Rüyada Mezarlıkta Olmak

Rüyada mezarlıkta olmak, rüya sahibinin geçmişte yaptığı hatalardan pişmanlık duyarak günahlarından affolunması na yorumlanır. Kişinin rüyasında kendisini mezarda görmesi, uzun ömre işaret eder. Rüyada mezarlıkta olmak , birden farklı şekilde tabir edilir. Örneğin kişinin mezarlıktan kaçması, kötülüklerden uzak kalacağına işaret eder. Rüyada ölmüş kimseyi mezarlıkta ağlarken görmek, üzücü haberler almaya, sıkıntıya delalet eder. Rüyada mezar görmek, maddi ve manevi anlamda sıkıntıya düşeceğinize ifade edilir. Kişiler için bu rüya hayattan soğumaya, beklentilerine kavuşamama şeklinde anlam içerir. Rüyada mezar görmek, inancı ve imanı tam yüce gönüllü kimselerden göreceğiniz yardıma, huzura yorumlanır.

 

Rüyada Mezar Görmek Nedir?

Rüyada mezar görmek, mezar görmek sembolü bir çok anlamda tabir edilir. örneğin rüyada mezarlıkta ağlayan kimseyi görmek, sıkıntılı dönemlere girmeye işaret eder. Bunun tersi rüyasında mezarlıkta gülen kimseyi görmek, müjdeli habere nail olacağınıza yorumlanır. Rüyada mezar görmek, umutsuzluğa kapılmaya, başarısızlığa uğramaya tabir olunur. Rüyada eski terk edilmiş mezar görmek, kişinin sevdiklerinden ayrı, sade hayat süreceğine tabir edilir.

Rüyada Mezarlık Görmek

Rüyada mezarlık görmek; günahlarınızı affettirmeye, pişmanlık duymaya, telafiye işaret edilir. Rüyasında eski mezarlık gören kimse, akrabalardan zarar görerek ter edilmeye işaret eder. Bazen de görülen mezarlık sembolü vatan için şehadet şerbetini içmiş askerlere tabir olunur. Rüyada mezarlık görmek, korkusuz kimselere, zorluklarla mücadele etmeye, başarıya ulaşmaya delalet eder.

Rüyada Müslüman Mezarlığı Görmek

Rüyada Müslüman mezarlığı görmek; iradeli bir milletin sahip olduğu güçlü orduya ve savaşlarda kazanılan başarılara işaret eder. Rüyasında Müslüman mezarlığı gören kimse, kalbi temiz, inancı tam, Allah’ı tealanın yolunda yürüyen kimlerdir.

Rüyada Müşrik Mezarlığı Görmek

Rüyada müşrik mezarlığı görmek; maddi ve manevi sıkıntılara, hastalıklara ve kötülüklere işaret eder. Bu rüyayı gören kimseler hayat yönelik attığı adımlarda başarısız olup hüsrana uğrarlar. Rüyada müşrik mezarlığı görmek, yüklü ganimet elde etmeye, haram mala göz dikmeye, kötülüğe işaret eder.

Rüyada Mecusi Mezarlığı Görmek

Rüyada Mecusi mezarlığı görmek; haram mala sembol edilen bu rüya kişi için yaşanılacak kötülüğe, haram yollarla elde edilen servete yorumlanır. Rüyasında Mecusi mezarlığı gören kimseler kolay kazanç peşinde koşan kötülükleri amaç edinmiş, art niyetli kötümser kimselerdir.

Rüyada Mezarlıkta Olduğunu Görmek

Rüyada mezarlıkta olduğunu görmek; pişmanlık olarak ifade edilen bu rüya kişi için sıkıntıya delalet eder. Rüyasında mezarlıkta olduğunu gören yada mezarlıkta olduğunu gören kimse, insanlara karşı affedilmesi mümkün olmayan suçlamalar  yaparak insanların zarar görmelerine vesile olurlar. Rüyada mezarlıkta olduğunu görmek, bazen de servet sahibi olmaya, hazır mala konmaya delalet eder.

Rüyada Mezar Sulamak

Rüyada mezar sulamak; evlat sahibi olmaya, özlemlerin son bulmasına, hayırlı kazanca işaret eder. Rüyasında mezar sulayan kimse, ölen kişiye yönelik hayır duası işleyerek kişiyi kabrinde huzurlu olmasına vesile olur. Bu rüya bazen de yeniliklere, hayatınıza yönelik yapacağınız olumlu değişikliklere delalet eder.

Rüyada Mezar Kazmak

Rüyada mezar kazmak; ev özlemi çeken kimseler için hayra delalet edilen bu rüya kişinin yakın zaman da başını sokabilecek geniş ferah bir eve sahip olacağına işaret eder. Rüyada mezar kazmak, aynı zaman da hayır yapmaya, ihtiyaç sahibi kimselere el açmaya, yapılan yardımlara tabir edilir.

Rüyada Temiz Mezar Görmek

Rüyada temiz mezar görmek; rızka delalet eden bu rüya kişinin geçmişte alın teri dökerek elde ettiği kazancına, maddi rahatlığa ermesine işaret eder. Rüyasında temiz mezar göre kimse kalbi temiz iyi niyetli kimselerle hoş vakit geçirir. Rüyada temiz mezar görmek, aynı zaman da yapılacak yolculuk olarak ifade edilir.

Rüyada Mezarlar Arasında Dolaşmak

Rüyada mezarlar arasında dolaşmak; inanç yoksunu, hayatını kötülüklere adamış kötümser kimselere yorumlanır. Rüyasında mezarlar arasında dolaşan kimse, çıkarları doğrultusunda hareket edip, yaptığı her işten kendisine çıkar sağlar. Rüyasında mezarlar arasında dolaşan kimse, inanç yoksunu, dini vecibelerden uzak, kötülük amaçlı hayatını kuran kimselerdir.

Rüyada Ölmeden Mezara Girdiğini Görmek

Rüyada ölmeden mezara girdiğini görmek; kişi için evliliğe delalet eden bu rüya bekar kimseler için kurulacak yuvaya işaret eder. Bu rüyayı gören kimseler kadın sa hayırlı kısmetiyle dünya evine girerek duaları kabul olur. Rüyasında ölmeden mezara girdiğini gören kimse, işlediği günahlardan dolayı suçluluk iç güdüsü yaşayarak suçlamaların ortasında kalır.

Rüyada Mezar Yaptırmak

Rüyada mezar yaptırmak; rüyasında mezar yaptıran kimse ev sahibi olup hanesini mutlu kılacak güzellikler yapacağına işaret eder. Kişinin rüyasında mezar örtmesi ömrünün uzayacağına delalet eder. Rüyada mezar yaptırmak, ayı zaman da insanlara faydalı işler yapmasına, hayır duası alarak saygınlık kazanacağına yorumlanır. Bu rüya bazen de rahmete, açılan rızka, bolluğa ermeye ifade edilir.

Rüyada Aile Mezarlığı Görmek

Rüyada aile mezarlığı görmek; kişinin sevdikleriyle beraber sağlıklı, huzur dolu bir ömür yaşayacağına işaret eder. Bu rüyayı gören kimseler kötülüklerden uzak, sevdiklerinin kıymetini bilen, hayatı tüm güzelliğiyle yaşayan kimselerdir. Rüyada aile mezarlığı görmek, bazen de evlat sahibi olmaya, müjdeli bekleyişe tabir olunur.

Rüyada Anıt Mezar Görmek

Rüyada anıt mezar görmek; insanlar arasında sevilerek saygınlık gösterilen değerli bir kimseye yorumlanır. Bu rüyayı gören kimseler devlet erkanında söz sahibi insanlardan göreceği destek sayesinde bir çok zorlukların üstesinden gelir. Rüyada anıt mezar görmek, mevki ve makam sahibi olmaya, kazançlarınızın artmasına vesile olacak yatırımlar yapmaya delalet eder.

Rüyada Bir Ölünün Mezara Konduğunu Görmek

Rüyada bir ölünün mezara konduğunu görmek; özgürlük olarak tabir edilen bu rüya kişinin yaşadığı zorlukların üstesinden gelerek rahata ereceğine işaret eder. Bu rüyayı gören kimseler hapis hayatı sürüyor ise bu kişinin yakın zaman da özgürlüğüne kavuşacağına işaret eder.

Rüyada Evin Çatısına Mezar Kazmak

Rüyada evin çatısına mezar kazmak; kişinin yaşadığı huzurlu ömre, hak kazandığı başarılara, kariyer hayatındaki yükselişe delalet eder. Rüyasında evinin çatısına mezar kazan kimse, yaşadığı hastalıklardan kurtulur, içini kaplayan kötülüklerden arınır. Rüyada evin çatısına mezar kazmak, elinize geçecek olan servete, alın teri dökmeden kazanç elde etmeye, zorluklara göğüs gelmeye tabir olunur.

Rüyada Mezar Açmak

Rüyada mezar açmak; bu rüya vefat etmiş kişinin hayatta elde ettiği başarılarına delalet eder. Rüyasında mezar açan kimse, o kişinin yolunda giderek bıraktığı yaşamı kaldığı yerden sürdürür. Rüyada mezar açmak, bazen de hak edilmeyen kazanç elde etmeye, fırsat kapılarını aralayarak yakın zaman da yükselişe ermeye tabir olunur.

Rüyada Mezar Örtmek

Rüyada mezar örtmek; bu rüya kötülüklerin üstünü örtmeye, kendinizi huzurlu kılacak kararlar almaya tabir olunur. Rüyasında mezar örten kimse, hasta ise yakın zaman da şifa bulur, fakir ise açılan fırsat kapılarını değerlendirir. Rüyada mezar örtmek, sır saklamasını bilen güvenilir kimselere delalet edilir.

Rüyada Mezarda Ölüleri Çiğnemek

Rüyada mezarda ölüleri çiğnemek; kişi için beklenen zorluklara işaret olup, hayatta tutunabilmek için yapacağınız sınavlara işaret eder. Rüyasında mezarda ölüleri çiğneyen kimse, istenmeyen hatalar yaparak farkında olmadan günah çukuruna düşer.

Rüyada Mezarlık Ziyaretinde Bulunmak

Rüyada mezarlık ziyaretinde bulunmak; ceza evinde yatmakta olan yakın bir akrabanızı ziyaret etmeye, onların sevincine nail olmaya yorumlanır. Rüyasında mezarlık ziyaretinde bulunan kimse, hasta ihtiyaç sahibi kimselere el uzatarak onların sıkıntılarına bir nevi de olsa merhem olur. Bu rüya aynı zaman da yolculuk olarak ta tabir içerir.

Rüyada Mezar Kazıcı Görmek

Rüyada mezar kazıcı görmek; mal mülk sahibi kimselerle vakit geçirerek kişilerin bulunduğu ortamda yer alacağınıza işaret eder. Bu rüya bazen de hayata yeniden tutunmaya, yeni başlangıçlar edinmeye, rızk kapılarınızı geniş tutmaya tabir edilir. Rüyada mezar kazıcı görmek, aynı zaman da sevdiklerinizden ayrı vakit geçirmeye, uzun ömre delalet eder.

Rüyada Mezar Görmek Alimlerin Açıklamaları?

Diyanet Yorumu; rüyada mezar görmek, affedilmeye, yapılan günahlardan dolayı pişmanlık duymaya, Allah’a sığınmaya delalet eder. Bu rüya kişi için uzun ömre delalet eder.

İslami Anlamı; rüyada mezar görmek, maneviyat alemine dalmaya, ilmi ve ifan büyük yüce gönüllü kimselerden destek görmeye, Allah’ın buyruklarını yerine getirerek vaiz ve kuranı kerim ayetleri dinlemeye yorumlanır.

İmamı Nablusi; rüyada mezar görmek, sevdiklerimizi kaybetme korkusu gütmeye, ölen yakınlarımıza yönelik duyulan özleme, kendi halinde düşüncelere dalarak hayattan kopmaya yorumlanır.

rüyada mezarlıkta olmak ile ilgili aramalar

  • rüyada mezarlıktan geçmek
  • rüyada mezarlıkta dolaşmak
  • rüyada mezarlıkta gezdiğini görmek
  • rüyada mezarlıkta yürümek
  • rüyada mezar görmek mezarlığa gitmek
  • rüyada mezarlıkta ağlamak
  • rüyada mezar görmek diyanet
  • rüyada mezarlıkta dua okumak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir