Rüyada Ölmüş Arı Görmek

Rüyada ölmüş arı görmek, genelde bu rüya için  kişiler genellikle bu durumu kötü hadiselerin olacağına yorumlayarak endişelenmektedir. Fakat rüyanın tabiri bu algının aksine çok hayırlı biçimde yapılmaktadır. Bir kişinin rüyasında pek çok sayıda ölmüş arı görmesi tahminlerinin çok ötesinde zenginleşeceği biçiminde tabir edilmektedir. Rüya tabiri yapan alimlere göre rüyasında ölmüş arı gören kişilerin elde edecekleri servet sadece onları değil birkaç kuşak zürriyetlerini de mutlu etmeye yetecektir.

Rüyada ölmüş arı görmek

Rüyada arı görmek genel anlamda hayırlı kabul edilmektedir. Arı görme rüyaları 5 anlama gelmektedir: kısa sürede zenginleşmek, kıymetli bir insanla tanışmak, uzun ve sağlıklı bir ömür geçirmek, özel yaşamda aşkın güzelliklerine nail olmak ve yapılan işte rakiplerine göre çok daha başarılı olmak. Burada sıralanan maddeler olumlu olsa da rüyada görülen tüm detaylar tabir üzerinde etkili olmaktadır. Kimi durumlarda arı rüyaları ciddi tehlikeler konusunda uyarı mahiyeti de taşıyabilmektedir.

Rüyada ölmüş arı görmek

Zira rüyada arı görmek önemli mesajlar içeren bir rüyadır. Bunun sebebi arının tüm kutsal kitaplarda defalarca geçmesi ve ilahi alemde arının insanlara sürekli rol model olarak sunulmasıdır. Denilebilir ki dinler tarihinde ve rüya yorumlarında üzerinde en fazla konuşulan konulardan biri de arılardır. İşte bu itibarla rüyada arı görülmesi ciddiye alınmalı ve rüya gören kişi rüyasındaki tüm detayları hesaba katarak bir değerlendirme yapmalıdır. Bu hususta aşağıdaki ilgili maddelerin okunması son derece faydalı olacaktır.

Rüyada bal arısı görmek

Aileye sonradan dahil olan gelin, damat, dünür gibi kişilere yönelik mesajlar vermektedir. Son zamanlarda diyaloga girilen bu kişiler hakkında olumlu yargılarda bulunan bir rüyadır. Buna göre bal arısı ile ifadesini bulan bu kişiler aileye mutluluk ve huzur getireceklerdir. Aile için bu insanlarla tanışıp akraba olmak büyük bir şans olarak değerlendirilmelidir. Rüyada bal arısı görmek kısa sürede kişiyi zengin edecek büyük bir servet manasına da gelmektedir. Gönül hoşluğu ile harcanacak maddi gelir demektir. Mutluluk getirecek zenginlik anlamındadır.

Rüyada eşek arısı görmek

Kötü kadın ile tabir edilir. Rüyada eşek arısı gören kişi çevresinde kötü niyetli bir kadının olduğunu bilmeli ve ona göre tedbirli davranmalıdır. Bu kötü kadının vereceği zarar beklenenden büyük olabilir. Bu nedenle dikkatli olmakta fayda vardır. Eşek arısının balını görmek ise haram kazanç ile tabir edilmektedir. Yani bal arısının balı, maddi bakımdan olumlu durumlara işaret iken eşek arısının balı olumsuz yönde tabir edilir. Kul hakkına girilerek elde edilen ve kişiyi mutsuz edecek servet manasındadır.

Rüyada arının soktuğunu görmek

Eğer bir kişi rüyada bal arısının kendisini soktuğunu görürse bu durum ailedeki bir ferdin vefasızlığına işaret etmektedir. Anne, baba, evlat veya kardeşlerden gelecek zarar biçiminde tabir edilir. Daha doğrusu kişinin zor bir durumda yalnız bırakılması ve kendisinin gereken destekten mahrum bırakılmasıdır.
Rüyada eşek arısının soktuğunu görmek ise onur ve haysiyet ile alakalı dedikodulara maruz kalmak demektir. Bu durum hem kişinin hem de ailesinin canını sıkacaktır. Rüyasında eşek arısı tarafından sokulduğunu gören kişinin yanlış anlamalara meydan verebilecek davranışlardan kaçınması faydasına olacaktır.

Rüyada arı yakalamak

Rüyada yakalandığı görülen arı aslında “fırsat” anlamındadır. Eğer bir kişi rüyasında arı yakalıyorsa bu durum önemli bir fırsat elde edeceği ve bunun sonucunda da önemli kazançlara kavuşacağı biçiminde tabir edilir. Arının bir türlü yakalanamaması ise “kaçan fırsat” anlamında tabir edilir.

Bir kişinin rüyasında pek çok arı yakaladığını görmesi ise içinde bulunduğu toplumun en önemli ferdi haline geleceğini müjdelemektedir. Yani rüya sahibi maddi ve manevi bakımdan yaşadığı bölgenin “lider” kabul edilen fertlerinden biri olacaktır.

Rüyada arı öldürmek

Rüyada arı öldürmek ilahi ikaz anlamındadır ve kişiye önemli mesajlar vermektedir.

Bir kişi rüyasında ayakları ile arıları ezip öldürdüğünü görüyorsa büyük bir hata yapacağı ve bu hata nedeniyle sıkıntılar yaşayacağı ifade edilir. Yani kişinin kendi eli ile kendisine büyük zararlar vermesidir. Bu rüyayı gören kişilerin önemli meselelerle alakalı karar verirken daha dikkatli olmaları ya da karar sürecini bir müddet ertelemeleri daha isabetli olacaktır.

Rüyada arı öldürmenin bir diğer tabiri ise özel yaşamla ilgili şaşırtıcı haberdir. Kişinin ani bir ayrılık yaşaması, hiç beklemediği bir kişiden ilan-ı aşk duyması, sevilen bir dostun düşmanca tavırlarının ortaya çıkması gibi şaşırtıcı olayların yaşanması anlamındadır.
Rüyada arı kovanı görmek

Rüyada görülen arı kovanı “mutluluk” simgesidir. Kişiyi mutluluğa götürecek her türlü mesaj demektir. Aile saadeti, bolluk-bereket ve aşk hayatında mutluluk anlamındadır.

Eğer kişi rüyasında bal kovanının kırıldığını ve pek çok arının dışarı çıktığını görürse bu durum pek yakında büyük bir doğal afetin meydana geleceğini ifade eder.

Bir kişi rüyasında arı kovanını bir yerden bir yere taşıdığını görürse büyük bir başarıya nail olacağı ifade edilir. Yaşı genç kişilerin bu rüyayı sıkça görmeleri ileride tüm toplum tarafından tanınacak önemli bir şahsiyet haline geleceklerine yorumlanmaktadır.

Rüyada arı satın almak

Herhangi bir konuda isabetli karar almak anlamındadır. Eğer kişi son zamanlarda önemli bir karar vermişse ve bu kararı konusunda tereddütleri varsa bu rüya kendisine doğru karar aldığını ve endişelenmemesi gerektiğini telkin etmektedir.

Rüyada arı satın almak aynı zamanda önemli bir meselede insanlar arasında aracı olmak ve hayırlı işlerin gerçekleşmesine vesile olmak biçiminde de tabir edilmiştir.

Rüyada çiçek üzerinde arı görmek

Kişinin medeni halinde bir aşama ileriye gitmektir. Mesela bekarlar için evlenmek, evliler için çocuk sahibi olmak manasındadır.

Rüyada çiçek üzerinde arı görmek aynı zamanda uzak bir yerden gelecek akrabalara işaret etmektedir.

Rüyada ölmüş arı görmek ile ilgili aramalar

  • rüyada evde arı görmek
  • rüyada evde arı sürüsü görmek
  • rüyada arıların saldırısına uğramak
  • rüyada çok sayıda arı görmek
  • rüyada arı ölüsü görmek
  • rüyada bal arısı oğulu görmek
  • rüyada arı sürüsünden kaçmak
  • rüyada siyah arı görmek

 

Yorumlar 1

  • merhaba ben rüyamda isteydim mutfakta calisiyorum ve kocaman bir kazanin icinde suyun icinde arilar vardi ölmüsler ve bende onlari ordan cikartmakla mesguldum acaba neye yorumlanir bu tesekküerle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir