Gelir?

Bir kişi, rüyada kömür sattığını görüyorsa, içindeki engelleri kaldırıp mutluluğa kavuşmak istiyor demektir. Yani bu kişinin yapmak isteyip de yapamadığı şeyler olduğuna ve bunları başarıp amacına ulaşabileceğine delalet eder.

Rüyada kömür görmek ile ilgili aramalar

  • Rüyada kömür görmek neye işarettir
  • Rüyada kömür satın almak
  • Rüyada kömür taşımak
  • Rüyada kömür toplamak
  • Rüyada taş kömür görmek
  • Rüyada soba kömürü görmek
  • Rüyada kömür yakmak
  • Rüyada kömür yığını görmek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir