Rüyada Yılan Kesmek

Rüyada yılan kesmek ne anlama gelir, daha önce rüyada yılan konusu ile ilgili olarak yapılan yorumlarda bahsettiğimiz gibi rüya büyük bir ölçüde düşman, haset kişi, hastalık veya iftira olarak yorumlanan bir hayvan olduğu için rüyada yılan kesmek bu açıdan düşmana karşı elde edilen zafer , hastalıktan kurtulmak, iftiradan kurtulmak ve size karşı art niyetli düşünceleri olan bir kimseden kendi imkanlarınız ile kurtulmak olarak değerlendirilir.

Rüyada yılan kesmek ile ilgili olarak farklı veya daha detaylı bir yorum için rüyada bulunan diğer unsurlar hakkında bilgi sahibi olmak gerekir. Yılan rengi, bulunduğu konum , boyutu, veya sayısı gibi unsurla ile değerlendirmek size rüyanız için daha fazla bilgi verecektir.

Rüyada Bıçakla Yılan Kesmek

Rüyada yılan KesmekRüyada bıçak veya kesici bir alet kullanarak yılan kesmek alacağınız bir yardım ile bir düşmanınızdan kurtulmanız olarak yorumlanabilir, yine aynı rüya geçireceğiniz bir ameliyat sonrasında sağlığınıza kavuşacağınız anlamında da olabilir. Rüyada yılan kesmek dediğimiz gibi bir kaç farklı şekilde yorumlanmaktadır bu durumda bıçak konusu belirleyici unsur olarak görülmekte  ve bu unsur yardımcı bir alet, buradan ise çıkarabileceğiz alınacak bir yardım veya destek olacaktır.

Rüyada Yılanın Başını Kesmek

Rüyada yılan başını kesmek aslında çok net bir rüya olsa da bazı rüya tabirleri uzmanları farklı yorumlarda yapmışlardır. Yılanın başını kesmek size zarar bir zümre veya grubun başında olan kişiyi bertaraf etmek ve etkisiz hale getirmektir. Yine aynı şekilde hakkınızda çıkan dedikoduların ilk kaynağı , dedikoduyu başlayan kişiyi ifşa etmek ve dedikoducu olduğunu kanıtlamak olarak değerlendirilebilir.

Yılan rüyalarında kötü kişi, kötü laf veya kötü bir hastalık esas olarak alınır ve tabirleri yaparken izlenen yolda bu esas üzerinden yürünür. Bu rüyada yılanın başı olarak yazılması dilimizde eş anlamlı olan kafa kelimesi içinde geçerlidir. Yılanın başını kesmek ve kafasını kesmek aynı tabir ile değerlendirilmiştir.

Rüyada yılan görmek adlı makalemize buradan ulaşabilirsiniz.

Rüya tabirleri uzmanlarımızın rüyanızı yorumlaması için lütfen yorumlar kısmında rüyanızı anlatarak bize ulaşın. Rüya Tabirileri yorumda kullanılan mail adresine gönderilecektir.

Yorumlar 3

  • rüyada toprağa açılmış delikler içerisinde 4 farklı yılan gördüm. Deliklerden çıkan yılanlardan korkmama rağmen yeşil renkli olanın kafasını bıçakla kestim. sonra diğer 3 yılan tarafından saldırıya uğradım. Bunun ne oldugu ile ilgili yorumunuz var mı

  • Rüyamda bir bahçeye girmek üzereyiz.yanımda biri var ..önümde arkamda heryerde büssürü yılanın olduğunu farkediyorum.yanımdakine burdan gel diyip bahçeye sokuyorum.kaçıcaz güya ama koşmuyoruz ki ürkütmeyelim.derken bi bakıyırum yıkan omzumun üstünden doru gelmiş..bana hiç değmiyor uçar gibi yani.sol elimle kafasının altında boynundan yani tutuyorum sıkıyorum.ama bahçesine daldığımız evin sahibine kes şunu kes diyorum masanın üzerine koyuyorum ki rahat kessin.başlıyor kolumu kesmeye yanlışlıkla.neyse hiç kesemeden bunu kes diye bağırıyorum ve yılanın kafasını kesiyor.koptuğunu görmedim .kan da görmedim.o ara uyandım ..teşekkürler

  • Kendi evimmiş ama rüyamda farlı ve iki yılan gördüm birisi gri geniş kafalı birisinin rengini tam hatırlamıyorum ama siyahkarışıkrenkli uzun ince ve eşimden yardımalıyorum ve önce uzunlamasına kesiyoruz ikisinide ama ölmüyorlar bir türlü beyaz bolon gibi şişiyor karın kısmı sonra ben grinin kafası kesik şekilde dışarıda bir yere atıyorum ama kesilmiş kafası inatla bana doğğru gelmeye çalışıyordu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir