Rüyada Silahla Ava Çıkmak

Rüyada silahla ava çıkmak toplu mal ve ganimet anlamında yorumlanır. Av köpekleriyle ve silahla  avlanmak kişinin kendisi ve diğer insanlar için hayırdır. Dağ keçisi, tavşan, geyik vs. gibi yaban hayvanlarını avlamak mala, Evli kimsenin avlanması hileli kazanca, Bekarın avlanması evlenmeye, Balık avıı meşru kazanca, Erkek ve hayvanı oğul, dişisi kız evladına, Çocuğun avlanması sanat ve ilime, Kendi avladığının yahut tutuğunun başkalarınınkinden fazla olduğunu görmek müjde ve hayra, Av, bu işi hayatında yapmayan kimse için bazen gaflete ve gafil insanlarla olmaya delalet eder.

Gerek karada, gerek denizde avlandigini görmek, helal mal ve menfaate yorumlanır. Eti yenmez bir hayvan avladığını görmek haram mala işarettir. Bir başka rivayete göre de: Rüyada av avlanmak ganimete işaret eder. Rüyada silahla geyik, dağ keçisi, tavşan ve yabani eşek gören kimse, mal ve ganimete erişir. Öldürmeyi kastedmeksizin bir kusa veya bir sığıra silah attığını gören kimse, bir kadına veya bir hizmetçiye iftira eder. Av köpekleriyle av avladığını gören kimse, emniyete erer ve şöhreti artar. Bir kimse rüyada av köpekleriyle ava çıktığını görse, bu rüya bütün insanlar hakkında hayır ve onun yapacağı bir is ve harekete işaret eder. Av köpeklerinin avdan döndüğünü görse, korkunun gitmesine, issiz ve güçsüz oturmaya işaret eder. Av köpeklerinin şehre girdiğini görse, issiz kalmaya işaret eder. Denizde bir aletle taze tatlı balık avladığını görse, helal kazanca sebep olacak şeye, çalışmaya ve helal olan rızkı istemeye işaret eder. Rüyada av avlamak, gaflete ve isinde dikkatsiz olmaya işaret eder. Bazı tabirciler bir avın pesine düşüp giden kimse, gafil olur, dediler. Bazen de rüya da av avlamak gafil kimseler ile beraber nefsani arzulara uymaya işaret eder.

Rüya tabirleri uzmanlarımızın rüyanızı yorumlaması için lütfen yorumlar kısmında rüyanızı anlatarak bize ulaşın. Rüya Tabirileri yorumda kullanılan mail adresine gönderilecektir.

rüyada silahla ava çıkmak ile ilgili aramalar

  • rüyada tüfekle av yapmak
  • ruyada ava gittigini gormek
  • rüyada tüfekle tavşan avlamak
  • rüyada silahla ava gitmek
  • rüyada av görmek
  • rüyada tavşan vurduğunu görmek
  • rüyada tüfekle kuşa ateş etmek
  • rüyada ördek avlamak

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir