Seboreik Dermatit Nedenleri ve Çözümleri

Seboreik dermatit ve seboreik egzama aynı duruma işaret eden terimlerdir. Kırmızı, kaşıntılı, pullu veya lapa lapa cilt ile karakterizedir ve genellikle yüzünü etkiler. Rahatsız edici ve çekici değildir. Seboreik Dermatit için nedenlerin ve olası tedavi çözümlerinin bazıları.

Seboreik dermatit Nedenleri

Her ne kadar kanıtlanamasada nedenlerle ilgili teoriler var. Seboreik dermatit , cilt üzerinde doğal olarak bulunan mayaya inflamatuvar bir cevap olarak ortaya çıkan bir durum olarak değerlendirilmektedir. Seboreik dermatit stres, hastalık, yorgunluk, mevsim değişikliği ve sağlıksızlık beslenme nedeniyle ağırlaştığı bilinmektedir. Bu durum egzama tipleri ve kronik dermatit vakası için de geçerlidir.

Aşırı A vitamini alımı çocuklarda Seboreik dermatit duruma neden olabilir. Takviyeler verilirse, A vitamini yerine beta-karoten seçilmelidir. Vücut, beta-karoteni ihtiyaç duyulduğu şekilde A vitaminine dönüştürür. Beslenme eksikliklerinin Seboreik dermatit nedeni olabileceği kanıtlanmıştır. Bunun doğru olduğunu biliyoruz, çünkü besin takviyeleri sonunda sorunun çözüldüğü görülmüştür.

Seboreik Dermatitte Çözümler

Besin takviyesi uzun vadeli bir çözümdür. Etkilerinin ortaya çıkması biraz zaman alıyor. Yararlı olduğu bilinen besinler arasında biotin, B6 vitamini ve riboflavin bulunur. Tüm temel besin maddelerini sağlayan tam spektrumlu bir takviyenin yanı sıra doğal anti-enflamatuarlar da en fazla faydayı sağlayacaktır. 

Ayrıca kaşıntı, ağrı, kızarıklık ve lapa lapa cilt belirtilerini hafifletmek için hızlı çalışacak bir şeye ihtiyacınız var. Banyo ve duştan sonra iyi bir vücut losyonu ve yüz kremi kullanmalısınız. 20-30 dakika içinde rahatlama istiyorsanız, önerilen Derin Nemlendirici  denemelisiniz.

Derin Nemlendirici Maske Neden Çalışır?

1. İlk önce nem sağlar. Cilt bazen yağlı hissedebilse de, kaşıntı ve pullanmanın sebeplerinden biri aşırı kuruluktur. Temizleyicilerimiz ve musluk suyumuz bu soruna neden olur. Shea yağı ve macadamia yağı gibi mükemmel nemlendiriciler içerir.

2. İkincisi, maske iki güçlü fakat doğal antienflamatuar bileşen içerir. Onlar RIGIN ve Fonksiyonel Keratin’dir. Seboreik dermatit rol oynadığı bilinen çeşitli enflamatuar molekülleri hedef alırlar.

Seboreik dermatit için Ek Öneriler

Antibakteriyel madde triklosan içermeyen şampuanları, temizleyicileri ve kişisel bakım ürünlerini seçin. Maya büyümesi bir sorunsa, altta yatan neden doğal bakteri eksikliği olabilir. Bakteriler mayadan beslenir ve kontrol altında tutulmasına yardımcı olur. 

Her gece en az 8 saat uyumayı unutmayın ve rahatlamaya çalışın. Egzersiz stresi azaltmaya yardımcı olur ve sebore için de faydalı olabileceğini kanıtlar.

 

Seboreik dermatit ile ilgili aramalar

  • seboreik dermatit beslenme
  • seboreik dermatit belirtileri
  • seboreik dermatit reçete
  • seboreik dermatit neden olur
  • seboreik dermatit saç dökülmesi
  • seboreik dermatit tedavisi 2019
  • seboreik dermatit tedavisinde yenilikler
  • seboreik dermatit egzama

 

A

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir